20 Aralık 2017, 13:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Şereflikoçhisar Gençlik Kolları Kongresi yapıldı

Şereflikoçhisar Gençlik Kolları Kongresi yapıldı

Şereflikoçhisar Gençlik Kolları yapıldı
AKP Gençlik Kolları Kongresi Yapıldı

Samed Arıduru Başkan Oldu


Ak Parti İlçe Gençlik Kolları’nın 5.Olağan Kongresi yapıldı ve Samed Arıduru kongre sonucunda Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi.

Kongrede ilk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanlığına; Ali Osman Özdemir, Başkan Yardımcılığına Yusuf Teceren, Katip Üyeliklere de; Gülfidan Akça, Yunus Emre Aslan ve Akın Gözkaya seçildi.

Faaliyet raporu, İlçe Gençlik Kollarından Mustafa Aydoğan tarafından okundu ve ibra edildi.
Daha sonra protokol konuşmalarına geçildi.

BU DAVA EĞER BİR DUVARSA BEN SADECE BİR TUĞLAYIM!

Kongrede ilk konuşmayı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Samed Arıduru yaptı. “Liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın izinden yürüdüğümüz bu yolda genç bir nefer olmaktan gurur duyuyorum” diyen Arıduru; “Gençlik bu ülkenin geleceğidir.  Geleceği olan biz gençlere yeterli değerin verilmesi, hassas olan şu dönemde sahip çıkılması, yol gösterilmesi gerekmektedir. Yeterli oluşumun aynı zamanda iletişimin olması da hassas bir konu. Oluşturduğumuz yeni oluşumda dişimizi tırnağımıza katarak var gücümüzle çalışıp gereğini yapacağız.

Yaklaşık 3 yıldır Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığım süresince siyasi büyüğüm Erkan Başkanımla elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Daha da fazlasını yapabilmek adına bu kürsüdeyim.
Bu dava eğer bir duvarsa ben sadece bir tuğlayım!

Allah’ın izni, siyasi büyüklerimiz ve değerli hemşehrilerimizin desteğiyle aydınlık yarınlar için değil elimizi bedenimizi bu taşın altına koyacağız.

Devraldığım Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden bugüne kadar var gücüyle çalışan Erkan Seyhan Başkanıma ve yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ GENÇLERE VERDİĞİ DEĞERİ BİR KEZ DAHA SERGİLEDİ
Belediye Başkan Yardımcısı Raşit Özdemir; “Başkanımızın annesi rahatsız olduğu için kongreye katılamadı. Selamları var sizlere. Kongremizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şuan 31 yaşındayım. 27 yaşında Belediye Meclis Üyeliği görevi partimiz tarafından bana verildi. Cumhurbaşkanımız gençlere vermiş olduğu değeri bir kez daha sergilemiş oldu. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve değerli partililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

DEĞİL KOLTUKTA ŞEREFLİKOÇHİSAR’DA BİLE DURMAMIZIN ANLAMI YOK
AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan; “AK Partimiz bugün bir düğünü daha yaşatmaktadır. Bilinmelidirki diğer partiler yastayken biz her zaman düğünümüzü gerçekleştireceğiz. Bu salonda yaptığımız programları hiçbir zaman yüzümüzü mahcup etmeden bitiren gençlik kolları teşkilatıma sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.

Bugün bir tarafım hüzünü, bir tarafım ise sevinci yaşıyor. Gençlik Kolları o kadar ayrı bir güzelki o kadar anlatılamayacak kelimelerin yetmediği bir ortamki şuan ifade edecek kelimeler bulamıyorum. Şereflikoçhisar’da biz bu partiye gelecek genç sayısını nadir bulurken şimdi yönetime alamadığımız için arkadaşlarımızı küstürmemek için uğraşıyoruz. Ne mutluki bize gecemizi, gündüzümüze kattık, hiçbir menfaat gözetmedik, tek bir isteğimiz, tek bir davamız vardı. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden gidebilmekti. Türkiye’nin bekası için bazen iki saat uyuyan, bazen ise gözüne uyku girmeyen Cumhurbaşkanımız, Türkiye’miz için Uğraşırken bizler Şereflikoçhisar’da koltuklarımızda rahat oturamazdık. Hamdolsunki bugüne kadar görevimizi layıkıyla yerine getirdiğimize inanıyorum. Bundan sonra da siz kardeşlerimizin bu göreve devam edeceğine inanıyorum” dedi.

İl Gençlik Kolları Başkanı Kurcan Çelebi’nin her zaman Şereflikoçhisarlı gibi davrandığını belirterek kendisini fahri Şereflikoçhisarlı ilan eden Erkan Seyhan; “Cumhurbaşkanımız gençlere partimizde hem zihniyet hem beden açısından yer verilmesini istedi. Eğerki biz Cumhurbaşkanımızın lafını bir saniye olsun yere düşürecek olursak, değil bu koltukta Şereflikoçhisar’da bile durmamızın hiçbir anlamı yoktur. Allah’ın izniyle, sizlerin de desteğiyle bizlere olan bu güveni hiçbir zaman boşa çıkarmayacağız” şeklinde konuştu.

