06 Aralık 2017, 15:49 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Esnafın kaldırım işgaline sıkı denetim getiriliyor

Esnafın kaldırım işgaline sıkı denetim getiriliyor

Esnafın kaldırım işgaline sıkı denetim getiriliyor...
Belediye Meclisi toplantısında Kemal Sezginer’in verdiği önerge üzerine esnafların kaldırım işgallerine sıkı denetim getirilmesi ve ceza uygulamasına gidilmesi kararlaştırıldı.

Meclisin normal gündeminin ardından MHP Meclis Üyesi Kemal Sezginer’in hem Meclis toplantılarının ayda birden fazla yapılması önerisi hem de kaldırım işgalinin önlenmesi için verdiği iki önerge görüşüldü.

GÜNDEMDIŞI ÖNERGELER:

*İlçemiz Belediye Meclisi Olağan toplantıları ayda bir kez yapılmaktadır. Bu görüşmelerde gündem maddeleri ve gündemdışı Meclis Üyeleri tarafından verilen önergeler (yazılı ve sözlü) aynı toplantıda cevaplandırılmak zorunda kalınıyor.

Bu da Meclis Başkan ve üyelerine kısa sürede cevaplanmalarını imkansızlaştırıyor. Ankara’nın 25 ilçesinde sadece 3 ilçe (Kızılcahamam, Evren ve Şereflikoçhisar) ayda bir kez Meclis toplantısı yapıyor. Belediye Meclis toplantılarımızın daha tartışılır şekilde daha uygun kararlar alınabilmesi için aylık olağan toplantı sayısının arttırılmasını” önerirken,

*İlçemizdeki yaya kaldırımları İlçe esnafları tarafından alabildiğine işgal edilmektedir. Tarafımdan defalarca belediye meclisimize sözlü şekilde hatırlatmama rağmen kaldırım işgallerinde zabıta denetim ve işlemleri yapılmamaktadır.

Bu kaldırım işgallerine belediyemizce neden önlem alınamadığının, nedenlerinin tarafınızca açıklanmasını” belirten önergeler Meclise sundu.

Sunduğu önergeler üzerine konuşma yapan Kemal Sezginer şunları söyledi;

“25 İlçenin 25’inin Belediye Başkanlarıyla görüştüğünü, Şuanda; Evren, Şereflikoçhisar ve Kızılcahamam olmak üzere toplam üç ilçede toplantılar yapılmadığını, 35 bin nüfusa yakın bir ilçenin konuları, problemleri 20 dakikada sürüyorsa o ilçenin gelişmeyeceğini belirterek; Başkan da, Meclis Üyeleri de çalışacak. Şuanda Meclis Üyelerinin ha varlığı, ha yokluğu. Parasal yönü karıştırılmak isteniliyorsa şu Mecliste, hiçbir kimsenin ordan gelecek 300-500 liraya ihtiyacı yok.”dedi.

Bu konuyla ilgili görüşünü belirten AK Parti Meclis Üyesi Şah İsmail Atak; “Daha önceki yıllarda olsa daha iyi olurdu. Şu saatten sonra bir anlamı yok. Bir art bir şeyler olur diye düşünüyorum” demesi üzerine Kemal Sezginer de; “Bu art bir şeyler ne? Anlamıyorum. Eğer Meclis Üyesi seçilmişsen ayda 5 gününü buraya ayıracaksın. Meclis Üyesi seçiliyorsun, Koçhisar’ın problemlerini çözmeye talipsindir” dedi.

Kemal Sezginer diğer bir önerge için de; “Yaya trafikte önemlidir. Bu konuyu 3-5 sefer dile getirdim. Tedbirler alınmıyor. Bu tedbirlerin alınmayışının nedenini bilmiyorum. O esnafı küstürüpte oyunu kaybederim korkusunu mu taşıyorsunuz? Ve caddelere Büyükşehir bakıyor diyorsanız. Aynı önergeyi ben Pazartesi günü Büyükşehir’e de götüreceğim. Daha da çözüm olmazsa inanın diğer mercilere götüreceğim.

Başkan Polat da; “Zabıtalarımız görevini yapıyor. Esnaf zabıta vardığı zaman kaldırıyor, gittiği zaman geri koyuyor. Bazı esnaflara da ceza yaptırımı uyguladıklarımız var. Önerisini dikkate alalım, zabıta uygulamasını sıklaştıralım” deyince Kemal Sezginer; “Zabıtamız Koçhisar’da çalışmıyor. Bunu bil Başkanım. Ya yapmıyor ya da yaptırmıyorsunuz! Ceza Müeyyidesini uygularsınız. 1. Şu, 2.şu, 3’de kapatın bitsin. Böyle 10 esnafın teveccühünü kazanırsınız.” Deyince Başkan Polat; “tamam uygulayalım” dedi.

Başkan Polat, meclis oturum sayısının artırılmasıyla ilgili olarakta, sınırlandırma olmadan ihtiyaç olduğu zamanlarda yapalım. 1.gün önergeyi alalım, 2.gün çalışalım” diyerek maddenin oylamasına gerek olmadığını, bu tür konuların kendi ellerinde olduğunu, Meclisin böyle bir yetki almasına gerek olmadığını belirterek maddeyi oylamaya sundu ve madde oy çokluğuyla red edildi.   7 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1940 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


POLAT ATİK
Şereflikoçhisar' da zabıta var mı? Ben zabıta falan görmüyorum ; adı var kendisi yok,anacak boyları var icraat yok,yok!!Kısacası herkes meydanı boş bulmuş; esnaf,müteahhit V.s.
ZABITA
Başkan Polat da; “Zabıtalarımız görevini yapıyor. Esnaf zabıta vardığı zaman kaldırıyor, gittiği zaman geri koyuyor. Bazı esnaflara da ceza yaptırımı uyguladıklarımız var.
***********DEMİŞ BAŞKANIMIZ İNŞAAT FİRMALARININ YOLA KÜM DEMİR TUĞLA YIĞDIKLARINI GÖRMÜYORLAR HERHALDE*************
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para