28 Aralık 2017, 12:58 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Saadet Partisi İlçe Kongresi yapıldı

Saadet Partisi İlçe Kongresi yapıldı

Saadet Partisi İlçe Kongresi yapıldı...


Saadet Partisi ilçe Kongresi Yapıldı, Başkanlığa MUTLU ÖCAL Seçildi.

Saadet Partisi İlçe Başkanlığı 6.Olağan Kongresi yapıldı ve Kongre sonrasında 13 yıldır İlçe Başkanlığı yapan Bekir Asıcıoğlu görevi Mutlu Öcal’a devretti.

Necmettin Erbakan’ın siyasi hayatını anlatan sinevizyon gösterisinin sunulduğu kongre, Divan seçimi ile başladı.

Divan Başkanı Abdullah Şahan, Başkan Yardımcısı Osman Oktay ve Üye Cemal Eker oldu.

İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra faaliyet raporu ile mali rapor Yusuf Çetin tarafından okundu. Raporların ayrı ayrı müzakeresi yapıldıktan sonra ibra edildi.

Siyasi konuşmaların ilkini Bekir Asıcıoğlu yaptı.

Asıcıoğlu konuşmasında; “Bugün Şereflikoçhisar’da milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi’nin sancak teslimidir.

Bu zamana kadar Şereflikoçhisar’da İlçe Başkanlığını yaptık. Bugünde Mutlu kardeşimize teslim edeceğiz emaneti. Zor bir görev üstlendiler. Götüreceklerine inanıyorum.Allah yollarını açık eylesin” dedi.

Ankara İl Başkan Yardımcısı Murat Sipahi de; “Biz bir siyasi partiyiz. İktidarda kim varsa onun doğrularını ve yanlışlarını ortaya koymak zorundayız” diyerek iktidar partisine yönelik eleştirilerde bulundu.

Sipahi; “Ekonomi Bakanı, 2018 yılında 185 Milyar TL borç alacağız dedi. Bunun 54 milyar TL’si dış borç faizi. Bu iflas etmek demektir. Senin içerde topladığın vergiler devletin memurunun maaşına yetmiyorki dışarıdan borç alıyorsun. Borcun 54 milyarını da dış borç faizi olarak ödeyeceksin. Bu bitiş demektir” dedi.

Erbakan Hocanın yaptığı ikazların bir bir çıktığını, Erbakan haklıymış dediklerini, haklı çıkmayı istemediklerini, kendilerinin haksız, memleketin düze çıkmasını istediklerini ifade eden Murat Sipahi; “Hocamın tabiriyle bunlar un, tuz ve su biraraya gelince ekmek olur zannettiler ama maalesef bu işe maya lazım. Maya da onlarda yok. Bu maya bizde. 

16 yıldır iktidardasın. Yanıldık, kandırıldık, aldatıldık. 36 yılda dursalar, 106 yılda dursalar hiçbir şey değişmez. Şimdi millete borç yiğidin kamçısıdır diyorlar. Ne olacakki?! 1 trilyona dayandı borç” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Tarıma da değinen Murat Sipahi; “Mazotu yatı olan zengine 2 liradan vereceksin çiftçiye 5 liradan vereceksin. Ondan sonra bu ülkede Tarımın kalkındığını iddia edeceksin. Geçen hafta Başbakan; “Biz Tarım’da Avrupa’da birinciyiz” dedi. Millet gülmeye başladı. Ne birincisi? Sen fasulyeyi, kırmızı mercimeği dışarıdan getiriyorsun. Samanı bile dışarıdan getirir hale gelmişsin nasıl biz Avpura’da birinci olduk?

Yerli tohum kullanmak yasak, yabancı tohum kullanacaksın. Tütüne kota, pancara kota. Bugün pastaneler artık şeker kullanmıyor.

Tütüne kota koyduk. Yabancı sigara firmalar aldı tekel özelleşince. Senin üreticin tütün almıyor. Tütün gitti Karadeniz’den. Fındığı iki sene önce 23 lira veriyorsun, şimdi 8,5-9 lira veriyorsun. Şimdi çaya el attılar. Çaya da lipton İngiliz firması el attı. Bizim yerli üreticiler maalesef yine sıkıntıya düşecek. Peki ne yapacak bu Karadenizliler? Tütün ekme, fındık ekme, çaydan kazanma. İşte Onun için terör Karadeniz’e kadar geldi bunların döneminde. Daha önce yoktu dedi.

“Kurban bayramından önce 600 bin angus geldiğini, dışarıdan anguslar gelmeseydi kesecek hayvan bulunamayacağını, canlı et ithalatı başladığını, bu şekilde hayvancılığın da bitirildiğini” belirten Murat Sipahi; “Bunlar iktidara gelmeden önce kendi kendine Tarım ve Hayvancılıkta yeten 8 ülkeden biriydik. Şimdi her şeyi dışarıdan getiriyoruz” dedi.

“Yol, baraj, köprü, hastane, hapishane, okul yaptık diyorlar. Bunlar güzel. Kötü demiyoruz. Ama harç bitti, inşaat paydos. Üretim yok. Ne üretiliyor? Hiçbir şey yok. 45 bin kişilik stadyum yapıyorsun 27 ile. Cebinde para yok, neyle gidecen maça? Bana bir fabrika yap. Kazanayımda ondan sonra gideyim maça. Önce iş,aş” diyen Murat Sipahi; “büyüdük büyüdük diyorlar. %11 büyümüşüz. Herşey iyiye gidiyorda bize niye yansımıyor?

