20 Aralık 2017, 13:45 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Eğitim Bir-Sen'in açıklaması

Eğitim Bir-Sen'in açıklaması

Eğitim Bir-Sen'in açıklaması...


Eğitim Bir Sen Temsilcisi Üzeyir Çetin:
"Geleceğimizi hedef alan şiddeti lanetliyor, yetkilileri tedbir almaya davet ediyorum"


Eğitim Bir Sen İlçe Temsilcisi Üzeyir Çetin imzasıyla yapılan açıklamada, İzmir/Ödemiş’de öğretmenin öldürülmesi ve eğitimcilere yönelik şiddeti kınadı.

Yazılı açıklamada şöyle denildi:
Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar düşündürücüdür.

İzmir’in Ödemiş İlçesi Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, öğrencisi tarafından tüfekle vurularak hayatını kaybetmiştir. Öğretmenimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, tüm eğitim camiasına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Sebebi ne olursa olsun, iki lise öğrencisinin okul yöneticisine karşı öldürme kastıyla hareket etmesi, şiddetin vardığı noktanın en açık göstergesidir. Aynı gün Iğdır Merkeze bağlı MEV Anadolu Lisesinde Müdür Başyardımcısı olarak görev yapan Yücel Düzci ise, saldırıya uğrayan öğrencilerini korumaya çalışırken, gözü dönmüş kişilerin sopalı, bıçaklı, muştalı saldırısına uğramış, ağır yaralı olarak hastanede tedavi altına alınmıştır. Öğretmenimize acil şifalar diliyoruz.

Kim hangi amaçla yaparsa yapsın, genelde bütün vatandaşlarımızı, hususen eğitimcileri hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz. Terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenin acı, hüzünlü hatıraları hâlâ yüreğimizi dağlarken, kaygı verici boyutlara varan bu saldırılar da üzüntümüzü katmerleştiriyor, ilgililerin daha fazla seyirci kalmadan caydırıcı ve önleyici tedbirler almasını bekliyoruz.

Bu saldırılar geleceğimizi karartmakta, eğitim camiasını tedirgin etmekte, birçok mağduriyete neden olmaktadır. Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta, irfanımızı yok etmektedir. Bu sebeple, cehalete dayanan şiddeti veya şiddete dayanan cehaleti bir an evvel ortadan kaldırmalıyız.

Öğretmenlerimizi hedef alan bütün saldırılar sona erdirilinceye, kanlı, karanlık bu şuursuzluk son buluncaya kadar, herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz. Biz bilginin gücünün cehalet cürmüyle sindirilmesine müsaade etmeyeceğiz. Ruhumuzu besleyen, benliğimizi geliştiren, geleceğimizi aydınlatan, milletçe varlığımızın dayanağı olan eğitimin şiddetin esiri olmasına hep birlikte karşı durmalıyız.

Öğretmenlerimizden öğrencilerimize, yöneticilerimizden velilerimize kadar bütün eğitim camiasını, millet temelinde geniş bir aile gibi düşünüyoruz. Bizim nazarımızda her üyesiyle saygıya değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun, yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız kınıyor, te’lin ediyoruz.
Son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, eğitimdeki etki alanını daraltan, eğitimin aktörünü neredeyse bir figürana dönüştüren, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hâle getiren anlayış, bugün geldiğimiz noktanın sebebidir.

