10 Ocak 2018, 13:34 - Anasayfa // Tefekkür Haberi yazdır

Bir ricam var

Bir ricam var

Bir ricam var...


Şereflikoçhisar’lı olmamız hasebiyle aynı toprağın insanlarıyız. Bu topraktan çıkan mahsülleri yer, suyunu içer, güneşinden ısınarak hayata devam ederiz.

Aynı kültürün insanlarıyız. Bayram, düğün, ve diğer özel günlerdeki âdetlerimiz aynıdır. Doğumlarımızda sevinmeyi ve ölümlerimizde üzülmeyi beraberce yaparız.

Dışarıdan bir misafirimiz, ilçemize bir memur geldiğinde beraberce sahip çıkar, ağırlar ve gerekeni yaparız, her ne kadar birbirimize biraz az sahip çıksak da…

Bunları niye sıraladım?

Hepimizin geçmişinde hatırı sayılı pek çok insanımız vardır. Onlar hakkındaki malumatımızı dilden dile, sonraki neslimize aktarsak da bu iş, çoğu zaman aksamalara, arızalara uğramaktadır.

Tefekkür Köşemizde zaman zaman sevdiğimiz dostlarımızdan bahsettik.  Ancak bu konu benim bildiklerimle sınırlı kalmaktadır. Sizlerin yardımınıza ihtiyacım var. Beraberce yaşadığımız o hatırlı insanların hatıralarını hep beraber tarihin arşivine emanet edecek şekilde bilgilerimizi paylaşıp, bütünleştirmeliyiz.

Kendisinden bahsedilmesini istediğiniz kişi ile alâkalı bilgileri, köşemizin klişesinde bulunan e-mail adresimize gönderdiğiniz gibi, Çengel Gazetesi yetkililerinden de telefon numaramızı alarak ulaştırabilirsiniz, sevinirim, lütfen.

Gazetemizde yayınlanan yazılarımız ile Yeni Asya Gazetesinin cumartesi günlerindeki Mütalâa köşesinde neşredilen yazılarımız www.mehmetcetin.de adresli kişisel sitemizde bütünüyle mevcuttur, oradan da yayınlanmış yazılara ulaşabilirsiniz.

Çengel Gazetesi’nin www.şereflikoçhisarcengel.net  adresindeki Web sitesinde, zaten önceki sayılarının mevcut olduğu malumunuzdur.

Bunları niye söyledim?

Günün birinde, bir evlâdımıza, arşive emanet ettiğimiz bilgiler, işine yaradığı ve bizlerin bu hizmetinden faydalanarak yaptıkları teşekkür, okudukları Fatiha, hepimize yeter ve artar bile.

Bu hizmet, aynı zamanda vefalı insan olmamız gereğidir de.  

Bu, az bir şey mi?

Hayırla yâd edilmekten daha güzel ne var, şu fâni dünyada?


  11 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1562 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Tefekkür Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.064 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]