06 Aralık 2017, 15:41 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Türk Eğitim Sen gece düzenledi

Türk Eğitim Sen gece düzenledi

Türk Eğitim Sen Birlik ve Dayanışma Gecesi Düzenledi...


Türk Eğitim Sen Birlik ve Dayanışma Gecesi Düzenledi.

Geceye; Ankara Türk Eğitim – Sen 6 Nolu Şube Başkanı Aytaç Coşan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan, İlçe Şube Müdürü Murat Turan, Türk Eğitim-Sen İlçe Temsilcisi Levent Açıkel ve Sendika üyeleri katıldı.

Gece, Mevlid Kandili’ne denk gelmesi nedeniyle ilk olarak Öğretmen Tevfik Atasoy tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

Daha sonra konuşmalar yapıldı.

İlk konuşmayı Türk Eğitim – Sen İlçe Temsilcisi Levent Açıkel yaptı. Açıkel konuşmasında; “Türk Eğitim-Sen Ankara 6 Nolu Şube Yöneticileri, Sendikamızın onurlu, dik, dava arkadaşlarım; hepinizin önünde saygı ile eğiliyorum. Biliyorsunuzki Sendikacılık hakkı tutup kaldırmaktır. Bizimde amacımız hakkı bulunduğu yerden kaldırıp en üste çıkarmaktır. Aldığımız bu bayrağı en üste taşımak için var gücümüzle çalışacağımıza emin olabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Ankara Türk Eğitim-Sen 6 Nolu Şube Başkanı Aytaç Coşan da yaptığı konuşmasında; “Kainatın Efendisi, iki cihan Sultanı Peygamber Efendimizin doğum günü olması nedeniyle “Mevlid Kandiliniz”i en içten dileklerimle kutluyorum. Dualarımızın kabul olması dileğiyle.

Biliyorsunuzki Sendikacılık; hakkı tutup kaldırmaktır. Fakat, son toplu görüşmelerinde bir tiyatro yaşandı. Bu tiyatroda %16 ile başlayan gündem %3,5’da imza atıldı. Bunların tabiî ki hesabı sorulacak. Milli Eğitim Bakanlığı çok iyi yönetilmiyor. Niye? Önümüzde TEOG, YGS skandalı var. 

Soruların ne olduğuna alakalı hiçbir bilgi yok. Bunlarla ilgili bir bilgi kirliliği yaşandı. Bunların sıkı takipçisiyiz. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Bu anlamda da bize destek olacak sizlersiniz. Bizde üyelerden gelecek katkılarla bu yolda hep beraber yürümeye devam edeceğiz. Fakat öğretmenlerin en büyük sorunu itibar sorun. Bu itibar sorununu belirlemek için 24 Kasım da bir anket yayınladık. Bu ankette maalesef ki en çok yaşanan sıkıntının itibar olduğu ortaya çıktı. Bizi bu alanda savunan yetkili sendika hiçbir şekilde hakkımızı savunmuyor.

Sizlerin yapması gereken bize üye bazında destek olmak, yeni seçilen Levent Başkanın kurduğu ilçe temsilciliğine sizlerden destek istiyoruz.

Sizler, birer kurtulmuş deniz yıldızısınız. Biz sizlerle beraber parlamak istiyoruz. Bu vesile ile bizle yürüyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum"dedi.

Konuşmaların ardından yemek servisi yapıldı. Servis sırasında da bir takım aksaklıklar olurken, gece sohbet eşliğinde sona erdi.   7 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1915 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Levent Açıkel
Haksızlıklarla mücadele edebilmek için üyelere ihtiyacımız var. Bireylerin desteğine ihtiyacımız var. Buyrun yanımızda yer alın, haksızlıklarla birlikte mücadele edelim.
yapma ya
Sayın Başkan; toplumda bir haksızlık bir iftira varsa bunlarla en başta sizler mücadele edeceksiniz. Bir STK Başkanısın bunu sende biliyorsun. Bireyler tek başına bir şey yapamadığı için STK'da birleşir ve bu birleşmeye de sizler liderlik edersiniz, etmelisiniz. Yapın faaliyetlerinizi sizi görmezden gelen gözler kör olsun. Ama hamaset yapmayalım. Topluma, insanlığa elimizden geldiğince katkı sağlayalım.
Levent AÇIKEL
Sayın ''yapma ya'' kardeşim. Keşke tüm haksızlıklara ve iftiralara da rıza göstermesen...
yapma ya
Canım Türk eğitim senli kardeşim (öğretmensen tabi ki). Eğitim bir senli değilim ama haksızlığa ve iftiraya rıza gösteremem. Üzeyir hoca yönetimi ile birlikte senede en az birkaç kez tüm okulları gezer.sen muhtemelen öğretmen olmadığın için bilmiyorsundur. Okullara sor. TES ne etkinliği olmuş yemek yedirmekten başka.biliyorsan anlatta öğrenek
TES
Kuru kuru tebrik olmaz. Hemen git bu sendikaya üye ol.
150 üyeli Türk eğitim sen li sendika şubesi var etkinliği var başkanı var ve üyelerine sahipliği var. Eğitim bir sen 300 kusur üye ne başkanı var ne mekanı var ne etkinliği var.1 yıldır Şereflikoçhisar öğretmenim sendikanın ne başkanını gördüm ne mekanını. Türk eğitim-sen başkanını tebrik ediyorum
Recep GÜRSES
Açılıştan itibaren Her şey çok güzel olmuş düzenleyicileri kutlarım, o renkli-gazlı içeceklerde olmasa gece kusursuz olurdu.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]