28 Aralık 2017, 12:17 - Anasayfa // Kadın Gözüyle Haberi yazdır

Mutlu Yıllar

Mutlu Yıllar

İnsanoğluyuz tasamız telaşımız hiç bitmez...


İnsanoğluyuz tasamız, telaşımız hiç bitmez. Her bir günü ayrı bir koşuşturmayla geçen koskocaman bir yılı daha tabiri caizse yedik, birkaç güne kadar ardımızda bırakıyoruz.

Çocukken şafak sayar gibi saydığımız gelmesini dört gözle beklediğimiz yılbaşı geceleri, sevdiklerimizin yokluğuyla artık bizi biraz hüzünlendirse de  çocukların tatlı hatırına yine heyecanla, neşeyle, umutla karşılamaya çalışıyoruz.

2017 yılı ilçemiz için nasıl bir yıldı ne haberler geçtik diye gazete arşivimizde şöyle bir gözümü gezdirdim.

İlçemiz yerel yönetiminin iktidar ile aynı partiden olması  dolayısıyla  gündemimizi onlarla paralel  götürmüşüz.

Sadece ilçemize ait gündemlerimizde olmuş elbette:  Hemen her hafta “Fetö kapsamında…” diye başladığımız cümlelerimize, eskiden buralarda görev yapmış, kaymakam, hâkim, savcı ve de yerli-yabancı bir çok kamu görevlisi ve vatandaşın göz altına alındığı, açığa alındığı, yada tutuklandığı haberlerini geçmişiz.

Yılın başında belediye başkanı işçilerle toplu sözleşme imzalamış! Belediyeye işi düşen vatandaşa  ‘Bizim elimizde bir şey yok iş büyük şehirde  bitiyor!’ diye her konuyu Ankara’ya havale eden yerel yönetimimiz, boş zamanlarında muhtarlarla toplantı ve bol bol esnaf ziyaretleri yapmışlar!

Bi zaman memleket meselemiz haline dönüşen Fen Lisesini, dört bir koldan haber yapmış köşelere taşımışız. “Oh nihayet!” diyerek 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında açılacağı müjdesini vermişiz.

Marka yemeğimiz olsun- o mu olsun bu mu olsun- hangisi olsun- en iyisi yarışma yapalım-  diye hem haberiyle, hem köşe yazılarıyla hem de okur yorumlarıyla epey bir ele almışız lakin bir sonuca bağlayamamışız!

Tatbikat merkezine tabur geldi. Daha da arkası gelir mi diye heyecanlanmışız, beklemişiz, ev fiyatlarını bile ikiye katlamışız ama olmamış arkası yarınlara kalmış!

Kaymakam Erol Karaömeroğlu’nu uğurlamış, yeni Kaymakamımız Sedat Yıldırım’a hoş geldin demişiz.

Referandum öncesi oldukça renkli şarkılı- türkülü günler geçirmişiz. Mitingler, toplantılar, gelenler gidenler eksik olmamış.   Yapılan açıklamalar, söz düelloları ilçe gündemimizi referandum bitene kadar meşgul etmiş.

Eski hastanenin bulunduğu mahallenin sakinleri,  yağmalanan hastanenin bağımlıların meskeni olduğu şeklindeki şikâyetleri ses getirmiş, hastane yıkılmış.

Yeni hastanemizde de doktor eksikliğinden yakınırken gelen ve  giden doktorlarımızın  haberlerini vermişiz. Tek tesellimiz hastanemizde EMAR cihazı kullanılmaya başlanması olarak kalmış.

 ‘Doğalgaz gelir mi gelmez mi geliyor…’ derken en son gaz arzının karşılanmaya başlanacağı  haberini yazmışız.

Ak parti ilçe başkanının istifa etmesi, bu göreve talip olan adaylar ve adaylar hakkında twitter da dönen iddialar, ardından kimin seçileceği haftalarca konuşulmuş. Diğer partiler de ilçe başkanlarını seçmiş. Yeni kurulan İyi Parti ilçemizde bürosunu açmış.

Yapımı devam eden Kültür Merkezi, Şehitlik Anıtı, Kır Düğün Salonu ile OSB’de ki gelişmeleri cümbür cemaat  takip etmişiz.
Giden İ. Melih Gökçek’in yerine gelen yeni büyükşehir belediye başkanı ile ilçemiz nasıl bir döneme girecek merak konusu olmuş.

Bu yıl kitabı yayımlanan hemşerilerimiz olmuş, gazetemizin yazarlarından Vural Gündüz  ‘Tuzun Başkenti Şereflikoçhisar Yöresi’ kitabı,  Onur Öztürk hemşerimizin şiir kitabı Gülfiraz,  Rafet Görgülü’nün ‘Türk - İslam Tarihi Sürecinde Oğuz Boyları ve Şereflikoçhisar Yöresi Türkmenlerinin Kültür ve Sosyal Yaşamları Üzerine Bir Çalışma ve Anılarım’ isimli kitabının da 3. baskısı çıkmış.

Meydana gelen kazalar, ölüm ve yaralı haberleri, üzücü şehit haberleri, açılışlar,   törenler, bayramlar, toplantılar, seminerler, kermesler,  Surviver Volkan, evlenenler, yeni doğanlarla bir yılı geride bırakıyoruz.

Temennim 2018 yılının;  dünyaya barış getirmesi, ülkemizin huzurlu- sakin- OHAL’siz bir yıl geçirmesi(!)

Herkese mutlu yıllar…
 
 
 
 28 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1456 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kadın Gözüyle Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]