20 Aralık 2017, 13:29 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hz.Muhammed'in hayatını anlatan yarışma

Hz.Muhammed'in hayatını anlatan yarışma

Hz.Muhammed'in hayatını konu alan bir yarışma düzenlendi...
Siyer’i Nebi Yarışmasına bu yıl 400 öğrenci katıldı.

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi tarafından tüm Türkiye genelinde 5. kez düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışmasına bu sene ilçemizden yaklaşık 400 öğrenci katıldı.

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Abdülbaki Ünlü İmam Hatip Ortaokulu ve Şereflikoçhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan Siyer-i Nebi Yarışmasında liseli gençler 90, ortaokullu öğrenciler ise 60 soruluk sınavda Peygamber Efendimizi ne kadar tanıdıklarını gösterdiler.

Hz. Muhammed’in hayatını konu alan ve O’nun yaşantısını, yaşadığı sıkıntıları, çektiği acıları, sahabelerini tanımak için yapılan Siyer-i Nebi Yarışmasına katılan liseli ve ortaokullu öğrenciler sahabelerin isimlerinin verildiği sınav salonlarında Ankara ve Türkiye genelinde derece yapabilmek için doğru bildikleri soruları optik formlara işaretlediler.

Gerçekleştirdikleri Siyer-i Nebi Yarışması’na öğrencilerin büyük ilgi gösterdiğini anlatan AGD Şereflikoçhisar Temsilcisi Yusuf Çetin, yarışmada hedeflerinin gençler arasında birinci veya ikinciyi belirlemenin olmadığını vurguladı.

Yusuf Çetin; “amacımız, efendimizin hayatını tatbik edecek gençler yetiştirmek, onun mücadelesini, İslam’ı insanlara nasıl aktardığını gençlere aktarmaktır. Rabb’im bu gençleri vatanını, milletini seven, inancına sahip çıkan bir nesil olarak yetiştirmeyi nasip etsin” şeklinde konuştu.


   21 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1127 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para