20 Aralık 2017, 13:54 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Emekçi: En fazla arpa tohumunu ben satıyorum

Emekçi: En fazla arpa tohumunu ben satıyorum

Bekir Emekçi Muhtarlarla toplantı yaptı...
Bekir Emekci: Türkiye’de en fazla arpa tohumunu ben satıyorum.


İlçemizin işadamlarından Hisar Tohumculuğun sahibi Bekir Emekçi, çevre ve merkez mahallelerinin muhtarlarını düzenlediği yemekte biraraya getirdi ve katılımcı muhtarlar; “birlik ve beraberlik içinde üretip, çalışmalarının gerektiği” konusunda hemfikir oldular.

“Ben sizleri seviyorum. Sizlerle bir arada olmak istedim. Ben Şereflikoçhisar’ı da seviyorum. Zaten beni ilçede tutan tek neden, memleketimi sevmemdir. Yoksa ben başka yerlere de gidebilirim” diyen Bekir Emekçi; İlçe halkında birlik ve beraberliğin olmadığını, eğer olsaydı ilçede her şeyin daha iyi olacağını kaydetti.

“Biz çiftçiyiz. İlçede çiftçi olmasa Koçhisar’da hiçbir şey olmaz” diyen Bekir Emekçi; “Koçhisar’da şu iş olmaz diye bir şey olamaz. Türkiye’de arpa tohumunu en fazla ben satıyorum TİGEM’den sonra. Sertifikalı tohumda şuan Koçhisar birincidir Türkiye’de” şeklinde konuştu.

İlçemizdeki Sivil Toplum Örgütlerine de değinen Bekir Emekçi; “Odalarımızda da birlik, beraberlik yok. Ve odalarımızın hiçbiri bana gelmedi. Sen şu işi yapıyorsun. Ne nedir, ne değildir? Diye sormadılar. Bakan beni davet ediyor ama Odalarımızdan hiç bir ses yok. Ben Koçhisar’a alımlarda yılda 1 milyon TL fazla ödeme yapıyorum” dedi.

Keza, İlçemizde hiçbir Sivil Toplum Örgütü’nün burs vermediğini, başka ilçelerde odaların burs verdiğini belirten Bekir Emekçi; ”Çocukların ilçede bir ümit göremediği için ilçe dışına gittiklerini” belirtti ve “yerli otomobil buraya gelsin diyorlar. Nasıl gelecekmiş? Yok öyle bir şey. Bizim bacası olmayan fabrikalar üretmemiz lazım. Mesela el işi ile ilgili üretim yaptırabiliriz. Her kadının yapacağı bir işler üretmeliyiz. Koçhisar’a has bir şeyler üretmeliyiz” şeklinde konuştu.

Emekçi, Bakanlığa çok sık gittiğini, bakanlığın kapısında hiçbir Koçhisarlı görmediğini, daha çok Güneydoğulu insanların bulunduğunu söyleyerek; “İlçeye bir bakan geldiği zaman ilk olarak Belediye’ye gidiyor. Başka yerlere bir bakan gittiği zaman ilk olarak Sivil Toplum Örgütlerinin kapısını çalıyor. İlçemizdeki Sivil Toplum Örgütleri güçlü olsa Bakanlar ilk önce oraya giderler ve onların görüşlerini alırlar. Odaların güçlü olması lazım ve fikir üretmeleri gerekiyor” dedi.

Muhtarlar da; “İlçemizde hatta muhtarlar arasında bile birlik ve beraberlik olmadığını, İlçe için bir şeylerin yapılması gerektiğini, Koçhisar’a has bir şey yaparım diyen bir tane Belediye Başkanını seçemediklerini, o nedenle birlik ve beraberliğin önce tabandan halledilmesi gerektiğini” vurguladılar.

Bundan sonra ayda iki defa bu tür toplantılar yaparak, birbirlerinin sıkıntılarını dinlemek istediklerini belirten Bekir Emekçi, İlçe içinde mutlaka bir şeyler üretilip, çalışılması gerektiğini özellikle vurgulayarak muhtarlara toplantıya katıldıkları için teşekkür etti.


