20 Aralık 2017, 13:05 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Yaşamak istiyoruz diyor

Yaşamak istiyoruz diyor

Yaşamak istiyoruz diyor...


   Varlıkları büyükşehirlerde daha çok hissedilip çeşitli nedenlerden ve çaresizliklerden dolayı sokaklarda yaşayan insanlara yöneticiler tarafından ciddi ciddi sahip çıkılması, onların kötü alışkanlıklardan kurtulmaları ve insan onuruna yakışır şekilde yaşam şartlarına kavuşmaları bağlamında başta psikolojik olmak üzere, genel sağlık tedavileriyle birlikte eğitici ve öğretici çalışmaların samimiyetle yapılması halinde, o insanların topluma kazandırılmaları ve ülkemize faydalı hale getirilmeleri noktasında çok büyük bir mesafenin kat edileceği düşüncesinde ve inancındayım.

   Youtube sitesine 2007 yılında yüklenmiş olan “https://www.youtube.com/watch?v=4c7QquFvTjg” linkteki video da (google sitesine sokak çocukları yazılırsa çıkan ilk videodan da izlenebilir) dikkatimi çeken; onurlu bir yaşam şartını arzuladıklarını haykırırcasına dile getiren bir ülkemiz insanının:

  “İş istiyoruz, okumak istiyoruz, öğrenmek istiyoruz, devletimizi milletimizi Atatürk’ümüzü her şeyimizi öğrenmek istiyoruz biz” gibi sözlerle kendilerine samimi şekilde yardım elinin uzatılmasını istemesidir. Ve kötü koşullar içerisinde yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını ifade etmeye çalışan söz konusu insanımızın, esiri oldukları kötü alışkanlıklarında etkisiyle “GENÇLER YOK OLUYOR” diye haykırmasıdır!

   İlçemizden birtakım iş ve işlemlerimiz için Ankara’ya gittiğimizde, hal ve hareketlerinden sokaklarda yaşadıkları anlaşılan insanlarımızı Ankara’da da görüyor ve tanık oluyoruz.

   Peki, özelliklede TBMM çatısı altındaki mevcut siyasi partilerin üst düzey yöneticileri ve milletvekillerince; ülkemiz genelinde çocuk-genç ve olgun yaşta olmak üzere hiç bir insanımızın sokaklarda yaşamaması ve kötü alışkanlıkların esiri olmuş insanların kurtarılarak iş-güç ve yuva sahibi yapılmaları ve de topluma kazandırılmaları noktasında, ciddi ve samimi gayretler içerisinde olunduğuna tanık oluyor muyuz?!

   Tamam, AKP’yi zaten tanıyor ve biliyoruz. Peki, sorunların A’sından Z’sine köklü bir çözüm olma yolunda duruşu olması gereken ana muhalefet konumundaki CHP’den, şu bahsettiğim konuları da içeren sıkıntıları köklü bir şekilde giderme bağlamında ayağı yere basan güçlü formüllerin sunulduğuna ve samimi gayretlerin gerçekleştirildiğine şahit oluyor muyuz?!

   Ve son soru, TBMM genel kurulunda AKP’siyle CHP’siyle birbirleriyle sokak kavgası yapan bu kişilerden, ülkemiz sorunlarının A’sından Z’sine köklü bir çözüm olma yolunda samimi ve ciddi gayretlerin sarf edilmesi beklenebilir mi?!


  21 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1545 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]