06 Aralık 2017, 16:01 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Kongresi yapıldı

AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Kongresi yapıldı

İlçemiz AK Parti 6.Olağan İlçe Kongresi 4 Aralık pazartesi günü...

* Şereflikoçhisar’da Erkan Seyhan, Evren’de Hüsamettin Ünsal yeniden İlçe Başkanlığına seçildiler.

* Ankara Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Murat Alpaslan ve Ertan Aydın ile İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı ilçemizdeydi.

* Erkan Seyhan: elimizi vicdanımızdan, adalet terazisinden gözümüzün önünden bir defa ayırmadan çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

* Ferda Polat: Neden yerli otomobil Şereflikoçhisar’da üretilmesin?


İlçemiz AK Parti 6.Olağan İlçe Kongresi 4 Aralık pazartesi günü Burcu Düğün salonunda yapıldı.

Kongreye ilçemiz dışından; Bölgemiz Milletvekilleri Ahmet Gündoğdu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Evren Belediye Başkanı Abdulkadir Demirci, Bala AK Parti İlçe Başkanı, Mamak İlçe Başkanı ve Çankaya İlçe Başkanı, Evren İlçe Başkanı, eski Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ, Milletvekili aday adayı hemşehrimiz Murat Köse, İl Gençlik Kolları Başkanı Kurtcan Çelebi, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Gençlik Kolları Üyeleri katıldı.

İlk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanlığı’nı yine Ankara İl Başkan Yardımcısı Zafer Eroğlu yaparken Katip Üyeliğini de; Aysun Pekmezci, Şevket Aksoy, Dilaver Şaşmaz ve Yunus Emre aslan yaptı.

Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden kongrenin gündemi  oybirliğiyle kabul edildi.

Daha sonra kongreye gelemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere milletvekillerinin hayırlı olsun mesajları okundu.

İlçe Teşkilatının 3 yıllık faaliyeti Emine Yumuş tarafından gelir gider hesap kesimini de Yalçın Karakuş tarafından okundu.

İlçe Teşkilatının 2018 yılı tahmini bütçesi de 35 bin TL olarak belirlenirken hem faaliyet raporu hem de hesap kesim raporları ayrı ayrı yapılan oylama sonucunda oybirliğiyle kabul edildi.

SİYASİ KONUŞMALAR;


İlk konuşmayı yeniden başkan seçilen Erkan Seyhan yaptı. Seyhan konuşmasında; “Ankara’nın en uzak ama en sıcak ilçelerinden birisi olan Şereflikoçhisar’da 2014 yılından bugüne kadar gençlik kolları başkanlığı yaptığımız zaman zarfında; genç kardeşlerimle beraber, yağmur, çamur, kar tipi demeden, adım atmadık sokak bırakmamaya dek çalışarak, emek hırsızlığı yapmadan, emek hırsızlığı yaptırmadan, nice fedakarlıklarda bulunarak, fedakarlıkta bulundukça da mutluluğa ulaşarak, elimizi vicdanımızdan, adalet terazisinden gözümüzün önünden bir defa ayırmadan çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Şereflikoçhisar’da bugüne kadar desteğini esirgemeyen, kıymetli İl Başkanım M.Nedim Yamalı’ya, saygıdeğer Milletvekillerime ve bütün siyasilerime bir kez daha huzurunuzda teşekkür ediyorum.
Bugüne kadar Şereflikoçhisar’da teşkilatımızda, Belediyemizde  görev yapmış, AK Partiye gönül vermiş ablalarıma, ağabeylerime teşekkür ediyorum.

Görevi devraldığım kıymetli Başkanım Sait Başaran’a da teşekkür ederek, katılımlarınızdan dolayı da bizleri onurlandırdığınızı belirtmek istiyorum”dedi.

“NEDEN YERLİ OTOMOBİL ŞEREFLİKOÇHİSAR’DA ÜRETİLMESİN?
”
Belediye Başkanı Ferda Polat; “2001 yılında partimiz kuruldu, teşkilatların oluşumu başladı. Ankara’da İl Başkanlık binamızı açarken Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan orda bir söz söylemişti. “Hiçbirşey eskisi gibi olmasın” diye.