Giderek artış gösteren, bazısı ağır yaralama bazısı da cinayetle neticelenen bu saldırılar karşısında öğretmenlerimiz kendilerini savunmasız hissetmekte, yetkililerden caydırıcı tedbirler, mesleğin itibarını artıracak politikalar beklemektedir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, saldırılar sonucu hayatını kaybeden bütün öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, saldırıya uğrayan bütün eğitim çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; şiddete başvuranları kınıyor, yetkilileri gereken tedbirleri ivedilikle almaya ve kamuoyunu daha duyarlı davranmaya çağırıyoruz. Çünkü saldırıya uğrayan, öldürülen bizim geleceğimizdir.
   21 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2325 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Bat dünya battt. Bektikte ezan okunuyor...
Eski
Aman Kurban olayım Musa Demirel de Eğitim hakkında yorum yazmış... Yan cehennem yan 10 kamyon kömürle geliyorum... Musa Demirel Allahını seversen yeter artık ver şu emekliliği birazda koçhisarın çocuklarını başkaları mahvetsin...
Berk
Şu yalan dünyada Musa Demirel de Eğitim üzerine yorum yazıyor ya... Sözün bittiği yerdeyiz demek ki... Sn Musa Demirel Allah aşkına emekli ol... Koçhisarda eğitimin katillerinden birisi sensin.. Sen göynük köyünde çoban olacak iken yanlışlıkla öğretmen olmuşsun... (Not: Eski bir öğrencin)
ali
Eğitim konusunda çok yolumuz var
Asım Genç
yorumları okudukça midem buanıyor be... Bu hükümetim tüm sendikalarında entrika, oyun, birbirinin altını oyma vs vs hiç bitmez mi? birde ğitimci olacak bunlar dinleri imanları para makam mevki yazıklar olsun..12 eylül öncesi siyasal islamcıların en azından bir ideolojisi vardı. şimdiklerin ise sadece tek derdi var para mal mülk makam mevki
ismet
Bir öğrenci velisi olarak bu haberleri izlerken üzülüyoruz.Öğretmenimize allahtan rahmet diliyoruz.bu konuda okul idaresine çok iş düşmektedir.ilçemiz ticaret lisesindede geçen hafta bir müdür yardımcısına öğrenci tarafından darp olayı yaşanması üzücü bu tür olayların yaşanmaması dileğiyle.
Metin
Sayın Başkan'a sağduyusundan dolayı teşekkürler.
Musa DEMİREL
Sayın sendika başkanı Üzeyir Beye teşekkürlerimi iletiyorum.İsabetli bir konuya değinmiş.
    Geleceğimiz olan çocuklarımızın günlük yaşamlarında, okuldaki eğitim-öğretimin öneminin çok olduğu gibi anne-babanın daha çok önemi var.Zira okula giderken anne-baba öğütlüyor mu? Okuldan gelince oğlum-kızım okulda neler yaptınız? diye sormuyorlar... Bu gün okulda öğrendiklerini evde tekrarlamalarını istiyorlar mı?ACABA...Bu devirde öğrencinin başarısında anne-babanın ve çevrenin çok etkisi var.Selamlar..

Aa
Ah Mesut ahh,koltuk yarasıdır bu ilaç kapatmaz,sendika gitti,müdürlük gitti yara büyoyormu ne..düşündükçe kendine zarar vereceksin bak demedi deme..çok mu tatlıydı makamlar ve yetki şimdi pek selam veren yok galiba,gücünü koltuktan yetkiden alıyorsan ondandır.koltuk gitti selam verende yok,sendikayı eleştirip duruyorsun sendika seçimi mi istiyorsun?bırakıp kaçmıştınız sendika başkanlığını ama ..yalanla dolanla tehditle alamadığın seçimi şimdi mi alacaksın sen aday olursan söz seçime götürelim ama sen çıkacaksınn olur mu?
Bayan E
Var var olmaz olur mu herkes atını koşturuyor
M
Bayan E yaptıkları olumlu bir iş mi var?
Mesut
Kimi abi oldu. Kimi kendisini ek ders çok olan kaymaklı yere atatti kimi rahatım yerinde olsun dedi şu okulu isterim dedi kimi sabah 10 ise gideyim dedi kimi ise zaten hedefi baş köşeye oturmakti yıllarca başkan sen müdür olacaksın dedi önden yolladı herkesin tepkisini topladı bak olamıyorsunuz başkasına yar olmasın ben oturayım dedi zaten plan buydu ve bununda fark edemedin. Ahh başkan ahhh yarın bütün hesabı sen ödersen hiç sasirmam
cafer
ne sendikaymış ya kazan kaynıyor da kaynıyor hiç taştığı yok. bizim sendika olsaydı şimdiye ğırtlak gırtlağa girerdik
bayan E
yönetimin her şeyden haberi var sayın M iş olumsuz oldu mu başkan dahil sahiplenen yok. bak en son müdür yardımcısı atamalarına
M
Sendikada yönetim de yok. 3 kişi at koşturuyor. Diğerleri kağıt üstünde. Yapılan işler sorulduğunda hiç bir şeyden haberleri yok. En son yönetimdekilerin haberi oluyormuş.
Garasenirli
İsmini yazmayı unutan veya yazmaya cesaret edemeyen bir kişi demişti biz müdür yardımcılığı mülakatı da adaletli davrandık demis.galiba ya sendika başkanı yada sendika yöneticilerinden birisi. Ciksada adını zikretse bizde kim olduğunu bilsek bu önemli şahsiyeti. Her neyse adaletli davrandık demiş ya beceremedik bizi Ankara'da takmadilar desenize. Eğitim birsen üyelerinden kaç kişi yüksek not almış.aldilarda Şereflikoçhisar eğitim camiasının haberi mi yok. Yoksa reklam olur diye sakliyor musunuz
Eğitim birsen liler
Merhum Mehmet Akif İnani belki bilmiyorlardı Egitim Birsen kurucusu aynen şiirinde şunu diyordu.Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde
Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu
Varıp eşiğine alnımı koydum
Sanki bir yer altı nehr çağlıyordu

