06 Aralık 2017, 15:27 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yeterki yüreğimiz engelli olmasın

Yeterki yüreğimiz engelli olmasın

Yeterki yüreğimiz engelli olmasın...


Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Zöhre Erkenekli:
Yeterki yüreğimiz engelli olmasın


Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Zöhre Erkenekli, 3 Aralık Dürya Engelliler günü nedeniyle bir değerlendirme yaptı.

Zöhre Erkenekli’nin yazısı şöyle:

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, başta yaşadığımız çevre olmak üzere dünyanın her yerindeki engelli vatandaşlarımızın sıkıntı ve problemlerini, onların yaşadığı, bizim ise zaman zaman unuttuğumuz zorlukların hatırlandığı gün olarak toplumsal bilincimizi kuvvetlendiren etkinliklerle anılmaktadır. Her insan birer engelli adayıdır ve bugün onların hatırlayamadığımız sıkıntıları yarın bizim problemimiz olabilir. Bu yüzden onlarla karılaştığımızda acıyarak bakmak yerine, küçük bir gülümsemeyle mutlu edebiliriz.

Engellilikle ilgili toplumsal farkındalık kazandırılması bu günün temel amacıdır. Belirlenen 10 yıllık süre içerisinde engelli bireylerle ilgili önemli atılımlar yapılmış toplum içerisinde farkındalıkları arttırılmış ve sosyal hakların eşit bir şekilde yararlanmaları sağlanmıştır. Devlet politikası içerisinde en önemli yer edinmiş, sorumluluk projeleri ile halk daha önceki yıllardan daha bilinçli bir şekilde hareket etmeye başlamıştır.

Bizler özel çocuklarımızı sadece özel günlere sığdırmadan onları hayat içerisinde benimseyerek sosyal hayata dahil ederek destek vermemiz gerekmektedir. İlçemizde gerek Kaymakamımız gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve ilçe Özel eğitim Şube müdürümüz bu konuda yaptığımız bütün çalışmalarda bizlerden desteklerini esirgememişlerdir. Yeni adımlar atılarak ilçemizde örgün eğitim dışında kalan bireylerin akademik sosyal becerilerini desteklemek konusunda iş birliğine giderek yeni kurslar açılması ve bireylerimizin eğitimlerine devam etmesi hususunda gerekli hassasiyetler gösterilmiş çalışmalar başlatılmıştır. Bir meşale de benim için yak diyebilmemiz adına hepimiz elimizi bu sorumluluğun altına koymalı ve bireylerimizi daha çok sosyal hayata dahil etmeliyiz. Bu anlamda sivil toplum örgütlerine de büyük görev ve sorumluluk düşmektedir.

Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin ve ailelerinin umutlu ve mutlu güvenle geleceğe bakabilmelerini sağlayacak imkanlara kavuşması ilk önce sosyal devlet anlayışına sahip olan büyük devletimize ,daha sonra engelli bireylerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yetecek duruma gelmeleri konusunda bizlere sorumluluk düşmektedir. Bizler de, onları refaha kavuşturmak adına elimizden geleni yapmış ve yapacak olmayı diliyoruz

3 ARALIK vesilesi ile toplumuzdaki engelli bireylere yönelik çalışmaların arttırılması onların kucaklanması ve kabulünün arttırılması yüreklerimizdeki engellerin kaldırılması temennisi ile.     7 Aralık 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1636 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para