Bizde göreve geldiğimizde, hiç bir şey eskisi gibi olmasın dedik. Dört tane beldemiz kapatıldıktan sonra 10 yıldır maaşını alamayan Belediye personellerinin borcu, kendi belediyemizin SGK borcu ile beldelerimizin bize devrolmasıyla birlikte hacizler gönderilmeye başlandı ve “rabbim biz bu yükün altından nasıl kalkacağız?” dedim. Ve hamdolsun hükümetimizin desteği ile borçlarımızı yapılandırma gerçekleştirdik. Şimdi  Elhamdülillah hiçbir kuruma borcumuz olmadığı gibi Allah’ın izniyle kendi imkanlarıyla, kendi ekonomik gücüyle artık sizlere hizmet ve yatırıma başladık” dedi.
Kültür Merkezi, Kır Düğün Salonu, Yarı olimpik yüzme havuzu, şehitliğin Belediye’nin kendi imkanlarıyla yapıldığından bahseden Başkan Polat, ilçemize doğalgaz gelerek şu anda 4000 konuta doğalgazın bağlandığını ve bu ayın sonu itibari ile evlerde yanacağını belirtti.

Şereflikoçhisar’da neden yerli otomobil üretilmesin? Diye soran Başkan Ferda Polat; “114 hektar alanımızı OSB’ye devrettik. Şuanda yatırımcı varsa yer temini konusunda, önümüzde hiçbir engel yok. İl Başkanım ve Milletvekillerimden ricam Şereflikoçhisar OSB’sine yatırımcı bekliyoruz. Biz Şereflikoçhisar Belediyesi olarak 3000 dönüm araziyi Şereflikoçhisar OSB’sinde vermeyi taahhüt ediyoruz. Neden yerli otomobil Şereflikoçhisar’da üretilmesin?” şeklinde konuştu.

2019 SEÇİMLERİ BİZİM İÇİN BİR SINAV

Bölgemiz Milletvekili Ertan Aydın; “Bizler hizmet yaparken birileri ne yapıyor? Özellikle ana muhalefet olmak üzere. Sürekli bir şekilde bu hareketi, bu kutsal davayı önüne kesmek, yok etmek için türlü iftiralarda, çirkinliklerle karalamaya çalışıyor. Ama bizler kaç yıldır bu kumpaslarla, bu engellemelere karşı karşıya kalmamıza rağmen başta FET֒nün hain darbe operasyonu olmak üzere diğer bin türlü kumpaslara karşı büyük bir dayanışma örneği gösterdik. Gösterdiğiniz dayanışmadan dolayı Allah razı olsun.

Bu kutlu davanın önüne kesmeye çalışan kesimler oluyor.  Son zamanlarda yurtdışından bir takım hamlelerle Türkiye’yi karalamak ve bu hareketi bitirmeye çalışmak yönünde eğilimler, çabalar var. Ama sizlerin bu feraseti sayesinde yine bütün bu hain kumpas girişimlerine karşı tek parça, tek yürek olarak duruş sergiliyoruz.

Yine hizmetlerimiz devam edecek. Hiçbir şeyin bizi yıldırmaması lazım. Aynı şekilde büyük bir mücadeleyi 2002’den beri nasıl verdiysek bundan sonrada vermeliyiz. Özellikle önümüzde iki seçim var. 2019 yılında yerel seçim ve genel seçimleri var. Bunlar bizim için büyük bir sınav. Ve bunları da büyük bir sorumlulukla atlatmamız lazım” dedi ve kongrenin hayırlı olmasını diledi.

KASETLE GELEN DEKONTLA GİDER
Bölgemiz Milletvekili Ahmet Gündoğdu da; “Dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’nın hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacak sözünün esas karşılığı eskiden darbe olunca şapkasını alıp giden liderler vardı, şimdi darbe olunca milletinin önüne geçen bir lider var demektir.

Eskiden IMF’den borç alarak emir almayı marifet bilen liderler vardı, şimdi IMF’yi kovan lider var. Dünya 5’den büyük diyen zalimlere meydan okuyan yeni Türkiye’nin yenilikleri, bu millete inanan Şereflikoçhisarlılar var. Allah hepinizden razı olsun. Onun için bizi eskilerden ayıran temel fark seçimler için değil, gelecek nesiller için siyaset yapmaktır. Gelecek nesilleri düşünenler günübirlik anahtar vaad eder, araba vaad eder, yol vaad eder, elektrik, su vaad eder. Seçim bitince karakolda doğru söylemiş mahkemede şaşmış olur. Biz gelecek nesiller için 10 yılda bir darbeyle önü kesilmeyen nesiller için bağımsız devlet için mücadele eden siyasetçileriz” dedi.

