29 Kasım 2017, 13:16 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Yapılamaz mı?

Yapılamaz mı?

Özelliklede iktidar ve ana muhalefet partilerinin üst düzey yöneticileri...


Özelliklede iktidar ve ana muhalefet partilerinin üst düzey yöneticileri açısından dikkatimi çeken; bunların miting meydanlarında, haftalık grup toplantılarında ve partilerinin çeşitli vesilelerle gerçekleştirdikleri toplantılarında, yan yana gelseler sanki kavga edeceklermiş(!) gibi eleştiri oklarını direk karşı tarafa yönlendirmeleri, ama ikili-üçlü-beşli görüşmeler için yan yana geldiklerinde de birbirlerini gülümseyerek nazik ifadelerle karşılamalarıdır!

Elbette nazik ifadelerle ve kırıp dökmeyecek hareketlerle karşılasınlar ama burada yine dikkatimi çeken; bunlar yan yana geldiklerinde ne güzel gülümseyip birbirlerini karşılayabiliyorlarsa, şu horoz kavgalarından uzak durarak -eğer samimi iseler- ülkemizin ve ülkemiz insanlarının temel sorunlarını çözme noktasında iktidarıyla muhalefetiyle ortak çalışmalar yapılamaz mı?

Ama bakıyor ve görüyoruz ki bir horoz kavgası oyunu oynanılıyor ve dikkatler belli noktalarda toplandırıldığı içindir ki, akla gelebilecek birtakım temel sorunlar unutturuluyor! Ve en önemlisi de bu horoz dövüşleriyle meşgul olduğumuz için siyonizm tehlikesi dikkatlerimizden kaçırılıyor!

İşte bu sebeplerden dolayıdır ki bu köşenin yazarına, AKP gibi ana muhalefet partisi CHP’de bir heyecan-umut ve güven vermemektedir!

Hatta benim bu noktada naçizane önerim, bu horoz kavgalarına aldanarak ve etkisi altına girerek dostun dostla ve arkadaşın arkadaşla kötü olmamasıdır.

Son noktayı koymadan “İyi parti” hakkında da kısa bir değerlendirme yapmak gerekirse:

Bilhassa TBMM çatısı altındaki muhalefet açısından birtakım yamuk davranışlara dair 5 Ekim 2017 tarihli yazısında “İyi diyemem” başlığı altında bir değerlendirme, bu köşenin yazarı tarafından yapılmıştır. Ancak bu köşenin yazarı, 25 Ekim 2017 tarihinde adı “İyi” olan yeni bir muhalefet partisinin kurulmuş olmasıyla, “oh be ne güzel oldu bundan sonra her şey köklü bir şekilde iyi olacak” şeklinde peşin bir kanaat içerisinde de değildir.

Ve partinin sitesinde yer alan parti programında; NATO’yla ilgili olan ifadeler ve ekonomiyle ilgili olarak da milli reçeteleri esas almak yerine küresel sömürü düzeninin dışına çıkılmayacağını itiraf edercesine, “Türk ekonomisinin küresel ve bölgesel düzenin güçlü ve saygın bir aktörü olabilmesini sağlayan bir modeli temel alacağız” şeklinde yer alan ifadeler, dikkat çeken konular arasındadır NOKTA!


   30 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1783 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


okur gözüyle
haklısınız yasin bey insanlar açmı susuzmu ne dertleri var onları ilgilendirmiyor çünkü aldıkları milletvekili maaşlarıyla onların tuzları kuru ve sizinde değindiğiniz gibi bizleri içi boş çekişmelerle oyalıyorlar
Yapilabilebilir
Abowww ne dedin öyle.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para