06 Aralık 2017, 15:57 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Evren Ak Parti İlçe Kongresi yapıldı

Evren Ak Parti İlçe Kongresi yapıldı

Evren Ak Parti İlçe Başkanı yapıldı...
















* Hüsamettin Ünsal: “AK Parti kongreleri, partimizin düğünü gibidir ve bayram günüdür. Particilik böyle bir şeydir, sevda işidir.


Evren AK Parti 6.Olağan Kongresi, 4 Aralık 2017 Pazartesi günü, 15 Temmuz Şehitleri Sosyal ve Kültürel Yaşam Merkezi salonunda yapıldı. Kongre sonucunda  güven tazeleyen  Hüsammettin Ünsal, İlçe Başkanlığı’na yeniden seçildi.

Kongreye; Bölgemiz Milletvekili TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ile Milletvekili Murat Alparslan, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı, Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda Polat, Evren İlçe Başkanı Abdülkadir Demirci, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Evren Belediye Meclis Üyeleri, İl ve İlçe Gençlik ve ilçe Kadın Kolları ile partililer katıldı.

Kongrede ilk olarak Divan Kurulu oluşturuldu. Divan Başkanı; AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Zafer Eroğlu olurken Katip Üyeler de; Şevket Aksoy, Memiş Çelik, Oğuz Alpaslan ve Ergül Soylu  idi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra gündem okundu ve oybirliğiyle kabul edildi.

Daha sonra kongreye gelemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere milletvekillerinin hayırlı olsun mesajları okundu.

Parti’nin 3 yıllık faaliyet raporunu, gelir ve gider kesin hesap kesimini Gençlik Kollarından Emel Önal okudu.

Emek Önal ilk olarak 3 yıllık faaliyet raporunu okudu ve faaliyet oybirliğiyle kabul edildi. Daha sonra Gelir – Gider kesin hesap kesimi okundu, kesin hesap kesimi de oybirliğiyle kabul edildi.

2018 tahmini bütçe olan 23 bin 500 TL’de oybirliğiyle kabul edildi.

3 yıllık Yönetim Kurulu ibrazının ardından siyasi konuşmalar yapıldı.

SİYASİ KONUŞMALAR

“ÇALIŞMADAN BAŞARI OLMAZ”

İlk konuşmayı yeniden seçilen İlçe Başkanı Hüsamettin Ünsal yaptı. Ünsal Konuşmasında şunları söyledi; “AK Parti kongreleri, partimizin düğünü gibidir ve bayram günüdür. Particilik böyle bir şeydir, sevda işidir. Bunu da Evren İlçe Teşkilatı olarak yaptığımıza inanıyorum. Biz Evren İlçe Teşkilatı olarak hemşehrilerimizin oylarına değil, en başta gönüllerine talip olduk.

Her şeyden önce teşkilatımız olarak ben değil, biz olarak çalıştık. Bugünden sonrada ben değil, biz olarak çalışmaya devam edeceğiz. Görevde bulunduğum yaklaşık 4 yıl içerisinde ben ve teşkilatım, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Ak Parti’ye gönül vermiş kardeşlerimiz ile seçimi yüzümüzün akıyla başarıyla geçirdik.

Teşkilatımız Ankara’ya en uzak İlçe olmamıza rağmen uzakları yakın ederek her mitinge, her toplantıya yüksek oranda katılım sağladık. Allah’ın izniyle hiçbir güç 2023, 2053, 2071 hedeflerimizin hayata geçirilmesine engel olmayacaktır. AK Parti, ilklerin ve hizmetin partisidir. AK Parti İlçe teşkilatı olarak vatandaşın, kurum ve kuruluşların sorunların çözülmesine katkı sunmayı en önemli görev olarak akdetti.

Çalışmadan hiçbir zaman başarı elde edilemez. Onun için hızla yaklaşan 2019 seçimlerinde başarılı olmamız için daha da çok çalışmamız gerekiyor” dedi ve bugüne kadar görevde olan arkadaşlarına emeklerinden dolayı teşekkür ederken bugünden itibaren görevde olan arkadaşlarına da başarılar diledi.

