03 Ocak 2018, 15:10 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Zabıtadan denetim

Zabıtadan denetim

Zabıtadan denetim...


İlçemiz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 2018 yılına iki gün kala yılbaşı denetimleri yaparak Tekel Bayileri ile Kuruyemişçileri mercek altına aldı.

Şereflikoçhisar Zabıta Komiseri Erol Süslü ve Zabıta memurları tarafından denetimler yapıldı.

İlçede rutin olarak yapılan ancak Yeni yıl nedeniyle vatandaşların tekel bayilerini ve kuruyemişçilerden daha çok alışveriş yapacaklarından dolayı sıklaştırılarak yapılan denetimler sırasında; özellikle yasal izin belgesi olarak alınan EPDK belgesine bakılırken, yanı sıra kullanılan ve tüketime sunulan gıdaların sağlıklı olup olmadığına, hijyen şartlarına uyulup uyulmadığına, içkili mamullerin sahte olup olmadıklarına, ürünlerin son tüketim tarihlerine uygunluğuna ve ürünlerin fiyatlarının üzerinde belirtilip belirtilmediğine bakıldı.

Denetim sırasında Serkan Tekel Bayi sahibi Abdi Gündüz zabıtalara; “denetimlerinizden dolayı çok memnunum. Ancak bir sıkıntımız var. Ben ürünlerimi hep faturalı alıyorum. Ama yine de ürünün sahte olup olmayacağından dolayı emin olamıyorum. Tarımdan gelen denetimciler, cep telefonu ile görüntü alıyor. O görüntüyle de ürünün sahte olup olmadığı anında anlaşılmıyor. Halbuki ürünlerinin kapağını tutup, anında bir ürünün sahte olup olmayacağını belirten bir tane cihaz var. Tarımdaki denetimcilerin o cihazla denetim yapmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

Denetimlerde eksikleri bulunan işletmelere gerekli uyarıları yapan ekipler, mevzuata uymayan esnafa yasal işlem uygularken, Yılbaşı öncesi gıda güvenliği hususunda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için de denetimleri gece gündüz sürdürdü.


  4 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1222 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


zabıta gel işe yara
YOLLAR
KUM
DEMİR
TUĞLA
İNŞAAT MALZEMELERİYLE DOLU
SİZİN MAAŞINIZI İNŞAAT ŞİRKETLERİ Mİ VERİYOR NEDEN KORKUYORSUNUZ ???????
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]