   21 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2745 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


özdilek
ilçemin neden yıllarca kayıp ettiği belli bekir bey ilçesine doğduğu yere yatırım yapıyor çevrenize bir bakın eski belediye başkanlarından kaçı ilçede geziyor mahallenize çevrenize bir bakın ne kadar genç aile göçüyor ev yapmakla inşaat yapmakla kalkınma olmaz gelin ilçemize yatırım yapalım renkli alçı türkiyede yok renkli alçı fabrikasını ilçemize kazandıralım balık köftesini yaparak ilçemizin adını tüm türkiyeye duyuralım otomotiv yan sanayi kurarak ilçemize otomotiv fabrikası kurulması için holding kurulsun ekstaş gibi yönetilmesin tüm üniversite mezunu gençler bir araya gelip bir dernek kursun devletten teşvik ile fabrika kursunlar ilçemize fabrika yapandan allah razı olsun
6887
özdilek rumuzlu yorumcu, Zeki Müren'de ilçemize gelecek mi acaba? Merak ettim de.
özdilek
saygı değer arkadaşlar ilçemizin nüfusu azalıyor yatırım az proje yok herkes kendi çarkını döndürmek ilçe için devamlı asker gelsin tren yolu güneş enerji santrali ilçemize taşınsın diye yıllarca yazdım asker tamam ama burada ticaret odasına diğer sivil toplum örgütlerine bu işi bir klasöre dosyaya koyup türk hava kurumu üniversitesinin ilçemize odtünün hazırlık sınıflarının kademeli olarak ilçemize taşınsın ankara büyük şehir ilçemize ego seferlerini ve halk ekmek büfeleri açsın ankarada ekmek 1 tl ilçede 1,20 krş halk ekmek 0,70 krş proje şart belediye başkanı ilçemize özel harekat eğitim merkezinin taşınması için iç işleri emniyet genel müdürlüğü ile görüşmeler yapılsın ilçemiz bunun için bulunmaz potansiyel sayın bekir emekçi beyden isteğimiz ilçemize emekçi grup ve diğer iş adamları ile ortak bir grup kurarak ilçemize zirai aletler fabrikasının kurulmasına önderlik etmesini istiyorum sayın hakan beyin dediği gibi tuz gölü nü ulusal medyada tanıtımının yapılmasına önderlik edin
Vatandas
Özdilek hanım siz neyin kafasını yaşıyorsunuz aynısını bende istiyorum
özdilek bey güzel düşünceniz var fakat görüyorsunuzki isimisiz kişi ve ismet gibi kişilere baksanıza nerde münafık haset kişiler var meydanda böyle sap gibi...
Bekir Bey ilçe için elinden geleni yapıyor.İlçe geneli çifçilikle uğraşmakta zaten. Çiftçiliğin içinden gelen biri olmalı bu işleri yönetecek.Ziraat odası başkanına haksızlık etmek istemem ama boş işlerle meşgul kendileri.Hangi bir çiftçinin elinden tuttu ,kime faydalı iş yapdı sorarım size gereksiz muhabbet yapıp muhalefet koçhisarlı yorumcular.
Diyeceğim şu ki Bekir Bey bu iş ve mertebe için benim düşüncem uygun insan tabi tercih kendisinin ben sadece burdan okudum ziraat odası işini umarım hakkında hayırlısı olur.
    Darısı diğer varlıklı kişilerin ŞEREFLİKOÇHİSAR için çaba göstermesi temennisi ile...klavye delikanlılarına slm
Bekir Emekçi bu Özdilek arkadaşı da yanına alsın, iki değer de kaybolmasın. Memleketin sizin gibi değerlere ihtiyacı var Bekir bey. Benim önerim çiftçi malları koruma başkanı Bekir Emekçi olsun, yardımcısı da Özdilek arkadaşımız olsun.
özdilek
