03 Ocak 2018, 15:23 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

AKP Kadın Kolları ilçe Kongresi Yapıldı

AKP Kadın Kolları ilçe Kongresi Yapıldı

AKP Kadın Kolları ilçe Kongresi Yapıldı...


AKP Kadın Kolları ilçe Kongresi Yapıldı, Başkanlığa yeniden Aysun Pekmezci seçildi.

AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysun Pekmezci, yapılan 5.Olağan Kongre sonucu, güven tazeleyerek tekrar Başkan oldu.

Kongrede ilk olarak Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Hülya Özer, Başkan Yardımcılığına Ayşe Tülay Öztürk, Katip Üyeliklere ise Sevcihan Akcan, Gülhan Muratoğlu ve Merve Ünal seçildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam’ın mesajı okunurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı dinlendi.

Genel Merkez tarafından hazırlanan “bilezik” isimli filmin izlenmesinden sonra Bakan ve Bölgemiz Milletvekillerinden gelen telgraflar okundu.

2023 HEDEFLERİMİZE İLERLİYORUZ
İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysun Pekmezci, yaptığı konuşmasında; “Önümüze çıkan tüm zorluklara rağmen azim, sağduyu ve kararlılıkla AK Parti ilkelerinden ayrılmadan, Cumhurbaşkanımızın bize yüklediği sorumluluğun duyduğu güvenin farkında olarak kapı kapı dolaşıp onun selamını ilçemizin her köşesine ileten değerli yol arkadaşlarımı kutluyor, fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bundan sonra da durmadan, yorulmadan çalışacağız. Gecemizi, gündüzümüze katıp, yılmadan yorulmadan yeniden partimizi yüksek noktalara taşıyacağız.

2023 hedeflerimize kadınlarımızla beraber emin adımlarla ilerliyoruz. Unutmayalımki taşları eriten suyun çokluğu değil sürekliliğidir.

Başta çalışma arkadaşlarım olmak üzere bu süreçte çalışmalarımıza katkıda bulunan herkese içtenlikle teşekkür ediyorum. Yeni yönetimde görev alacak arkadaşlarıma başarılar diler, kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

PROTOKOL KONUŞMALARI
Kongrenin sonunda protokol konuşmaları yapıldı. Sırasıyla; Belediye Başkanı Ferda Polat, İlçe Başkanı Erkan Seyhan ve İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol birer konuşma yaptılar.

MİLLETE HİZMET ETMEK İÇİN BİRLİKTE YOLA DEVAM EDELİM
İlk konuşmayı Belediye Başkanı Ferda Polat yaptı. Polat konuşmasında; “Çok güzel bir dönemde AK Parti’de hizmet ediyoruz. AK Parti’de görev almak bir ayrıcalıktır. Niye? Çünkü; Ümmetin umudu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideri ile beraber siyaset yapıyoruz. Ne mutlu size. Ne mutlu bize.

Sizden özellikle rica ediyorum; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan belki yarım saat, belki bir saat uykuyla dünyayı karış karış dolaşıyor. Sebebi; sizler ve bizler için. Onun için kendi egomuzu tatmin etmek için değil bu millete hizmet için birlikte kardeşçe bu yola devam edelim. Uzun yıllar siyaset yaptık. 14 Ağustos 2001 yılı AK Parti’nin kuruluşudur. Bugünlere gerçekten zor geldik. Ümit ediyorum hep birlikte bu enerji olduğu müddetçe Allah’ın izniyle 2019’a doğru da hızlı bir şekilde hareket edeceğiz ve hep birlikte beraberce kapı kapı dolaşacağız” dedi ve İlçe Kadın Kolları 5.Olağan Kongresinin hayırlara vesile olmasını diledi.

BİZ ÇİFT DİKİŞ ATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan da kısa bir konuşma yaptı.

“AK Parti mücadelesi medeniyet mücadelesidir, gelecek mücadelesidir” diyen Erkan Seyhan, AK Parti mücadelesine destek veren bayanlara teşekkür etti.

