22 Kasım 2017, 11:20 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

Sulamada Sayaçlı sisteme geçilecek

Sulamada Sayaçlı sisteme geçilecek

Sayaçlı sisteme geçilecek...


Peçenek Barajı Sulamasında Sayaçlı Sisteme Geçilecek.

Kaymakam Sedat Yıldırım Başkanlığı’nda yapılan ve İlçemiz Sulama Birliği’ne kayıtlı üyelerin katıldığı toplantı sonucunda, Peçenek Barajı Sulama Projesinde sayaçlı sisteme geçileceği belirtildi.

Kaymakamlıkta yapılan toplantıya; DSİ 5.Bölge Müdürlüğü İşletme Bakım Şube Müdürü Cemal Dilektaşlı ile Şube Müdür Vekili Dilek Umuğ, Şereflikoçhisar Sulama Birliği Başkanı Doğan Atılgan ve Birliğe kayıtlı üyeler katıldı.

Devlet Su İşleri Müdürlüğü’nce inşa edilen 1410 hektarlık Şereflikoçhisar Peçenek Barajı Projesinin sayaçlı sisteme çevrilmesindeki amacın; ekonomik ve tasarruflu şekilde kullanılması olduğu ifade edilirken üyelere konu hakkında bilgiler aktarıldı.

Konuyla ilgili olarak konuşan Sedat Yıldırım da; “Sayaçlı sisteme geçelim, siz de biz de elimizi taşın altına koymuş insanlar olarak. Sonra projenin maliyetinin vatandaşa yansımasının ne olacağını, hepsini vatandaş vermeyecek tabi. O konuda da teknik arkadaşlar burada bir sunum yapacaklardır.
Şimdi birinci aşamamız; yer kiralayanlar var, önümüzdeki dönemler için ürün ekenler var. Yarın ekim yapıldığı zaman sulamanın dışında kalacak, mağduriyet yaratacak dolaysıyla biz şu sayaç ve barajdaki suyla havzanın içine suyu getirecek planlamayı yaptığımız zaman zaten siz bu bilinçle, bu birliktelikle öteki takviye suyu da imkânlar dâhilinde kullanılacaktır” dedi.

Sayaçlı sisteme geçilmesi konusunda karşılıklı fikir teatilerinin ardından toplantının sonunda Sulama Birliği’ne kayıtlı Üyelerin; sayacı takacakları, beyan verecekleri ve suyu alacakları konusunda karar alındı.   23 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1864 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para