13 Aralık 2017, 14:41 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Mütevelli Heyet Üye Seçimi yapıldı

Mütevelli Heyet Üye Seçimi yapıldı

Mütevelli Heyet Üye Seçimi yapıldı...
Muhtarlar; “Seçtiğimiz Üyeler Komisyona katılmıyorsa biz neden buradayız?”

Kaymakamlık Sosyal ve Dayanışma Vakfı’nın bu yıl da Mütevelli Heyet Üye seçimi, 54 muhtarın katılımıyla yapıldı ve Muhtar Abdullah Kargın ile Muhtar Galip Mutlu tekrar Mütevelli Heyet Üyesi olarak seçildi.

Seçim yapılmadan önce Muhtarların seçtiğimiz Üyeler bir iş yapmıyor deyince Sarıkaya Mahallesi Muhtarı Abdullah Kargın; “Hangi bir gün kömür çıkarttırmadım? Hangi bir gün yardım yaptırmadım? Bana gelen tüm muhtarlarıma elimden gelen desteği yaptım. Geçen yıl Galip Muhtarım, Hangi bir gün komisyona katılıyorsunuz? diye soruyordu.
Kömür Komisyonu dışında yardım komisyonlarına katılıyorum. Bizi komisyona almayacaksanız ne diye seçiliyoruz? Bu konuyu Kaymakam Bey’e de söyleyeceğim” dedi.

Kale Mahallesi Muhtarı Galip Mutlu da; “Herkesin kendi mahallesinde sıkıntı olabilir. Sizler bize bildirirseniz bizde elimizden geldiğince sizlere yardımda bulunuruz. Kömür dışında diğer komisyonların toplantılarınıza katılıyoruz” şeklinde konuştu.

Muhtarlar; “Seçtiğimiz Üyeler komisyona katılmıyorsa bizler neden buradayız?” diye sorunca Vakıf Müdürü Mustafa Özbek de; “Normalde  kanuna göre komisyon kurulacak diye bir kural yok. Komisyon kurmak zorunda değiliz. Konuyu Kaymakam Beye iletiriz” şeklinde cevaplandırdı.
Konuşmalardan sonra üye seçimine geçildi.

İlk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanı Mustafa Özbek olurken Üyeler de; Muhtar Hilal Öztaş ile Muhtar Halit Yücel oldu.

Mütevelli Heyet Üyeliği için Muhtarlardan; Abdullah Kargın, Galip Mutlu ve İbrahim Yiğitbaşı aday oldu.

Kapalı zarf usulü yapılan seçimde; 1 oy geçersiz sayılırken İbrahim Yiğitbaşı 30 oyla kaybetti. 36 oy alan Abdullah Kargın ile 38 oy alan Galip Mutlu bu yıl tekrar Mütevelli heyet üyesi oldular.


   14 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1794 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


sussam gönül razı değil söylesem tesiri yok
bu adamları kim muhtar seçer anlaşılır gibi değil birde bu yetmezmiş gibi tilkiye kümes emanet etmişler,tabi zihniyet aynı olunca kendi aralarında bir seçim yapmışlar kaloriferli eve dahi yardım kömürü verdiren adamlardan ne beklersin? geçenlerde ankara caddesinde kaldırımdan gidiyorum kuruyemişci ile a101 bitişigindeki berber dükkanına bir otomobilin arkasından yardım kömürü indiriyorlardı torbalarda para ile satılmaz yazıyordu şimdi berber dükkanı sahibinin dükkanında yakmak için kömür yardımınamı ihtiyacı varmış? ergeç bu dünyada olmasada öbür dünyada hesabı sorulur yetimin yoksulun hakkını oy için ona buna dağıtmayı gösterirler
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]