06 Aralık 2017, 15:35 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Diş Sağlığı taraması yapılıyor

Diş Sağlığı taraması yapılıyor

Diş Sağlığı taraması yapılıyor...
Öğrencilere yönelik Diş Sağlığı taraması yapılıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın ilk kez 2015-2016 eğitim-öğretim yılında çocukların diş sağlığının korunması amacıyla başlattığı ‘Koruyucu Florür Vernik Uygulaması’ bu yılda devam etti.

Tüm yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de anasınıfı, birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerine yapılan uygulama yılda iki kez 2017-2018 eğitim öğretim yılında 81 il ve ilçelerinde altmış ayını dolduran anasınıfı ve birinci, ikinci, ücünçü  sınıf öğrencilerine iki kez flor vernik uygulaması yapılmaya başlandı..

İlkokulların anasınıfı ve 1.,2.,3. Sınıf öğrencilerine yönelik Ağız Diş Taraması ve Flor Vernik uygulamasının başlatılmasıyla, öğretmenlere, öğrencilere yönelik ağız ve diş sağlığı farkındalık, ayrıca ağız ve diş sağlığı taraması programlarının yapılması amaçlanmıştır.

İlçe merkezi ve çevre mahallelerinde bulunan ilkokul anasınıfı ve1.,2.,3. Sınıf öğrencilerine diş taraması yapılmaya başlandı.Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliğinde imzalanan protokol  gereğince anaokulu, birinci, ikinci ve üçüncü sınıf öğrencilerine kademeli olarak yılda iki kez florürlü vernik uygulaması yapılan öğrencilere, ağız ve diş sağlığı bakımı, diş fırçalama tekniği uygulamalı olarak anlatıldı.

Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yapılan, florürlü vernik uygulaması yapılan öğrencilere diş macun ve fırçası seti dağıtıldı.       7 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1413 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para