29 Kasım 2017, 13:54 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı...
“Öğretmenler, Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır.”
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı


Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de Öğretmenler Günü kutlandı. 24 Kasım Cuma günü ilk olarak vefat eden ve şehit olan öğretmenler için Mevlit okutuldu sonra günün anlam ve önemine hitaben Atatürk büstüne çelenk konuldu ve etkinlik düzenlendi. Okulda öğretmenlere verilen yemekle de Öğretmenler Günü programı sona erdi.

MEVLÜT OKUNDU
Öğretmenler Günü programının birinci bölümünde mevlit okutuldu.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İmam Hatip Okulları Tatbikat Camiinde Cuma namazı öncesinde vefat eden ve şehit olan öğretmenler için mevlit okutuldu, lokum dağıtıldı.

ÇELENK TÖRENİ

Programın ikinci bölümünde, çelenk sunma töreni yapıldı. Hükümet Konağının bahçesinde bulunan Atatürk büstüne İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan tarafından çelenk konulmasından sonra Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.

PROGRAM AKIŞI
Kutlama programının üçüncü bölümü Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şehit Sercan Bulak Çok Amaçlı Salonunda devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan yaptı.

Atılgan konuşmasında; “Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık saygı ve sevgi ile anıldığı, öğretmen ve öğretmenlik mesleği ile ilgili farkındalığın oluştuğu güzel bir gündür.
Kültürü ve medeniyeti eğitim öğretim oluşturur ve onun yapıcısı da öğretmendir. Kültür ve medeniyet seviyesini yükseltmiş milletlerin en temel ölçüsü öğretmen ve eğitime verdiği değer ile anlaşılmaktadır. Yarınların daha aydınlık olması, muasır medeniyetin üstüne çıkma hızımız eğitime ve öğretmene verdiğimiz değer oranında olacaktır. Bunu başarmak için fedakarca çalışan öğretmenlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Öğretmen çok iyi bilirki, sevgi olmadan bu mesleğin ideal bir şekilde yapılması mümkün değildir. Öğretmenlerini sevme oranına göre çocuklarımız eğitim öğretimde başarı göstermektedir. Kalbimizde öğrencilerimize duyduğumuz sevgi, onların eğitim öğretim bakımından gelişmesini, kişiliklerinin oluşumunu sağlayan en temel olgudur. Kısaca sevgi öğretmenlik mesleğinin özüdür.
Öğretmen, öğrencilerine ve bütün topluma aydınlanmada liderlik yapma misyonunun sahibidir. Bu nedenle sürekli kendini geliştirmeli, yenilikleri yakından takip etmeli, mesleğinin onurunu ve şerefini her zaman korumalıdır. Bizim her halimiz saygınlığımızı arttırmalıdır.
Sözlerimi Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vecizeleri ile tamamlamak istiyorum.

“Dünyanın her tarafında öğretmenler insan topluluğunun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır”
“Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.”
Bu duygu ve düşünceler ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, öğretmenlerimize başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.”

Konuşmadan sonra şehit öğretmenler için hazırlanan video gösterisi izlendi. “Benim Adım Öğretmen” isimli şarkının işaret diliyle hazırlanmış video gösterisinin ardından mesleğe yeni atanan öğretmenlerin yemin töreni ile devam etti.

Emekli olacak Öğretmenler Necmi Atılgan ile Musa Demirel’e hizmet şeref belgeleri Kaymakam Sedat Yıldırım tarafından verildi.

Öğretmenler ve öğrenciler eşliğinde hazırlanan “Muallim” isimli video gösterisi programa katılanlar tarafından beğeniyle izlenildi.

İlçemiz Okullarında görev alan müzik öğretmenleri tarafından konser verilmesinin ardından program sona erdi.

YEMEK DÜZENLENDİ
Öğretmenler Günü için hazırlanan program, yemekle sonlandırıldı.

Nizamülmülk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Şehit Sercan Bulak Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen yemekte de konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur Atılgan; “Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir” dedi ve öğretmenler gününü kutladı.

Müzik öğretmenleri tarafından seslendirilen şarkılarla da öğretmenler; oyun oynayıp, halay çekerek günlerini kutladılar.


   30 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1807 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.079 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para