13 Aralık 2017, 14:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Seyhan; Kudüs davamızdır

Seyhan; Kudüs davamızdır

Seyhan; Kudüs davamızdır...


AKP İlçe Başkanı Erkan Seyhan:KUDÜS DAVAMIZDIR


81 İlde AK Parti teşkilatları, Cuma Namazından sonra eş zamanlı, ABD’nin dünyayı hiçe sayarak aldığı Kudüs ile ilgili tek yanlı yanlış kararını protesto ettiler.

Şereflikoçhisar AK Parti İlçe Teşkilatı da İmam Hatip Okulları Tatbikat Cami’nde kılınan Cuma namazından sonra Cami’nin bahçesinde, bir basın açıklaması yaptı.

Açıklama sırasında; Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Yöneticileri ile vatandaş vardı.

Açıklama sırasında ara ara tekbir getirilirken basın açıklamasını okuyan AK Parti İlçe Başkanı Erkan Seyhan, “Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız” dedi. Seyhan, “Kudüs Davamız’dır” başlıklı açıklamasının tamamında şunları söyledi;

"Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti artırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir.

İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.
İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

Türkiye’nin insanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı, karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.
Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam işbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir.

İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeyi, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.”


   14 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1574 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


SAYIN SEYHAN
ÖNCELİKLE ''şüphesiz ki allah iyiliği adaleti akrabaya yardımı emreder hayasızlığı azgınlığı ve haddi aşmayıda yasaklar o düşünüp tutasınız diye size öğüt verir''
UNUTMAYARAK
TORPİL
ADAM KAYIRMANIN
İLÇEMİZDE ÖNÜNE GEÇELİM
SONRA SÖZ KUDÜS ÜN DAVACISI OLALIM
gerçekçi
Ya kardeşim sizin hükümetiniz Mavi Marmara davasında Küdus'ü İsrail'in başkenti olarak tanımadı mı?
Çok saygı değer AK Partili kardeşlerim sizin hükümetinizin sözcüsü değil mi İsrail ve İsrail halkı bizim dostumuzdur diyen?
Sizin hükümetiniz değil mi ABD bizim stratejik ortağımızdır diyen.
Siz şimdi kalkıp neyi protesto ediyorsunuz.
İlla bir şeyi protesto edecekseniz kalkın kendi partinizin uyguladığı politikaları eleştirin kınayın ...
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]