15 Kasım 2017, 16:25 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kreşlerin ruhsatı yok mu?

Kreşlerin ruhsatı yok mu?

Kreşlerin ruhsatı yok mu?...
Öğrenci yurtlarının, Etüt merkezlerinin, öğrenci servislerinin pek çok olumsuz olaylarla gündeme geldiği günümüzde, halen faaliyette bulunan ‘kreş, oyun evi’ gibi isimler altında hizmet veren kuruluşların çoğunun gayri yasal çalıştıkları belirtiliyor ve buralarda da vahim olaylar meydana gelmeden önce gerekli tedbirlerin alınması isteniyor.

İlçemizde faaliyet gösteren kreş ve oyun evlerinin de yasada belirtilen şartlara uygun olmadığı, gerek binaların fiziki koşullarının, gerekse kadro, sağlık ve güvenlik şartların tehlike arzettiği belirtilerek lgililerinin gerekli hassasiyeti göstermeleri ve denetleme yükümlülüklerini yerine getirmeleri gerektiği ifade ediliyor.

Konuyla ilgili olarak gazetemize iletilen şikayet ve yakınmalarda, bu tür kuruluşların faaliyetlerini sürdürebilmeleri için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından ruhsat almaları gerektiği, mevcut konumlarının istenilen şart ve belgelere uygunsuzluğu nedeniyle ruhsatsız çalıştıkları belirtiliyor.

Kreş ve oyun evlerinin ruhsatsız çalışmalarına göz yumulmasıyla ilgili olarak bazı işletmelerin sahiplerinin iktidar partisine yakınlığı ve bu nedenle İlçe Başkanlığı tarafından korunduğu iddia edilirken, bir kreş sahibinin de Devlet Hastanesi’nde taşeron işçi olarak çalıştığı ve sair zamanlarda kreş ile ilgilendiği öne sürülüyor.

Yetkilileri denetim görevlerini yapmaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyoruz.   16 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1546 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Ahraz
İlçemiz neden kalkınamıyor hiç düşündünüz mü nedeni çok basit aslında hep bu eleştirici zihniyet yüzünden kreşler ruhsatsız olsa zaten cezayı alırlardı kaldiki ilçemizde 2-3 kreş olması son derece yetersiz bir durum. Ilcemize dışardan gelerek ikamet eden evli ve çocuklu memur aileler çocuklarını kime emanet edecek tekelci piyasa rekabet doğurmaz iftira atmak yerine iş yapanların yapmış olduğu işi takdir etsek daha iyi olmazmi ne demiş uli önder ATATÜRK "Vatanını en çok seven işini en iyi yapandir"
mahmut
denetim kolay gider 2 çay içerler gelirler
Silmeyorumu adil ol
Buraya yazılan yorumlar neden siliniyor. Yanlı habermi yapılıyor. Yapmayın böyle gözüm
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.090 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para