“EVREN 4 SENE DE DEĞİŞİME UĞRADI”
Evren Belediye Başkanı Abdülkadir Demirci yaptığı konuşmasında; “Bugün bizim doğum günümüz ve düğünümüz. Bizlere 4 senede hizmetleri aktarmada öncelik yaptılar Milletvekillerimiz ve İl Başkanımız. Hiç boş çevirmediler.

Hizmetleri ilçem için istedim. 4 senede Evren ilçemiz değişime uğradı. 2014 yılında Belediye’yi devraldığımızda biz bir enkaz devraldık. Bizler 9 köyümüzün 9’una da hizmet ilettik. Bu hizmetleri üretirken her hizmette, her köyde, her mahallede, her sokakta milletvekillerimizin, İl Başkanımızın ve ilçe teşkilatımızın emekleri sonsuz.

Evren Belediyesi’nin 60 yıllık bir binası var. Hala da oturuyoruz o binada. Ama inşallah AK Parti ilçe kadrosu milletvekillerinin desteği ile çok güzel bina yaptık. Açılışına da davet edeceğiz. Bir sosyal tesis ve çevre düzenlemesini yaptık. Plaj kenarında ilçe merkezinde cadde ve sokakların %80’nine asfalt ve kilitli taş yaptık.

İlçemize yaptığımız yatırımlar 35 milyon TL’yi geçiyor. İnşallah 1,5 senede bu  35 milyonu 60 milyona ulaştıracağız. Çünkü hizmetleri daha da ileri götüreceğiz.

Bizim oturacağımız, böyle konuşacağımız böyle bir yer yoktu. Şuanda misafir ağırlayacağımız bir yerimiz var. Ve bu AK Parti’nin zenginliğidir. Ben bunu böyle görüyorum. İnşallah 2019 yılında AK Parti ilçemizde zaferle taçlanacaktır” dedi.

2019 yılındaki seçiminden önce Kültür Merkezi’nin ihalesinin yapılacağını, ilçede istihdamı artıracak hiç bir şey olmadığı için bu konuda projelerinin olduğunu ve bu projeleri paylaşacağını belirten Başkan Demirci, kendilerini Evren’in adını değiştirmeyecek minisiz? diye sorulduğunda; “Evren dediğimiz zaman kimse Kenan Evren’i algılamıyor. Evren, dünyadır, kainattır. Buna 16 Nisan’da karar verdik. FET֒yü sandığa gömdük ve terör örgütünü sandığa gömdük” dedi ve İlçe halkına güvenerek 2019 yılı seçimleri sonucunun %100 olarak gerçekleştireceklerini ifade etti.

GÜYA BİZİM DÜNYA KAMUOYUNDAKİ GÜVENİRLİLİĞİMİZİ ZEDELEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Ankara Milletvekili Murat Alparslan; “Ankara’da, Türkiye’de hatta dünyanın dört bir yanında AK Partiyle beraber yapılan hizmetlere sıra geldiğinde ne kadar çok olduğunu hepimiz göğsümüzü kabartarak düşünüyor ve biliyoruz.

15 Temmuz gibi bu toprakların, bu milletin o güne kadar gördüğü en kalleş girişimini ve darbe teşebbüsünü yine bu asil millet durdurmasını bildi.

Ama yine durmuyorlar. Bu sefer Amerika’da bir tiyatro kurmuşlar, FET֒cularla işbirliği yaparak sanal mahkemelerde şöyle olsaydı, böyle olsaydı diye paravlalarla  bizim güya dünya kamuoyundaki güvenilirliğimizi zedelemeye çalışıyorlar. Bu millet, bu ümmet, sizin o yalan yanlış iftiralarla uydurma delillerle kurduğunuz tiyatrodaki sanal yargılamanızı inanır mı?” dedi.

