28 Aralık 2017, 12:39 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kongo uyruklu şahsa yardım

Kongo uyruklu şahsa yardım

Kongo uyruklu şahsa yardım...
E-90 Karayolu üzerinde otostop yaparak Kongo  Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen bir şahsa, Şereflikoçhisarlılar el uzattı.

İstanbul’da soyularak parasının alındığını iddia eden ve otostop yaparak ülkesi Kongo Cumhuriyeti’ne gitmeye çalışan yabancı şahsa Yusuf Özbek ve hayırsever Şereflikoçhisarlılar bir kez daha insanlığın ölmediğini ve yardımseverliğin ne kadar önemli olduğunu gösterdiler.

İstanbul’da bir şirkette çalıştıktan sonra parasını alarak ülkesine gitmek isteyen ancak İstanbul’da tanımadığı şahıslar tarafından dolandırılarak parasını çaldıran ve parasız kalan Kongo Cumhuriyeti Uyruklu şahsın; parası bitince otostop yaparak İstanbul’dan Mersin limanına, Limandan Mısır’a, Mısır’dan da ülkesine gitmek isterken Şereflikoçhisar’a kadar geldiği, ilçemizden de Mersin’e gitmek için E-90 Karayolu üzerinde otostop yaptığı sırada Yusuf Özbek tarafından görüldüğü ve Özbek’in yabancı şahsın yanına giderek tanıştığı öğrenildi.

Yabancı şahsı bir kahveye götüren Yusuf Özbek, burada bir yemek yedirdiklerini ve kahvede kendi aralarında para toplayarak Kongo Cumhuriyeti Uyruklu şahsa verdiğini belirtti.

Parayı alan Kongo Cumhuriyeti Uyruklu şahsın; “Bu benim mi?” şeklinde kendini işaret ederek ağladığını, duygulandığını belirten Yusuf Özbek, şahsı Mersin otobüsüne bindirdiklerini, oradan da verdikleri para ile kendisinin Mısır ve Kongo’ya gideceğini ifade etti.


    28 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1735 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]