13 Aralık 2017, 14:00 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Kayda değer olmayan muhalefet

Kayda değer olmayan muhalefet

Kayda değer olmayan muhalefet...


 * Ana muhalefet partisinin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 12 Eylül 2010 tarihli referandum öncesinde memleketi Tunceli’de “Hayır” çağrısı yaptığı sırada bir genel af söyleminde bulunmuş ve sonrasında ise, bu af konusunun terör suçlularını kapsamayacağı yönünde açıklamalar yapılsa da, oluşan algı oluşmuş ve AKP’nin araç deposuna bir miktar benzin pompalanmıştı.

* Genel başkanlığının ilk yıllarında katıldığı bir televizyon programında CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan olduğunda bir hedef belirlediğini ve bu hedefin %40 olduğunu, eğer ki hedefi yakalayamazlar veya CHP oylarında anlamlı bir artışın olmasını sağlayamazlarsa, yönetim kadrosuyla istifa ederek yerlerini yeni arkadaşlara bırakacakları yönünde açıklamalarda bulunmuştu. Ama gelinen noktada ne 2011 nede 2015 genel seçimlerinde CHP açısından değil %40, %30’un üzerine çıkılamadığı ve Kılıçdaroğlu’nun da halen yerinde oturduğu ortadadır.

* 12 Haziran 2011 genel seçiminden sonra CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bizzat kendisi tarafından, tutuklu milletvekillerine yemin etme yolu açılmadığı müddetçe CHP milletvekilleri olarak yemin etmeyecekleri yönünde açıklamada bulunulmuş ama belli bir müddet sonra, tutuklu vekillere yemin etme yolu açılmamasına rağmen Kılıçdaroğlu öncülüğünde yemin edilmişti.

   Şimdi burada dikkat çekmek istediğim, ana muhalefet açısından yaşanılan bu gibi ciddiyetsiz ve tutarsız tavırlar çok açık bir biçimde görüldüğü gibi AKP tarafına yaramaktadır!

   Öbür taraftan ana muhalefet partisi genel başkanının, köklü düstur ve güçlü formüller üzerine inşa edilmeksizin zaman zaman dile getirdiği “Halkın iktidarını kuracağız” türünden ifadeleri; sizleri bilemem ama şahsım adına bana bir heyecan vermiyor!

   Daha önce yazdığım “İyi diyemem” başlıklı yazımda da değinmiş ve ortasında “Halk” kelimesi geçen bir partinin bölgemiz milletvekillerinin ilçemizde; mahalle-sokak ve köy toplantıları gerçekleştirme ve halkın sorunlarını-dertlerini dinleyip ona göre raporlar oluşturup çözüm önerileri geliştirmedeki zayıflıklarına ve ciddiyetsizliklerine dikkat çekmiştim.

   Şimdi sormak gerekirse “Halkın iktidarını kuracağız” diyen bir partinin, bunu iktidara gelmeden önce samimi şekilde göstermesi gerekmez mi?

   “Yav Yasin sen böyle bir zamanda ana muhalefet partisini ve bizzat ana muhalefetin genel başkanını eleştiriyorsun” gibi söylemde bulunulacaksa, peşinen cevabım:

   Ana muhalefet partisini ve genel başkanını eleştirmiyorum, muhalefet görünümündeki yamukluklara ve ana muhalefetin genel başkanının daha yeni genel başkan olduğu 2010 yılından beri, bazı davranışlarıyla AKP’nin araç deposuna benzin pompaladığı hususuna dikkat çekmeye ve kayda değer görmediğim bir muhalefet anlayışını,  mürekkebe dökmeye çalışıyorum!   14 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1572 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.102 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]