“Sizler yol arkadaşı olarak Recep Tayyip Erdoğan’a omuz vermiş neferler olarak, aynı gayretle, aynı samimiyetle çalıştınız bundan sonra da çalışacaksınız” diyerek bugüne kadar görev almış yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederken, yeni görev almış üyelere de başarılar diledi.

BUNDAN SONRAKİ SEÇİMLERDE EVREN’E %80 OY ALMAK DÜŞER
Bölgemiz Milletvekili Ahmet Gündoğdu; “AK Parti iktidarı gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünerek siyaset yapar. AK Parti iktidara gelmeden önce 10 yılda bir darbe yapma geleneği vardı.

AK Parti olarak biz darbeleri tarihin çöp sepetine atarak darbelerden beslenen milletin parasından vergisinden maaş alan Anayasa Mahkemesinin, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay Başkanı Genel Kurmay Başkanı gibi milletin memurlarını millete ayar vermesine de bu millet 15 Temmuz  gecesi son vermiştir.

Büyük şeytan Amerika yeniden harekete geçti. Biz bağımsız bir devletiz. Bağımsız bir ülkeyiz. Asla müsaade etmeyeceğiz. Eski Türkiye kendi iradesini koruyan, dışarıdan emir almayan, içine karışmak isteyenlerin elini kesen Türkiye’dir. Hem FET֒sunu hem PKK’sını hem DEAŞ’ın hem de onların üst uluslar arası şer odaklarının ve Siyonistlerin haddini bildire bildire yolculuğumuza devam edeceğiz” dedi.

Evren’in güzel insanlarıyla bu dünyayı daha yaşanabilir kılmaya da devam edeceğini belirten Gündoğdu, “bundan sonraki seçimlerde Evren’e kainata en az %80 oy almak düşer” şeklinde konuştu.

“EVREN’İ MEMLEKETİM OLARAK GÖRÜYORUM”
AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa Nedim Yamalı da; “Ankara’nın 25 ilçesi var ama bizim Ankara’da en çok görüştüğümüz İlçe Başkanı ve İlçe Belediye Başkanı Evren’dir. Kendi memleketi için en çok koşturan, en çok gayret harcayan uzun kilometrelere rağmen teşkilatım burasıdır.

Evren benim içinde kişisel olarak özel yeri olan bir yerdir. Rahmetli babam, DSİ’de Ziraat Mühendisi olarak Hirfanlı Barajında yıllarca çalışmasından dolayı burası bir hemşehrilik, bir aile bağımlılığı olduğum tek yer Evren ilçesi. O yüzden buraya gelirken memlekete gelmiş gibi hissediyorum. Bu yüzden buraya gelen hizmetlere, yapılan işlere pozitif ayrıcalıkla bakıyorum”dedi.

“2019 yılını %50’nin üzerinde bitirelim” diyen Yamalı; “Seçim sonuçları açıklandığı zaman birinci rakam 7 olmalıdır Evren’in. Evren de bu başarı sürekli, yükseliş, bu birlik ve beraberlikten kaynaklanıyor. Bundan sonrada aynı şekilde yaparsınız diye düşünüyorum”şeklinde konuşarak 6.Olağan kongresinin hayırlara vesile olmasını diledi.

YENİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ LİSTESİ
Siyasi konuşmalardan sonra seçime geçildi. Seçim sonucunda güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanı Hüsamettin Ünsal olurken Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Mehmet Tayanç, Cengiz Güzel, Zekeriya Karakaş, İbrahim Özçelik, Ergül Soylu, Asuman Alpaslan, Mehmet Temeltaş, Cengiz Şimşek, Mustafa Gümüştepe ve Tahir Güçlü.

Üst Kurul üyeleri; Hüsamettin Ünsal, Abdulkadir Demirci, İbrahim Yiğiter, Hikmet Özbek, Mahmut Karakaş ve Oğuz Alpaslan.


   7 Aralık 2017



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1587 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.075 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para