Amerikadaki Rıza Sarraf davasına da değinen Gündoğdu; “Dün bizi denize dökmekle tehdit eden CHP, bugün, Amerika’daki FET֒nun uşaklarının avukatlığını yapıyor. Benim CHP’ye çağırım şudur; Senin milletvekilin, senin siyasetçi arkadaşın Şükrü Elekdağ bile Amerika’da oynanan oyundur, Türkiye’yi hedef almadır, Cüneyt Özdemir bile burada tiyatro oynanıyor, hedef Türkiye derken senin ideolojik kardeşin Soner Yalçın bile hedef Türkiye’dir derken, senin Amerika’ya ve Amerika’nın uşaklarına payandalık yapman sahte belgelerle milletin kafasını bulandırman seni kurtarmaz. Altını çizerek söylüyorum, kasetle gelen dekontla gider.

Biz diyoruz ki; Menderes’i astınız, Özal’ı zehirlediniz, Erbakan’ı indirdiniz, Abdülhamide yapmadığınız zulüm kalmadı, Erdoğan’ı yedirtmeyiz, yedirtmeyeceğiz. Gücü ne olursa olsun zalimin karşısında olmak, onun için duruşumuz bellidir. Dini, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun mazlumun yanında yer almak. Müfredatımız bu, medeniyetimiz bu, bu medeniyet doğrultusunda siyasi partide büyük davamıza hizmet etmek için bir araçtır, bu araç vesilesiyle hoş bir seda bırakanlara selam olsun” diyerek “kongremiz hayırlı olsun. Bugüne kadar görev yapan bütün arkadaşlardan Allah razı olsun. Yeni görev üstlenecek arkadaşlara da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

İLÇE BAŞKANI GİBİ UYANACAK BELEDİYE BAŞKANI GİBİ UYUYACAĞIZ

İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı da; “6.Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. 60.cı kongreleri yaparız, 600.’cü kongreleri yaparlar ilerde.

Bir Gençlik Kolları Başkanının İlçe Başkanı olması ne demek? Yeni Recep Tayyip Erdoğan’lar geliyor demek. Korkmayın, geleceğimiz garanti altında demek, endişelenmeye gerek yok demek.

Üç sene boyunca burada bulunanlarla hep birlikte bir ilçe başkanı gibi bir Belediye Başkanı gibi hep beraber götüreceğiz. Hepimiz bir ilçe başkanı gibi uyanacak bir belediye başkanı gibi yatacak. Bu şekilde taşıyacağız bu yükü. Böyle taşısak bu işler olur. Gelirken gördük. Çok önceden Koçhisar’a girmeden bizi bayraklar karşıladı. Arkadaşlarımız çalışmış, şehrimizi donatmışlar. Bizim teşkilatımızın her kademesinde çalışmalarımız böyle olur. Bu bir davadır.

Koçhisar’ın tarihi ile Anadolu’daki Müslümanların özgürlük tarihi kadar eski bir tarihi var. Çok iyi yetişmiş insanları var. Onlara layık olarak hep birlikte bu çalışmaları, bu mücadeleleri el birliğiyle yönetimin içinden, yönetimin dışından, 18 yaşından küçüksek sadece zorluklar varsa bir Yönetim Kurulu üyesiymiş gibi bir ilçe Başkanı gibi, bir Belediye Başkanı gibi bu çalışmaları hep beraber yürüteceğiz.

2019 seçiminin çok zor olacağı konuşuluyor. 2019 çok kolay geçecek. Neden mi? Çünkü, biz çalışacağız, elimizden geleni yapacağız. Ve Allah’ta bereketini verecek. Bizim hedefimiz daha çok 2023’te, 2053’te, 2073’te hep birlikte çalışarak, birlik ve beraberlik içerisinde sürekli birbirimizle dayanışma halinde, önümüzde çıkan bütün engelleri aşarak devam edeceğiz” diyerek kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek herkesi Allah’a emanet etti.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Siyasi konuşmalardan sonra seçime geçildi. Seçim sonucunda Erkan Seyhan seçilirken Yönetim Kurulu Üyeleri de şu isimlerden oluştu:

Ersin Oflaz, Hikmet Demirkan, Naci Peçenek, Yakup Güzel, Ebubekir Ünal, Aytekin Özlü, Abdullah Yıldız, Levent Sarıkaya, Nebahat Sarıtaş, Turgut Altuntaş, Birsel Batur, Fadime Özdemir, Nihat Ülger ve Alattin Aydoğdu.

Üst Kurul delegeleri; Erkan Seyhan, Ferda Polat, Sait Başaran, Memiş Çelik, Aysun Pekmezci, Cafer Tayyar Altuğ, İhsan Özcan ve Dursun Çağdaş.   7 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2403 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Hakan
İlçemiz için hayırlı olsun.
Kimsenin güdümüne girmeden ilçe için çalışması dileğiyle.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para