15 Kasım 2017, 16:23 - Anasayfa // ARŞİV Haberi yazdır

İlçemizde fakülte açılması için girişim başlatıldı

İlçemizde fakülte açılması için girişim başlatıldı

İlçemizde fakülte açılması için girişim başlatıldı...


İlçemizde fakülte açılması için girişim başlatıldı.

Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’nun binasının açılış töreninde bahsedilen fakülte konusunda süreç başlatıldı.

Yüksekokul binasının açılış gününde hem Belediye Başkanı Ferda Polat’ın hem de Ticaret Odası Başkanı Yasin Tekin’in ilçemize fakülte gelmesi için verdikleri çabaların sonucunda meyvelerini almaya başladılar.

Salı günü Bölgemiz Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yusuf Şahin ile birlikte fakülte hakkında YÖK Başkanı Yekta Saraç’la görüştü.

Görüşme sırasında; “Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’nun ‘Uygulamalı Bilim Fakültesi’ olması için bir teklif yapıldığı, bu teklife de YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın sıcak yaklaştığı belirtildi.

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ferda Polat da; “Yüksekokulun binası açılışı sırasında gerek Milletvekillerimize gerekse Rektörümüze Okulumuzun Ankara Üniversite’lerinden birine bağlı bir fakülte açmasını dile getirmiştik. Bunun sonucunda meyvelerini almaya başladık.

Bölgemiz Milletvekili Ahmet Gündoğdu, Aksaray Milletvekili Cengiz Aydoğdu ve Rektör Prof.Dr.Yusuf Şahin ile birlikte YÖK Başkanının yanını giderek, konudan bahsetmişler. YÖK Başkanımızda, Fakülte konusuna sıcak baktığını belirtmiş, böylelikle bir süreci daha başlatmış olduk” şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili olarak Bölgemiz Milletvekili Ahmet Gündoğdu facebook sayfasında; “YÖK Başkanımıza; Aksaray Milletvekilimiz ve Rektörümüzle birlikte, Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulunun “Uygulamalı Bilim Fakültesi” olması için yaptığımız teklife sıcak yaklaşımı için teşekkür ediyorum” şeklinde bir paylaşım yaptığı görüldü.


 
     16 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1708 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


sayın merinos rumuzlu arkadaşım Ozdilek kardeşim türk hava kurumu üniversitesinin özel üniversite olduğunun farkında değilsin diyen arkadaşım yazımın sonlarına bakarsan ilçemiz meslek lisesine hava araçları tamir bölümü açılır bu piyasada çok insana ihtiyaç var veya iş makinaları bölümünün açılması çok iyi olur bölüm açmak için hiç işe yaramayan bölüm açılmasın geleceği olan bölümler açılsın senin sözünü ettiğin suçlamalar veya gerçekler ile ilgili olarak ilçedeki medya kuruluşları uyumasın veya sen bunları biliyorsan ilgili medya kuruluşlarına var durumu anlat kalemi sahipsiz birileri senin dediklerini yazar eğer okula gelmeyenlere diploma dersen bu ciddi bir suçlamadır bilginize sunulur herkes kendi bacağından asılır
MERINOS
Ozdilek kardeşim türk hava kurumu üniversitesinin özel üniversite olduğunun farkında değilsin anlaşılan. Ilcemize özel üniversite gelmesi ve para ile diploma sahibi olunması eğitime fayda sağlamaz bilakis zarar doğurur. Zaten su an meslek yüksekokulu herkesi diploma sahibi yapmak icin sözler veriyor ve müdür ile müdür yardımcıları öğrencileri beleş notlar ile geçirmek için diğer hocalara baskı kuruyor. Hatta bugün bildiğim kadarıyla birilerine rant sağlamak için okulda olmayan adalet bölümüne öğretim görevlisi alimi yapacaklar. Bence bu çok önemli ve dikkat edilmesi gereken acil bir durum. Bence bunun haberini yapsak daha iyi olur.
MERİNOS
Özdilek kardeşim türk hava kurumu üniversitesinin özel universite olduğunu biliyorsundur heralde parayi basıp diploma alınan eğitim kime ne kazandırır ki zaten şu an meslek yüksekokulu para basılmadan herkese bedava diploma dağıtıyor öğrenciyi okula kaydetmek ve mezun etmek için müdürü müdür yardımcıları bütün hocalara baskı kuruyor. Hatta bugün saat 13.30 da olmayan adalet programına bir tane hoca alacaklar. Olmayan bölüme hukukcu almakta nedir? Gazeteci arkadaşların bu durumu araştırması gerekir. Gidin myo na saat 13 de bakin ne fırıldak dönüyor hazır okulda öğrenci yokken bi görün. Memleket nereye gidiyor hayret yaaa
OZDİLEK
ilçemiz yetkililerinden tek isteğim ankara etimesgutta bulunan türk hava kurumu üniversitesinin ilçemizde bölüm açması bu üniversitenin ilçemize taşınması içinde ilçemiz ticaret odası ilçemiz siyasi parti temsilcileri görüşmeler yapması bu vesile ile ilçemiz meslek lisesine hava araçları tamir bölümü açılır bu piyasada çok insana ihtiyaç var veya iş makinaları bölümünün açılması çok iyi olur bölüm açmak için hiç işe yaramayan bölüm açılmasın geleceği olan bölümler açılsın ilçemize bu bölümleri ve ilçemizin univertite ve fakulte açılması ve yüksek okulun açılmasında hiç bir emeğini esirgemeyen rahmetli berat cömertoğlu ve ailesinden allah razı olsun diğer iş adamlarımızdan sizlerde birer cömertoğlu olun bunları yapanlardan allah razı olsun
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ARŞİV Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]