06 Aralık 2017, 15:42 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Sarraf davasında Ali Babacan Kuşkusu!

Sarraf davasında Ali Babacan Kuşkusu!

Sarraf davasında Ali Babacan Kuşkusu!...


ABD’de devam eden “ABD Atilla’ya Karşı” adıyla telaffuz edilen davada tanık olarak ifade veren Rıza Sarraf’ın dile getirdiği isimler, ilgi, şaşkınlık ve hayretle karşılanıyor.

Sarraf’ın; bir dönemin Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı hemşehrimiz Ali Babacan’ın adını da ileri sürmesi geniş yankı uyandırdı ve farklı yorumlara neden oldu.

ABD’deki davada itiraflarda bulunan Reza Zarrab tartışılırken ekonomiden sorumlu eski Devlet Bakanı Ali Babacan’ın sözleri yeniden gündeme geldi. 

Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, “Reza ne ara muteber oldu?” başlıklı yazısında, “Zafer Çağlayan’a milyonlarca euro rüşvet verdiğini söylüyor Reza Zarrab.. Peki ama neden?.. Neden Zafer Çağlayan da mesela başka bir bakan değil?.. Zafer Çağlayan’ın davaya konu Halkbank’la ilişkisi nedir? Halkbank, Ali Babacan’a bağlı değil miydi?” diye sordu.

“Amerika’da devam eden davanın delilleri arasında Ali Babacan’ın mecliste yaptığı bir konuşma da yer almış” diyen Ersoy Dede, şunları yazdı:

“29 Kasım 2012 tarihli konuşmasında Babacan demiş ki; ‘İran’dan alınan petrol karşılığında Türkiye’den altın nakli yapılıyordu. İran’ın ABD ve uluslararası yaptırımlara tabi petrol satışlarından elde ettiği geliri telafi edebilmesi için kullanılan bir yöntemdi..’ Babacan bu sözü altın ihracatında yaşanan patlamayı değerlendirirken söyledi. Fakat belki de bilmeden en kuvvetli delili de kendi eliyle Amerika’ya vermiş oldu.. Enteresan..”   7 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2143 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


ersoy dede hirsizlara yadasmi ariyor isin ucu ersoy dede gibi kapi kullarna gelecegini düsünüyor olmali.Ali Banacanin bu kirli isle ilgisi olacagini sanmiyorum.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para