DİĞER İLÇELERDE BU KADAR ÜST DÜZEY TEMSİLCİ GÖRMEDİM
Mamak İlçe Başkanı Muhammed Abdullah Özer; “Büyüklerimiz öyle değerliki burada yaşça büyük olan ağabeylerimiz bizim gibi gençleri yetiştiriyorlar. 14 Ağustos 2001’de kuruldu partimiz. O günden bugüne partimize emek veren tüm emektarlara yürekten teşekkür ediyorum. Ben diğer ilçelerden bu kadar üst düzeyde bir temsilci görmedim. Tüm İlçe Gençlik Kolları Başkanlarımız, Gençlik Kollarında görev alacak kardeşlerine ana kademedekilerine göre daha fazla sahip çıkıyorlar. Bu sahip çıkma şuurunu aşıladığı içinde İl Gençlik Kolları Başkanımız Kurtcan Çelebi’ye teşekkür ediyorum. 5.Olağan Gençlik Kolları Kongresi de hayırlı olsun” dedi.

BUNDAN SONRA DA BAYRAĞI DAHA YUKARLARDA DALGALANDIRMAYA DEVAM EDERİZ
İl Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi de; “Ak Parti Gençlik Kolları siyasetin okulu demiştik. AK Parti Gençlik Kollarında görev alan bütün kardeşlerimiz, ülkeyi yönetmek için talip olup, bu ülkenin yapı taşlarını koruyacak, bu ülkenin değerlerini koruyacak, bütün alt yapıya Gençlik Kollarında sahip olan bu ülkenin yönetim kadrolarında görev almaya başlayacak bir yer olarak söylemiştik. Koçhisar’da bunu geçtiğimiz 6.Ana kademe Olağan Kongresinde yaşadık. İlçe Gençlik Kolları Başkanımız, Gençlik Kollarında yetişti ve Şereflikoçhisar ilçemizi yönetmeye talip oldu ve İlçe Başkanı oldu.

Bugün yine 3 yıl önceki gibi güzel bir kongre daha yapıyoruz. Gençlik Kolları Başkanımızdan yine Erkan Seyhan’ın ekibinde çalışan, birlikte göreve başladığı genç bir kardeşimiz, devralıyor” dedi.
Koltukların geçici olduğunu, bir mükafat olmadığını, sırtlarına bir yük, bir vebal olduğunu belirten Çelebi; “Koçhisar’da eğer problem yaşamış, sıkıntıya düşmüş, mağdur olmuş, mazlumların yanında eğer olmazsak, onlara el uzatamazsak bizim vebalimiz çok büyük. Bugün bu yükü Erkan kardeşimiz sırtladı. Yine Erkan kardeşimizin yerine gelecek olan kardeşlerimiz Şereflikoçhisar’daki bütün gençlere dokunmakla mükellef.” şeklinde konuştu.

“Kimse yardım etmese de biz eğer doğru bildiğimiz yolda ilerlersek Allah her zaman yardımcımız olacaktır” diyen Kurtcan Çelebi; “Yanlış olup kalabalık olmaktansa, doğru olup yalnız yürümek hepsinden iyidir. Bu kongrede Koçhisar’da iyi bir heyecan, güzel bir motivasyon olur. Ve Ak Parti’nin bayrağını 15-16 yıldır olduğu gibi yine daha yukarılarda dalgalandırmaya devam ederiz” dedi.
“Bugünlerde zor süreçlerin içerisindeyiz, 16-17 yıldır partimize, liderimize dışarıdan ve içerden şer odakları saldırıyor. Bu durmayacak” diyen Çelebi; “Biliyoruzki hak ve batılın savaşı kıyamete kadar devam edecek. Biz hak tarafından olduğumuz sürecede batıl bizimle mücadele etmeye devam edecek. İnşallah hak tarafında olanlardan oluruz” dedi ve 5.Olağan kongresinin hayırlı olmasını diledi.

Konuşmalardan sonra adaylar tanıtıldı.

Kongrenin sonunda da seçimler yapıldı.

Seçim sonucunda da, Samed Arıduru Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçildi. İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri; Akın Gözkaya, Burak Yünlü, Burcu Ülger, Cansu Tekin, Cihat Tekin, Fatih Durukan, Gülcan Acarbaş, İbrahim Aksoy, Murat Oktar, Mustafa Aydoğan, Muzaffer Yiğit, Ömer Faruk Tekiner, Tolga Hüseyin Çetinkaya ve Yunus Emre Aslan’dan oluşurken, İl delegelikleri ise; Ertuğrul Çevik, İbrahim Aksoy, Volkan Ferhat ve Yaşar Güçlü’den oluştu.


  21 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1686 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para