03 Ocak 2018, 15:05 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Aralık Ayı en çok kitap okuyanlar

Aralık Ayı en çok kitap okuyanlar

2017 Aralık Ayı en çok kitap okuyan belirlendi...
2017 Aralık Ayı en çok kitap okuyan belirlendi.

Yunus Emre Halk Kütüphanesi yetkilileri tarafından 2017 Aralık Ayı en çok kitap okuyan okuyucular belirlendi.

Keza Aralık Ayında, İlçemiz Emniyet Müdürü Ahmet Demircan’ın Yetişkin okuyucular arasında dereceye girmesi; ilçemizde faaliyet gösteren diğer kurum müdürlerine hem örnek bir müdür olarak nitelendirildi hem de 2017 yılında ilçemizde en çok kitap okuyan Kurum Müdürü olarak tarihe ismini yazdırdı.

EN ÇOK KİTAP OKUYANLAR;

Aralık Ayında en çok kitap okuyanlar ise şöyle;

Okul Öncesi Okuyucular; Birinci 24 kitap okuyan Zafer İlkokulu Anasınıfı öğrencisi Ceren Çetin, ikinci 21 kitap okuyan TOKİ Gülbahçesi Anaokulu öğrencisi Göktuğ Gürsel Gürsoy ve üçüncü 6 kitap okuyan Diyanet Anaokulu öğrencisi Sabri Şimşek.

Çocuk Okuyucular; Birinci 28 kitap okuyan Şehit Filiz Koçak İlkokulu öğrencisi Adil Ahmet Yıldırım, ikinci 21 kitap okuyan Zafer İlkokulu öğrencisi Fatma Naz Gürsoy ve üçüncü 18 kitap okuyan Şehit Sercan Bulak İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yunus Sertkaya.

Genç Okuyucular; birinci 12 kitap okuyan Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi öğrencisi Zeycan Büyükatak, ikinci 11 kitap okuyan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kumri Sağlam ve üçüncü 10 kitap okuyan Şereflikoçhisar Anadolu Lisesi öğrencisi Sümeyye Geçimli.

Yetişkin Okuyucular; Birinci 15 kitap okuyan Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Güler Kara, ikinci 15 kitap okuyan serbest meslek Elif Tuba Soyarslan, üçüncü 12 kitap okuyan emekli Fazlı Yılmaz ve dördüncü 7 kitap okuyan İlçemiz Emniyet Müdürü Ahmet Demircan.     

2017 YILINDA EN ÇOK ÖDÜNÇ ALINAN KİTAPLAR
Diğer yandan, 2017 yılında kütüphaneden en çok ödünç alınarak okunan kitap listesi de belirlenerek ilk 20 kitap yazarlarıyla birlikte açıklandı.

Buna göre; Yerli yazarlardan Ahmet Batman’ın “Sabah Uykum” isimli kitabı birinci, Yabancı yazarlardan Joanna  Simmons’ın “Bip sokağı” isimli kitabı ikinci ve yine yabancı yazarlardan Henry Winkler’ in “…ve karşınızda Hank” isimli kitabı üçüncü oldu.   

İlk 20 kitap arasına giren diğer kitaplar yazarlarıyla birlikte sırasıyla şöyle;

Jeff Mack ‘ın“Ayakta uyuyan dedektif” isimli kitabı, Sarrah Jio’nun  “Böğürtlen kışı” isimli kitabı, Judy Brown’ın  “Süper Futbolcu” isimli kitabı, Rosie Banks’ın “iyi kalpli fok” isimli kitabı ile “ Hurma Fidanları” isimli kitabı, Tom Watson’ın “Çubuk köpek dondurma peşinde” isimli kitabı ile “şirinler” isimli kitabı,

Yavuz Bahadıroğlu’nun “Masal masal hoppala” isimli kitabı, Kahraman Tazeoğlu’nun “Bukre” isimli kitabı, Ahmet Haldun Terzioğlu’nun “Seyit Onbaşı” isimli kitabı, Henry Winker’in “Ayraçlar da insandır” isimli kitabı, Claudine Desmarteau’nun “Bastıbacak” isimli kitabı, Julia Jarman’ın “Arkadaşlık günlükleri” isimli kitabı,

Rosie Banks’ın “Rengarenk Aslan” isimli kitabı, Cihan Erdem’in “Avcı” isimli kitabı, Şebnem Burcuoğlu’nun “Kocan kadar konuş” isimli kitabı ve Elif Şafak’ın “Aşk” isimli kitabı.


  4 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1359 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para