13 Aralık 2017, 14:02 - Anasayfa // KORİDOR Haberi yazdır

Bizi Çalışmak Kurtarır

Bizi Çalışmak Kurtarır

İnsan ömrü çok kısa ve fanidir, onun için süratle değişen zamanın taleplerine uyum sağlayarak...


İnsan ömrü çok kısa ve fanidir, onun için süratle değişen zamanın taleplerine uyum sağlayarak, bir fikir hareketlerinin içinde yer almak sadece güçlü iradeye sahip insanların yapabileceği bir şeydir. İnsanlar birlikte aynı duygu, azim ve sorumluluk anlayışı içerisinde hareket edebilirlerse güzel eserler ortaya çıkarabilirler. Gayretli insanlar tarafından kişisel çabalarla ve emek sonucu elde edilen başarılar suya yazı yazmaya benzer. Yok olup gider.

İnsanlar yaşadığı ülkenin geleceğine ilişkin taşıdıkları kişisel sorumluluğun bilincine ulaşamazlarsa, kalkınmaya ve refaha ulaşmaları mümkün değildir. İnsanlar rahat ve hareketsiz hayat şartları ile kendini tüketir. Hayatın daha yüksek uygarlık seviyesine ulaşmak için sürekli bir mücadele alanı olduğunu kavramalıyız. Bedenimizin ve ruhumuzun sahip olduğu gücü üzerinde gurur ve neşe ile yaşam sürdüğümüz vatanımıza harcamalıyız. Bu mücadele kolay bir mücadele olmayacak elbette. İhtiraslara karşı verilecek çetin bir mücadele…

Ülkemiz, vatanımız için kalbimizle, beynimizle, ruhumuzla vereceğimiz mücadele en çok gençler eleştirilecek, suçlanacaktır. Bunu yapanlar ya da yapmak isteyenler önce kendini suçlasın. Sen gençlere ne verdin önce ona bak denilecek ve Mustafa Kemal Atatürk’ün taa 1919 yılında ‘’ Gençler! Vatanın bütün ümidi ve geleceği size, genç kuşakların anlayış ve enerjisine bağlanmıştır.’’ sözü hatırlatılacaktır.

Türk milleti Atatürk’ün önderliğinde ortaya koyduğu büyük ülkülerle harekete geçti. Köklü bir değişim geçirdi bu büyük millet. Milletimizin zihinsel ve manevi açıdan aydınlanmasında Atatürk’ün rehberliği önemli bir rol oynamıştır.

Türk milleti hayattan mümkün olduğunca fazlasını almaya çalışırken, hayata da bir şeyler katmak gerektiğine inanan bir anlayışı sahiptir. Bu düşünceyle hareket eden yeni Türk Devleti’nin halkı o günden bugüne kendi geliştirmek için gayretle çalışıyor, çalışacaktır. Ülkemizde yaşayan her bir insanın fiziksel, manevi ve zihinsel yeteneklerinden faydalanmak ve istemek zorundayız.  Büyük ülkülerimizi daha ileriye götürmek için attığımız her adıma dikkat etmek zorundayız. Millet olarak bunun da çok iyi farkındayız.

Milletimizin maddi ve manevi açıdan iyileşmesi için kitaplar, öğretmenler, okullar kısacası eğitim çok önemli. Sadece kitaplardan öğrendiklerimizle kalmayıp hayatın içinden öğrendiklerimizi birleştirerek çok güzel işler ortaya konacağının farkında olmak gerekir. Bunu da söylemeden edemeyeceğim.

Geriye dönüp baktığımızda, ülkem için, insanlık için kendim için ‘’Ne yaptıysam iyi ki yaptım. İyi yapmak kastı ile yaptım!’’ diye bilmeliyiz. Çalışmak, üretmek, çıkan sonuçtan hayatımıza yansıyanları görmek bizi kuşkusuz mutlu edecektir.


   14 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1629 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KORİDOR Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.055 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]