06 Aralık 2017, 15:36 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Baca Temizliği konusunda uyarıcı açıklama

Baca Temizliği konusunda uyarıcı açıklama

Baca Temizliği konusunda uyarıcı açıklama...
Kaymakam Yıldırım baca temizliği konusunda uyarıcı açıklama yaptı.

Kaymakam Sedat Yıldırım, yerel basınla bir araya gelerek İlçemizde soba zehirlenmelerini engellemek için baca temizliğinin yaptırılması gerektiğini söyleyerek vatandaşları uyarıcı açıklamalar yaptı.

Sobadan sızan zehirli gazlar nedeniyle yaşanan can kayıplarını engellemek için Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile görüştüğünü ifade eden Kaymakam Sedat Yıldırım; “Kanunda baca temizliği görevini yapmak Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının görevidir. Daire Başkanlığı ile hem yazılı hem de şifahen görüştüm, baca temizliği yaptırmak isteyen vatandaşlarımızın belirli bir ücret ödemesi gerekiyor, fakat ilçemizde dar gelirli vatandaşlarımız varsa Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ve Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından destek olacağız. İlçemizde sobadan sızan gaz sonucu yaşanan ölümleri ne kadar engellersek o kadar iyi bir kamu hizmeti yapmış oluruz, bu çalışmayla ilgili koordinasyonu Kaymakamlığımız sağlayacak” şeklinde konuştu.

15 Aralık 2017 tarihine kadar baca temizliği müracaatlarının devam edeceğini söyleyen Kaymakam Sedat Yıldırım; “15 Aralık 2017’ye kadar müracaatlar Kaymakamlıkta toplanacak. Bizde Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na ileteceğiz. Seneye aynı uygulamayı Eylül Ayında başlatacağız” dedi.

2017 baca temizleme fiyat listesi; Soba-Kombi bacası, 41.30, Kazan bacası tekli 82.60, Kazan bacası çiftli 177.00, San&lokanta bacası 224.20, Şömine bacası 82.60 ve Barbekü bacası 82.60    7 Aralık 2017
Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1423 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para