22 Kasım 2017, 11:22 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

AKP'deki değişim

AKP'deki değişim

AKP'deki değişim...


Değişimin ilk işaretleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “metal yorgunluk” sözleriyle geldi.

Önce bazı bakanların görevleri sona erdi, yerine yenileri atandı. Partinin üst düzey yönetimindeki görevlilerin bir kısmının değişmesiyle vitrin değiştirildi.

Arkasından bazı il başkanları, onları takiben aralarında büyükşehir belediye başkanlarının da bulunduğu bazı belediye başkanları (İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Düzce, Niğde) görevlerinden alındı.

Kimileri ayrılmak istemeseler de, kimileri gitmemek için ayak sürüseler de; ‘emir demiri keser örneği’ sonunda buyruğa uymak zorunda kaldılar.

AKP’deki metal yorgunluğa bağlanan değişim İlçemizi de etkiledi.

Önce İlçe Başkanı Sait Başaran Ankara’ya davet edilip, istifası istendi ve bu istek emir telakki edilip, derhal kabul edildi.

Sonrasında ‘gönlünde aslan yatanlar’ bir çok isim İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı. Temayül yoklaması yapıldı, geçtiğimiz hafta içinde adaylık için başvuruda bulunanlardan Memiş Çelik, Ramazan Yöndem ve Erkan Seyhan Ankara’ya davet edildi. Eski Gençlik Kolları Başkanı Erkan Seyhan İlçe Başkanı olarak yetkilendirildi.

Bu görevlendirme hakka hakkaniyete uygun mu oldu? Bunun değerlendirilmesi O partiye destek ve oy verenlere, o camia içinde yer alanlara düşer.

Bu değişimlerin bizi yakınen ilgilendiren tarafı ise; yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile Yeni İlçe Başkanının İlçemizi ne kadar tanıyıp-tanımadıkları ve hangi sorun ve taleplere hangi ölçü ve önceliklerle yaklaşacaklarıdır.

Bilindiği gibi Şereflikoçhisar’ın ‘Bütünşehir’ kapsamına alınmasının ardından iş ve işlemlerin çoğu büyükşehir belediyesi tarafından yürütülmektedir.

Aktarılanlara göre geçtiğimiz dönemlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve onun bürokratlarıyla yakın ilişki içinde olunduğu, sorunların aktarılmasında ve hizmet alımında kolaylıklar sağlandığı ifade edilmiştir.

Nedir geçmişte çözüme kavuşturulan sorunlar ve alınan hizmetler? Ya da nedir bundan sonra öncelikle ele alınacak sorunlar gelebilecek hizmetler?

Bunun açıklanmasını dün’lerde ve yarın’larda AKP İlçe yönetiminde ve belediyede söz sahibi olan isimlere bırakalım ve çiçeği burnundaki İlçe Başkanı Erkan Seyhan’a başarı dileklerimizle birlikte bir kaç uyarıda bulunalım.

Sayın Erkan Seyhan; Şeyh Edebali, damadı olan Osman Bey’e yüzlerce yılın ışığıyla aşıp gelen altın öğütler vermiş: Ey oğul, artık Bey’sin! Bundan sonra öfke bize, uysallık sana. Güceniklik bize, gönül almak sana. Suçlamak bize, katlanmak sana. Acizlik bize, hoş görmek sana. Anlaşmazlıklar bize, adalet sana. Haksızlık bize, bağışlamak sana...

Şeyh Edebali öğüdünü şu uyarı ile bağlıyor:
Ey oğul! Unutma ki,
Yüksekte yer tutanlar,
Aşağıdakiler kadar emniyette değildir.
Haklıysan mücadeleden korkma...

Sayın Seyhan;
Bugün üstlendiğin görevi senden önce de başkaları yürütmüştü.

Kimileri; iyilikleri, hoşgörüleri, hizmet için çırpınışları ile yadediliyor, kimileri ise; elindeki yetki ve fırsatı kendisinin eş ve dostunun, yakınlarının çıkarına kullanmakla suçlanıyor.

Kimileri; bulunduğu makamı toplumu ayrıştırmanın aracı olarak değerlendirdi, kimileri ise; toplumdaki kırgınlıkları giderme, birlikteliği sağlama, toplumsal sorunların üstesinden gelebilmek için toplumsal dayanışmayı gerçekleştirme yönünde çaba sarfetti.

Geçmişi bir irdele. Sadece kendi partini değil, diğer partilerde de görev alanların neyi doğru, neyi yanlış yaptığını akıl süzgecinden geçir ve tercihin; iyiden, güzelden, doğruluktan, eşitlikten, hakkanıyetten yana olsun.

Küçük hesapların adamı olma.
Küçük çıkarların peşinde koşma.

Hele hele burnunu kaf dağına çevirip, ‘küçük dağları ben yarattım, büyük dağlar babamdan kaldı’ anlayışından ve yaklaşımından uzak dur.

Şu anda çevreni bir sürü amanefendimciler, isabet buyurduncular, sen haklısın, sen doğrusun, sen haklısıncılar, sen aslansın, sen kaplansıncılar, yağcılar, yağdanlıklar, şakşakçılar dolduracak ve seni hayal dünyasında uçurmaya çaba sarfedecekler. Bunların seni, kişiliğini ve görevini istismar etmelerine fırsat verme. Senden öncekilerin bugün hangi durumda olduklarını sakın aklından çıkarma ve bir gün elindeki yetki ve görevin senden de alınacağını unutma.


    23 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1779 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Yunus Erdoğdu
Eline, yüreğine sağlık abi ama bu yeni ilçe başkanının bu yazdıklarımızı anlayabileceğini zannetmiyorum. Anlayacak birisi olsa o makama koymazlar. AKP'ye düşünen ve sorgulayan birisi değil emir eri lazım. İn Ali, bin Ali. Ali topu at. Ali topu tut.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]