03 Ocak 2018, 15:18 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

AKP: Yeni fetih nesilleri olacağız

AKP: Yeni fetih nesilleri olacağız

AKP: Yeni fetih nesilleri olacağız...


AK Parti İlçe Gençlik Kolları bu yıl 3. Olarak “Mekke’nin Fethi” isimli programını düzenledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Numan Yükseloğlu tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okumasıyla devam etti.

YENİ FETİH NESİLLERİ OLACAĞIZ
Açılış konuşmasını İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samed Arıduru yaptı.

“Bu anlamlı ve önemli gecenin anlamını bilmek ve yaşamak bizler için bir farkındalık olduğunu düşünüyorum. Erkan Başkanımızın Gençlik Kolları Başkanlığı’nda başlatmış olduğu ve şuan 3.sünü yaptığımız Mekke’nin Fethi programının bugün bana nasip olması ve Gençlik Kolları Başkanlığı görevini devir alarak ilk programızın olması bana çok büyük bir heyacan vermektedir” diyerek konuşmasına başlayan Samed Arıduru, Mekke’nin Fethi Allah’ın resulüne vaat ettiği bir fetihtir.Ona ve asabına nasip ettiği bir zaferdir.

Bu zaferi idrak etmemiz için efendimizi iyi anlamamız gerekir. İslam haricinde hiçbir nizamın insanlığa faydasının olmayacağını bilerek ve İslamın tümüne talip olmadanda yeni Fetih kapılarınında açılmayacağını bilen bir fetihti. OInlar şuur sahibi Müslümanlardı. Yapacakları işin hayramı yoksa şerremi hizmet edecek ruhta idiler. Onlar islamın tüm dünyaya hakim solması için Allah için cihad ediyorlardı.

Biz gençler de bu ruh içerisinde olarak İslamsız zafer olmayacağını bilen nesiller olmaya devam edeceğiz. Düzgün, vatanına, devletine sahip çıkan ve çıkacak gençler yetişsin diye yeni fetih nesilleri olacağız”dedi.

“Noel baba kendi çocukları üzerine gökten oyuncak, Müslüman çocukların üzerine gökten misket bombası atan kültürün temsilcisidir.Allah bizleri korusun” diyen Arıduru; “şüpheniz olmasınki biz gençler yetiştikçe zafer yakındır ve zafer inananlarındır”şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

YILBAŞI BİR MUHASEBE GECESİDİR
İlçe Başkanı Erkan Seyhan da konuşmasında; “Yıl 1939’da CHP hükümetinin Konya’nın köylerinde gizli olarak Kur’an okuyan, Kur’an dersi verdikleri için asılan 4 hafızdan bugünlere bizleri getiren rabbime hamdolsun. Bu salonlarda biz Mekke’nin Fethi programlarını kutluyoruz.

Fetih kalelerin değil, gönüllerin fethidir. Yılbaşı aslında sıradan bir gecedir. Müslümanlar için ayrı bir anlam ifade etmez.Hal böyleyken yılbaşı gecelerinde toplumsal bir isyan ve bir çılgınlık gecesi lehine dönüştürmenin anlamı nedir? Ayrıca iğrenç bir şekilde yabancılaştırmanın anlamı nedir?

Yılbaşında akla gelen içki, çılgınlık ve israfın anlamı nedir? Yılbaşı bizler için Müslümanlar için aslında bir muhasebe gecesidir. Yılbaşında biz bir kenara oturup düşünmeliyiz., “365 gün biz ne yaptık?Bizler hangi hayır işlerinde yer aldık? Hangi yardıma muhtaç insanların kapısını çaldık? Önümüzdeki 365 günde bu insanlar için neler yapacağız? Bizler bunların muhasebesini yapmalıyız”dedi.

“Bu milletin noel babaya ihtiyacı yoktur. Dede Korkut’u, Yunus’u, Mevlana’yı, Nasrettin Hoca’yı tanımadan noel babayı bizim çocuklarımıza tanıtıyorlar” diyen Erkan Seyhan; “Bizler bunları biran önce kavramak ve bu yapılan misyoner saldırıların önüne geçmek zorundayız. Noel baba kapıdan değil, bacadan giren hırsızdır. Birliğimizi, benliğimizi, maneviyatımızı çalan bir hırsızdır” şeklinde konuştu.

Müstehcenliğin yayıldığını, yavruların elden çıktığını belirten Seyhan; “Kendimize gelmemiz lazım. Uyanık ve tepkili olmamız lazımki değerlerimizi ve kendimizi koruyalım” dedi ve Gençlik Kolları teşkilatına programı düzenlediği için teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra ney eşliğinde semazen gösterildi. “Mekke’nin Fethi ve önemini” anlatan konuşmayı Muzaffer Yiğit yaptı.

Mekke’nin Fethi’ni anlatan sinevizyon sunumu izlendikten sonra Esra Uçan tarafından da Mekke’nin Fethi isimli şiir okundu.

Arakanlı Müslümanların yaşadığı zülüm sinevizyonda izlendikten sonra Serenay Akça tarafından yılbaşı isimli şiir okundu.

Mekke’nin Fethi için hazırlanın program, ilahi dinletisinin ardından sona erdi.


  4 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1169 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]