Gözlerim yollarda bekler dururum
Nerde kardeşlerim diyordu bir ses
İlk Kıblesi benim ulu Nebi’nin
Unuttu mu bunu acaba herkes. Merhum Akif İnanin en hassas olduğu Kudüs davası ve sendikasının ruhuydu ancak. Akif İnanin sendikasının ruhu ile Kudüs davasına ihanet edildi. Sendika otelli yemekli Denizli plajli şezlong lu toplantı yapıldı mı sendika yöneticileri üyeleri bir birini kırıp geçiriyor ancak konu Kudüs olunca ne sendika başkanı nede üyeleri kilini kipirdatmiyorlar. Eğitim bir sen ruhu ile Kudüs aldatmak buna denir. Şahit ol ey eğitim birsen şahit ol büyük şair irfan sahibi büyük adam.
Mesut
Yağdanlık önemli.
halil06
Sayın başkan
Sizleri törenlerde önümüz ilikli,sizi gördüğümüzde koşa koşa ayaklarımız kıçımıza değercesine yanınıza gelipğ saşşakcılıkmı yapalım,siz riyakarlıktan ve riyakar insanlardan çokmu hoşlanıyorsunuz.Yada önceden föteyle hiç bir bağlantımzı olmadı diye yasmı tutalım(Bağlantısı olanlar el üstünde tuttuuluyor).siz pervaneden daha hızlı dönen insanlara nedne bu kadar sahip çıkıyorsunuz.
Lütfen etrafınızdaki sırnaç,kalitesi olmayan insanlardan sıyrılın ve bir eğitim bir sen başkanı gibi bakın etrafınıza.Sizler çok insanların canını yaktınız eğer ben sizi Kırdıysam çok çok öüzr aynı zamanda
halil06
SAyın Başkan böyle bir açıklamadan dolayı sizi tebrik ediyorum
Gerçekden eğitimde şiddete hayır dediğiniz gibi
''Öğretmenlerimizden öğrencilerimize, yöneticilerimizden velilerimize kadar bütün eğitim camiasını, millet temelinde geniş bir aile gibi düşünüyoruz. Bizim nazarımızda her üyesiyle saygıya değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun, yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız kınıyor, te’lin ediyoruz.
Son dönemlerde öğretmenlerin emeğini yok sayan, itibarını örseleyen, eğitimdeki etki alanını daraltan, eğitimin aktörünü neredeyse bir figürana dönüştüren, bu mesleği her türlü haksızlığa ve saldırıya açık hâle getiren anlayış, bugün geldiğimiz noktanın sebebidi''
      Peki siz sendika olarak şiddet uyguluyormusunuz uyguladınızmı?
      Eski müdür ve Müdür yardımcıların çoğu nerede acaba hiçmi haketmediler hiç biri Rahmetli mevlüt hoca kanser le uğraşırken sizin sendikadan olamdı diye müdür yardımcılığını alırken hiçmi vicdanınız sızlamadı
     Sayın başkanım sizleri törenlerde kapıda k
Sayın mağdur yada adı mağdur kılığında kin kusan kişi. Son.müdür yardımcılığı mülakat torpillilere olmadığı hakkaniyet konusunda elimizden geldiği kadar ince düşünülmüş bir mulakatti. diğer sendikaların düşük ve yüksek puan aldığı gibi bizim sendikanin üyelerinin de yüksek alanlar olmuştur. Eğitim Birsen olarak hak ve haklının yanında durmaya devam edeceğiz.egitim Birsen kuruluş ilkelerine göre hareket etmiştir ve etmeye devam edecektir
Mağdur
Mülakatlarda diğer sendkalılar 100,99 alırken Eğitimbirsenli üyeler 60 ta bırakılmışken, üyelerin yaşadıkları mağduriyetleri görmezden gelip etrafa küfürler savrulurken, Sendika üyeleri istifa edeceğiz dediklerinde üye sorunumuz yok deyip kapı gösterilirken seçime girerler mi sizce?
Mağdur edebiyatı ve acıtasyonla aldıkları başkanlığı bırakıp seçime girerler mi?
Eğitimcilerin gözünde EBS diye bir sendika yok artık. Uzatmaları oynuyorlar siyasi yönden nasıl kalkınırız diyerek ilçeyi yönetiyor beyfendiler.
Sendika seçimleri ne zaman?
http://www.sereflikochisarcengel.net/haber_detay.asp?haberID=1890 ne günlerdi
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]