22 Kasım 2017, 11:16 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ankara’ya 15 eser

Ankara’ya 15 eser

Ankara’ya 15 eser Aralarında Karabük ve Seymenli göletleri de var...
Ankara’ya 15 eser Aralarında Karabük ve Seymenli göletleri de var.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 22 Kasım Çarşamba günü Ankara’da düzenlenecek olan toplu temel atma merasimi ile 249 milyon lira yatırım bedelli 15 dev eserin temelini atacak.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Ankara’da Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 14 adet ve Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından yapılacak 1 adet tesisin temelini atacak.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 11.00’da DSİ Konferans Salonu’nda düzenlenecek merasimde DSİ tarafından inşa edilecek Bala Süleymanlı Barajı, Bala Çavuşlu Barajı, Bala Evciler Barajı, Şereflikoçhisar Seymenli Barajı, Kızılcahamam Bağören Barajı, Nallıhan Uluhan Barajı, Nallıhan Çalıcaalan Barajı, Şereflikoçhisar Karabük Göleti, 5 adet sulama ve 1 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Ankara’ya 249 Milyon TL.lik 15 Tesis
Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde OGM tarafından ağaçlandırma ve ormancılık projesi adı altında yapılacak 1 adet tesisisin de temelini atacak.

Ankara’ya Yatırım Sağanağı

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle 48.537 dekar zirai alan modern sulama sistemine kavuşacak 17 milyon 460 bin metreküp su depolanacak ve 1 ilçe taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca yangın gözetleme kuleleri, mesire yerleri, orman yolları ve yangın ilk müdahale ekip binası tesis edilecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ankara’da temelini atacakları 249 milyon TL yatırım bedelli tesislerin şimdiden hayırlı olması temennisinde bulundu.


   23 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1797 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para