İki sene boyunca Gençlik Kolları Başkanlığı döneminde bir gün bile birbirlerini kırmadan, incitmeden birbirlerine destek vererek çalıştıklarını belirten Seyhan, bu çalışmalarının dahada güç vererek devam edeceğini söyledi.

“Bugün bir düğünü daha yaşıyoruz. Bir heyecanı daha yaşıyoruz. Bazı ilçe teşkilatları kongrelerinde istişare toplantılarında 20 kişiyi biraraya getiremezken biz Kadın Kolları Kongresinde yine salonlarımızı dolduruyoruz” diyen Erkan Seyhan; “Bu mutlu günlerimiz her zaman daim olacaktır.

Şereflikoçhisar İlçe Teşkilatının, Kadın Kollarının ve Gençlik Kollarının bir avantajı da şudur; Ak Parti ana kademe İl Başkanlığı, Kadın Kolları İl Başkanlığı ve Gençlik Kolları İl Başkanlığı olarak mükemmel bir teşkilatları var arkalarında.

AK Parti İlçe Kadın Kollarıyla bugüne kadar nasıl çalışmışlarsa bugünden sonra da el ele, omuz omuza sahada olmaya devam edeceklerini belirten Erkan Sayhan; “Gençlik Kolları Başkanlığım döneminde bir ev ziyaretinde teyzemiz diyordu ki; ‘daha iki gün önce Kadın Kollarımız geldi. Daha sonra başka bir yaşlı ziyaretimizde yine bize; bizden bir saat önce kadın kollarınız geldi” diye.
Kadın Kollarımız gitti diye biz gitmezlik yapmadık. Veya bizim gittiğimiz yerlere onlar nasıl olsa genç kardeşlerimiz gitti diye gitmezlik etmediler. Biz çift dikiş atmaya devam edeceğiz bu ilçede.Hiçbir zaman da üzerinden en az iki dikiş atmadan seçim çalışmalarını gerçekleştirmeyeceğiz” dedi ve kongrenin hayırlı olmasını temenni etti.

ÇITAYI YÜKSELTEREK 2019 SEÇİM ÇALIŞMALARINI BAŞARIYLA BİTİRECEĞİZ
İl Başkanı Mualla Varol da konuşmasında; “Partimizin kuruluşundan bugüne kadar teşkilatımızın çeşitli kademelerinde görev yapmış tüm kadınlarımıza, sandık kurulu üyelerimize, müşahitlerimize ve görünmez kahramanlarımıza tekrar sonsuz teşekkür ediyorum.

Bunların yanı sıra kadınlarımıza siyaset yapma fırsatı veren, destekleyen eşlerine ve çocuklarına ayrıca teşekkür ediyorum.

Kadınların görevi o kadar fazlaki; evde anne, erkeğine eş, kayınvalidesine gelin derken yükümüz çok ağır, siyasette yapıyorsak tamam.
Koçhisarlı kadınlarımız çok güzel siyaset yapıyorlar. Çıtayı 16 senedir gittikçe yükseğe çıkardılar. Devamını da istiyoruz. İnşallah çıtayı biraz daha yükselterek 2019 seçim çalışmalarını başarıyla bitireceğiz. Durmak yok, yola devam” dedi.

Protokol konuşmalarından sonra seçime geçildi. Seçim sonucunda Aysun Pekmezci tekrar Başkan oldu. Yeni Yönetim şu isimlerden oluştu;
Sevcihan Akça, Emine Yumuş, Serpil Çetinkaya, Merve Ünal, Sümeyye Makbule Koçak, Nuran Yüksel, Seher Atak, Duygu Taşkale, Güldeste Aksal, Nazente Aksoy, Gülhan Muratoğlu, Serap Yıldız, Ezgi Yiğiter ve Nurşen Erdoğdu.

Üste Kurul delegeler ise; Aysun Pekmezci, Zarife Polat, Seval Türemen, Sevcihan Akça, Serpil Tekinar, Emine Yumuş, Merve Ünal ve Gülhan Muratoğlu.


  4 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1497 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]