15 Kasım 2017, 16:20 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Çarşının içi geçiçi olarak asfaltlandı

Çarşının içi geçiçi olarak asfaltlandı

Çarşının içi geçiçi olarak asfaltlandı...


İsmet Paşa Caddesi; Aski, kanalizasyon ve doğalgaz çalışmalarının bitiminin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından asfaltlandı.

Kenar yollarla birlikte 400 m olan İsmet Paşa Caddesi, Kasım Ayı Meclis toplantısında en çok  konuşulan konu olmuştu.

Toplantıda; Çarşının içinin ne zaman yapılacağı ve bitirileceği, zeminin turist çekebilecek kadar güzel yapılması gerektiği konuşulurken, MHP Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan tarafından da zeminin üç boyutlu yapılması gerektiği önerilmişti.

Bu öneriler ve konuşmalardan sonra esnafların da görüşleri dikkate alınarak “İsmet Paşa caddesinin zemininin nasıl yapılması gerekiyor?” konusunda Meclis Üyelerinin yapacağı bir toplantıda görüşülmesi kararlaştırılmıştı.

ASFALT YAPILDI
Pazartesi günü itibari ile İsmet Paşa Caddesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi tarafından asfalt yapıldı.

POLAT MART-NİSAN GİBİ GRANİT YAPILACAK
Bala’dan getirttirilerek asfalt atılan İsmet Paşa Caddesi’ne, Mart ya da Nisan Ayı gibi mevsim şartlarının normale dönmesinin ardından granit taş döşeneceğini belirten Belediye Başkanı Ferda Polat; “Caddenin zeminin zayıf olması nedeniyle beton atılması fikrinden vazgeçildiğini ve çözümün geçici olarak asfalt yapımında görüldüğünü belirtti.

Hem kaldırımın hem de zeminin granitle yapılacağını belirten Başkan Ferda Polat; zeminin çökmemesi için bir kışın geçmesi gerektiğini, bu nedenle granitin Marta ya da Nisan Ayı gibi yapılmaya başlanacağını kaydetti.


  16 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1256 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para