03 Ocak 2018, 14:41 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

İlçemiz çarşısı otopark ihtiyacına dair

İlçemiz çarşısı otopark ihtiyacına dair

İlçemiz çarşısı otopark ihtiyacına dair...


    İlçemiz çarşısında özelliklede Ali Babacan Caddesi ve civarında ciddi bir araç park sorununun yaşanıldığı ve hatta söz konusu araç park sorununun, yaz aylarında gurbetçilerinde izne gelmeleriyle birlikte daha da arttığı net bir şekilde ortadadır.

   Soruna dair önerimi 2009 yılında yazdığım bir yazımda da mürekkebe dökmüş olup, aynı önerimi sıkıntının daha da artması nedeniyle tekrarlamak ve ilgililerin dikkatlerine arz etmek istiyorum:

   İlçemiz Atatürk Parkının altına yer altı otoparkı yapılması halinde ilçemiz çarşısındaki araç park sorununu çok ciddi bir şekilde çözeceğine inanıyorum.

   Tabi böyle bir çalışma ilerisini düşünerek parkın ilk yapıldığı zamanda gerçekleştirilseydi şuanda böyle bir sorun neredeyse olmayacaktı ancak, geçmiş bir zamana dair “keşke olsaydı” demenin de fayda sağlamayacağı düşüncesiyle altını çizmek gerekirse, böyle bir çalışma şuanda da yapılabilir bence!

   Çarşının merkezinde böyle bir çalışmanın yapılacak olması elbette geçici olarak birtakım rahatsızlıklara sebep olacaktır fakat, taşlar yerine oturduğu ve çalışma tamamlandığında çok ciddi bir sorunun giderileceği hesaba katıldığında, bu geçici rahatsızlığın da anlayışla karşılanacağını düşünüyorum.

   Hatta ve hatta böyle bir projenin uygulanması için ihaleye vermeye de gerek olmadığı ve Ankara Büyükşehir Belediyesinin iş makineleri ve imkanlarının söz konusu projenin gerçekleştirilmesi noktasında yeterli olacağı fikrindeyim.

   Hadi diyelim ki böyle bir çalışma yapılacak olursa parkın üzerindeki ağaçlar ne olacak diye sorulursa; mevcut ağaçlar ağaç sökme makineleriyle sökülerek faklı yerlerde değerlendirilebilir ve otoparkın üzerine yeniden oluşturulacak park içerisinde de uygun şekilde ağaç dikimleri yapılabilir.

   Hadi ağaçlar filan halledildi, peki mevcut alanı itibariyle söz konusu parkın altına otopark yapılması halinde, çarşı içerisindeki araç park sorunu ciddi bir şekilde giderilebilir mi diye sorulursa ona da soruyla karışık cevabım:

   İlgililer tarafından yapılacak yoğunluk ölçme-biçme ve değerlendirme çalışmaları sonucunda, eğer sorunun park altında tek katlı bir otoparkla çözülemeyeceğine kanaat getirilirse, Ankara’da bazı iş yerleri ve alışveriş merkezlerinin altlarında olan 2 katlı, 3 katlı yer altı otoparkları gibi ilçemiz Atatürk Parkının altında da 2 katlı bir araç parkı neden olmasın?


    4 Ocak 2018Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1270 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]