Hakkari’deki adam İstanbul’daki köprüden yeterli araç geçmediği için parasını ödüyor. Köprüden geçmiyoruz, parasını ödüyoruz. Benden vergi topluyorsun, köprü yapıyorsun. O köprüden geçerken tekrar para alıyorsun. Dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir şey yok. Kısaca zamdan zam alıyorlar, vergiden vergi alıyorlar” şeklinde konuştu.

“Faiz ekonomisine son vermeden olmayacağını, Türkiye’nin şuanda bozuk paralarla birlikte 75 trilyon lira olduğunu, bankalara borcun 400 trilyon lira olduğunu, Paranın nerden geleceğini? Kimin ne ödeyeceğini?” belirten Murat Sipahi; “Önümüzde bir seçim var. Bu seçimde biz Milli Görüş olarak Meclise gidipte bu adamlara, bu yaptıklarını düzeltmezsek, bu vatandaşa hizmet edemezsek hep beraber batacağız. İktidara geldiğimiz zaman bu işi nasıl düzelteceksiniz? Şeklinde sorular soruluyor. Gayet basit. O kadar basitki bu işi düzeltmek. Allah’u Teala yer yüzündeki 100 tane madenin 60 tanesini Türkiye’ye vermiş. Borumuz, uranyumuz, toryumumuz var. Altına çıkarsak yeter” dedi.

“Uyuşturucunun İlkokula kadar indiğini, boşanmaların arttığını, dindar bir nesil yetiştirileceğinin dendiğini ama nüfus cüzdanlarından dini ibaresinin kaldırıldığını ifade eden Murat Sipahi sağlık konusuna da değinerek; “Şehir hastaneleri yapılıyor. Şehir hastanelerde %70 doluluk oranı sözü veriyoruz hükümet olarak. Görüyormusunuz Sağlık modelini? Yavaş artırıyorlar ilaç parasını, muayene parasını. Aspirin markamız bile yok. Dünya çapında bir markamız var mı? Herşey yabancı. Hiç yerlimiz yok. Bir tane İstanbul’da vardı, onuda kapattılar. Bu nasıl milli politika? Nasıl sağlık politikası?” dedi.

Son dönemlerde müthiş bir kutuplaşma olduğunu belirten Sipahi; “Medya üzerinden kutuplaşma yapıldığını, Ak Partiliysen vatanseversin, güzel bir insansın. Ak Partili değilsen vatan hainisin, cehennemliksin.

Demokrasi diyorsun. Demokrasi nedir? Halkın kendi kendini yönetmesidir. Sen idamı kaldırırken bana sordun mu?, Avrupa Birliğine gireceğen zaman bana gelip soruyor musun? Bana 5 yılda bir soruyorsun. En önemli konularda sormuyorsun. 16 parti seçime giriyor. Biz niye yokuz? 4 partiyi gösteriyor adam. Zaten bana para vermiyorsun. Televizyonlarda konuşturmuyorsun. İşte biz bunun için kapı kapı gezmek zorundayız. İnsanlara bunları anlatmak zorundayız” dedi.

Arakan için toplanan paraların Müslümanlara zulmeden Arakan hükümetine teslim edildiğini, atın sahibine göre kişnediğini, İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısı sonucunda Doğu Kudüs’ün çıktığını, Kudüs’ün doğusu batısı olmadığını belirten Sipahi; “Refah döneminde 11 ay iktidarda durmuşuz. Bir kere Gazze’ye bomba düşmemiş. Niye?Adam korkuyor. Bunlar Kıbrıs çıkarması yaptılar, bir gece bizimde tepemize binerler diye. Ama şimdi açıktan her zulmü yapıyorlar. İktidara geldiğimiz zaman bunları düzelteceğiz”

“Bu millet bizi bekliyor” diyen Murat Sipahi; “13 yıldır Bekir Asıcıoğlu’nun yönetimiyle birlikte hizmet ettiğini, burada partinin bayrağını taşıdıklarını, yere düşürmediklerini, kendilerine teşekkür ettiğini ve yeni Başkan Mutlu Öcal’a ve yönetimine başarılar dilediğini belirterek; “Bu millet bizi bekliyor. Kimsenin endişesi olmasın. Bir şekilde milleti uyandıracağız” şeklinde konuştu.

Yeni Başkan Mutlu Öcal da; “Bizlere hak yolunda bütün insanlığın saadeti için çalışmayı, nasıl ve ne şekilde olacağını öğreten ve bunu da hayatıyla gösteren rahmetli Erbakan Hocamızı saygıyla, minnetle anıyoruz. Allah kendisinden razı olsun.

13 yıldır bayrağımızı burada dalgalandıran Bekir Asıcıoğlu Başkanımız ve Yönetimine teşekkür ederken Daha önce rahmete kavuşan sevgili üyelerimizi de rahmetle anıyoruz.

Bundan sonra sizlerin hayır dualarını bekliyoruz” diyerek katılımcılara saygı ve sevgiylerini sundu.
Konuşmalardan sonra seçimlere geçildi.

Yapılan seçim sonucunda, Saadet Partisi’nin yeni Başkanı Mutlu Öcal olurken yeni Yönetim Kurulu Üyeleri de;

Bekir Asıcıoğlu, Yusuf Yiğiter, Dede Doğan, Mustafa Şen, Duran Azılı, Süleyman Çetin, Seyfullah Sarıkaya, Muammer Özden, İshak Mutlu ve M.Reşat Mete’den oluştu.

Üst Kurul Delegeleri de; Mutlu Öcal, Bekir Asıcıoğlu, Dede Doğan, Yusuf Yiğiter ve Duran Azılı oldu.


  28 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1489 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.098 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para