22 Kasım 2017, 11:02 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

İnşaatın çevresi ne zaman düzenlenecek?

İnşaatın çevresi ne zaman düzenlenecek?

Kültür Merkezi inşaatının çevresi ne zaman düzenlenecek?...
Kültür Merkezi inşaatının çevresi ne zaman düzenlenecek?

İnşaat ve hafriyat çalışmaları devam eden Kültür Merkezi inşaatına yönelik çevre sakinlerinin yakınmaları devam ediyor.

Çalışmalar nedeniyle yolların trafik akışına kapatıldığını, hafriyat çalışması sırasında da toprak kayması meydana geldiğini belirten çevre sakinleri, alınan tedbirlerin yeterli olmadığını, bir türlü sonuçlanmayan harfiyat çalışmaları yüzünden de sık sık su ve elektrik şebekelerinde arıza olduğunu, telefonla iletişimin sağlıklı yapılamadığını, evlerinde gönül rahatlığı içinde oturamadıklarını ifade ediyorlar.

Hafriyat çalışmalarının biran evvel bitirilmesini, gerekli güvenlik önlemlerinin zaman geçirilmeden alınmasını, kış mevsimi ve yoğunlaşan yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek erezyon nedeniyle  evlerinin zarar göreceğini belirten çevre sakinleri, “Temmuz ayından bu yana yol kapalı. Acil bir durumda itfaiye ve ambulansın olay yerine ulaşması kolay olmayacak” diyorlar.

Kale mahallesinde eski Tuzgölü Parkı’nın olduğu yere 4150 m2 alana yapılacak olan Kültür Merkezi ve Otopark inşaatıyla ilgili yer teslimi 08.07.2017 tarihinde yapılmıştı. 1 yıl süreli olarak 8 milyon 741 bin lira ihale edilen Kültür Merkezi ve Otoparkın; zemin iki katının otopark, üzerinde 1000 m. çok amaçlı toplantı salonu, 2.katta sinema tarzı 400 kişilik toplantı salonu, giriş kısımda sergi alanı, en üst katta da Meclis toplantı salonu, derslik ve heykel gibi atölyeler ile kursiyer alanı bulunacağı ifade edilmişti.


   23 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1549 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para