06 Aralık 2017, 15:44 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İlçe hasar tespit komisyonu toplandı

İlçe hasar tespit komisyonu toplandı

ilçe hasar tespit komisyonu toplandı...
İlçe Hasar Tespit Komisyonu Kaymakam Sedat Yıldırım Başkanlığı’nda toplandı ve toplantıda şu kararların alındığı öğrenildi:

İlgili kararname ve genelge gereği 01.01.2017 tarihinden 31.12.2017 tarihine kadar ilçemiz sınırları içerisinde meydana gelen yangın, aşırı sıcak zararı, samyeli, çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, yıldırım düşmesi, güneş yanıklığı ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören çiftçimiz bulunmamaktadır.

2-İlçe Müdürlüğü teknik elemanlarınca Nisan-Mayıs aylarında yerinde yapılan tespit ve incelemelere göre Büyükkışla, Şanlıkışla, Gülhüyük, Acıkuyu, Karandere, Kacarlı ve Akarca Mahallelerinde hububat ekili alanlarda kuraklıktan dolayı verim düşüklüğüne rastlanmış olup bu mahallelerde %30 ve üzerinde kuraklıktan dolayı verim düşüklüğüne rastlanmış olup, bu mahallelerde %30 ve üzerinde kuraklık zararı tespit edilmiştir. Bu tutanaklara istinaden yukarıda bahsi geçen yedi mahallemizde hububat ekiliş alanlarında %30 ve üzerinde kuraklık zararı olduğu İlçe Tahkim Komisyonunca karara bağlanmıştır.

3-Kuraklık zararına uğrayan çiftçilerimizin en geç 29.12.2017 tarihine kadar dilekçe ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne müracaat ederek kayıt olmasına, bu tarihten sonra müracaat eden çiftçi müracaatlarının kabul edilmemesinin kararlaştırıldığı belirtildi.   7 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1455 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]