20 Aralık 2017, 13:52 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Muhasebecilere eğitim verildi

Muhasebecilere eğitim verildi

Muhasebecilere eğitim verildi...


Nakliyecilerin sorunu bir nebzede olsa çözüldü


Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin’in de bizzat katılımıyla İlçemizde faaliyette bulunan Mali Müşavirler, Serbest Muhasebeciler ve çalışanlara eğitim verildi.

Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası’nın ilçe temsilcilisi Mali Müşavir Levent Koçak’ın girişimleriyle İlçemizde verilen eğitimde; Vergi ve SGK’da en son yapılan değişikliklerle ilgili konular aktarıldı.

Vergi konusunda Uzman Erbil Güzel tarafından ve SGK konusunda Uzman Melih Şengül tarafından verilen eğitimde; hem basit usul hem de gelir vergisine tabi mükelleflerin işlemlerini ilgilendiren konular ve yasal mevzuat  hakkında bilgiler verildi.

NAKLİYECİLERİN SORUNLARI DÜŞÜK ORANDA DA OLSA ÇÖZÜLDÜ


Birkaç ay önce Vergi Dairesi’ne gelen müfettişler tarafından nakliyecilere de on numara yağ kullandıkları için ceza yazmaları nedeniyle Nakliye sektörü ayaklanmıştı.

Hatta  nakliyeciler konuyu; Belediye Başkanına, Milletvekillerine ve AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran’a aktarmışlardı. Dahası Meclis toplantısını nakliyeciler basıp sorunlarının çözülmesini istemişlerdi.

O günden bugüne kadar hiç kimseden sorunun çözüldüğüne dair ne bir açıklama yapıldı ne de duyum alınmıştı.

Levent Koçak; Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Şahin’in, Şereflikoçhisar’da yıl içerisinde nakliye sektöründe yapılan vergi incelemeleriyle ilgili olarak Ankara’da girişimlerde bulunduğunu ve bu girişimler sonucunda mükelleflerin cezaları konusunda kısmen de olsa olumlu sonuç alındığını belirterek, “nakliyecilerimize yazılan cezalarda indirim yapılacak düşük oranda cezalar ödenecek” dedi.

Oda Başkanı Ali Şahin’in Şereflikoçhisar’daki nakliye sektörünün ticari faaliyetlerini devam etmeleri için mücadele ettiğini belirten Levent Koçak, bu durumdan nakliyecilerimizin memnun olduğunu ifade etti.


  21 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1454 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para