sayın bekir emekçi beyden isteğimiz ilçemize emekçi grup ve diğer iş adamları ile ortak bir grup kurarak ilçemize zirai aletler fabrikasının kurulmasına önderlik etmesini istiyorum sayın hakan beyin dediği gibi tuz gölü nü ulusal medyada tanıtımının yapılmasına önderlik edilmesi iyi olur ankara büyük şehir ile anlaşarak tuzgölüne günü birlik servis kaldırılması iyi olur tuzgölü kenarında bu sene salt lake 2018 oto cros yarışı ulusal alanda yapılsın ilçemizi bütün dünya tanısın tuz gölü çevresini en çabuk dolaşan yarışçılara ödüller verilsin bunlar 4x4 kamyon bisiklet türünde olsun gelin bu işi gurbetçi hemşerilerimizde katkı sağlar ilçem için bir çivide bizler çakalım tüm arkadaşlar projelerini fikirlerini yazsınlar gelişen göç alan illik yarışında bizde varız diyen bir şereflikoçhisar için ankara odtü şereflikoçhisara taşınsın   özel harekat polis eğitim merkezi ilçemize taşınsın
Ziraat odası başkanlığı Bekir Emekçi'nin hakkı bence, ben de başkan olmak isterim ama iki tane jipim yok.
ismet
Ziraat odası, o olmazsa Ticaret odası, oda olmazsa çiftçi malları koruma başkanlığı, oda olmazsa başka bir koltuk.........
ÇİFTÇİ
SAYIN EMEKÇİ TARIM ALETLERİ BAYİLİĞİ AÇMANI İLÇENİN MENFAATİNEDİR
Siyami
Ne yirtindin be Bekir. Bir koltuk bulup rahat etmek seninde hakkin
hakan
Sayın Emekci şahsınızı tebrik ediyorum.Acizane bir iki fikrimi beyan edeyim.Koçhisarın makus talihini değiştirmek için gayret edenler var.Turizim bir şekilde canlandırılmalıdır.Elimizde tuz gölü var.Maliyeti düşük kazancı bol ekstern sporlar yaptırılabilir.Düşünün yürüyüş ve motor parkurlarının tuz gölüne baglanmasını..Her yıl pepsi-kola gibi kuruluşlar çadır kent kurup rock konserleri yapıyorlar.Aynısı Amarikada bir çölde yapılıyor.Yani bir çalışma gurubu kurulamaz mı?Yamaç paraşütü?yada hiç birşey olmasa belediye bir balon alıp göl üzerinde uçuramaz mı?(kapadokya gibi) Çıplak tepelerimizi çevreci agaç sever kişi ve guruplara duyurarak teşvik ederek çift yönlü kazanamazmıyız?Koçhisara gönül veren herkes siyasi renk farketmeksizin bu konuda çalışabilir,elimizdeki imkanlarla reklamımız yapılıp bir hareket oluşabilir.Bu ilçemiz için para demektir.Herkes kazanır.Birde okullara anket yapılıp gençlerin fikri muhakkak alınmalıdır.Umutsuzluğu bırakıp çalışmalıyız.
Koçsarlı çifçi olarak ben şahsıma Bekir emekçiyi ziraat odasına başkan görmek isterim
vatandaş
Şereflikoçhisar insanları böyle bir değeri kaybetmemeli değerlendirmeli, kıymetini bilmeli.Böyle bir değerin şehir dışına çıkışına da müsade etmemeli.
muharrem
Bekir beye ziraat odası başkanlığı yakışır
VGÜNDÜZ
İstihdama ve üretime yönelik tüm iktisadi faaliyetleri yapan yöre esnafımıza içten teşekkür ederim... Ranta değil üretime yönelmemiz gerekir... Ne kadar övünseniz azdır... Kutlarım...
teşekkürler
BEN EMEKÇİDEN NAKİT OLARAK ALIYORUM .. BU FİTAYA NE SERTİFİKALI TOHUM NEDE GÜBRE ALABİLİRİZ ARAŞTIRIYORUM NEDEN TONDA 50 TL FAZLA ÖDEYİM Kİ??? BEN YILLARDIR KENDİLERİNDEN ALIYORUM FAZLAYI İADE VB ÖZELLİKLERİYLE KOÇHİSAR İÇİN BULUNMAZ FIRSAT
BEN BİR GOSSARLI OLARAK DOĞDUĞUM YERDE 52 YAŞIMA KADAR BURADAN AYRILMADIM. AMA ÇOCUKLARIN ÜNİVERSİTEYİ BİTİRDİ İŞ GÜÇ YOK GEREK TOPLUM GEREK SİVİL TOPLUM SİYASİLER BURALARA HİÇ BİR ŞEKİLDE GELECEĞE YÖNELİK HİÇ BİR PROJE ÜRETMEDİĞİ GİBİ SADECE SADECE BİNA DÜŞÜNCESİ MAHTIĞI VE BOŞ HAYALLER ALAMİNDE YAŞADIĞIMIZ İLÇE HALİNE GELMİŞTİR. ÜZÜLÜYORUM AMA MAALESEF HİÇ BİR ŞEKİLDE YURDUMU VE İLÇEDE YAŞADIĞIM YERİ BIRAKMAK İSTEMİYORUM AMA DAYANACAK DURUMDA OLMADIĞIMDAN DOLAYI GİTTEM İSTİYORUM. BEN KENDİMİN GELECEĞİNİ DEĞİL ÇOCUKLARIMIN GELECEĞİ İÇİN GİTMEK İSTİYORUM MAALESEF KANAYAN YARALAR DEVAM EDİYOR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]