15 Kasım 2017, 16:15 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Öğrencileri rahatsız etmeyelim!

Öğrencileri rahatsız etmeyelim!

Öğrencileri rahatsız etmeyelim!...


Eğitim Öğretimlerini tamamlamak üzere İlçemize, ülkenin değişik yörelerinden öğrenciler geliyor.

Aksaray Üniversitesi’ne bağlık yüksekokullara ya da Fen Lisesi, Anadolu Lisesi gibi eğitim kurumlarına gelen öğrencilerin bir bölümü yurtlarda kalırken, bir kısmı da birkaç arkadaş biraraya gelip ev tutuyor.

Şereflikoçhisar küçük yer, sosyal etkinlik alanları, gezilecek yerler kısıtlı. Gezip, gidebildikleri yer; ya çarşının içi ya da bir kaç cafe türü işletmeler.

Zaman zaman resmiyete de intikal eden bazı olaylar gösteriyor ki; dışarıdan gelen öğrencilere potansiyel suçlu gibi bakılıyor, onları raatsız edici, korkutucu ürkütücü davranışların reva görüldüğü gözleniyor.

Bununla ilgili ‘Yağmur Yağmur Yağmur’ rumuzuyla bir hemşehrimiz Facebook’da rastladığı bir olayı şöyle aktarıyor:

DIKKAT!!! Bugün şahit olduğum ve üzüldüğüm bir olayı paylaşmak istiyorum. Eski pazar yerindeki BiMola cafenin önünde  üniversiteli cocukları sıkıştıran şahincilere rast geldim. Çocukların üzerine direksiyon kırıp çatmaya yer arıyorlar. O çocuklar bu ilceye emanet. Anneleri Babaları okusun diye binbir guclukle yolluyor. Çocuklarınıza gereken uyarıyı yapınız. Böyle olaylara sessiz kalmayınız.155’e plakayı bildirin hiç birsey yapamıyorsanız. Üniversite olmadan bu ilçe gelişmez. Bimola cafeyi acan insan da bu ilçenin bir evladı değil mi. Üniversiteliye Liseliye birşeyler satacakki iş yapacak. Ona da günah öğrencilere de gunah. Ben utanıyorum bu durumları gorunce. Bence ilçenin en büyük sorunu bu. Uyarın oğlunuzu yeğeninizi kardeşinizi yapmasınlar!

İlker Gündoğdu isimli bir hemşehrimiz ise bu paylaşıma yaptığı yorumda görüşünü şu cümlelerle aktarıyor:

Arkadaşlar duyarsız kalmayın plakayı polisi arayın verin. Ben taksicilik yapıyorum hergün aynı şeyleri görüyorum kimseden korkmayın çekinmeyin arayın polisi.

Saygıdeğer okurlar, sevgili hemşehrilerimiz; bu çocuklar bizlere emanet. Topkı yurdun değişik yerlerine okumaya giden bizim oğlumuz kızımız, bacımız kardeşimiz yeğenlerimiz gibi. Onlara yapılmasını istemediğiniz söz ve davranışları sizlerde misafirlerimiz öğrencilere yapmayın. Yaparları uyarın.

Sosyal, kültürel ve ekonomik çıkmazda bulunan İlçemizin imajını daha da kötü gösterecek hareketlerden lütfen kaçınalım.   16 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1811 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


dilek
öğrencilere sataşan hakaret eden her olayı 155 bildiriniz ama önce suç olup olmadığını kontrol edelim ilçemize okumak için gelenlere her konuda yardımcı olalım kaymakamlık belediye el ele vererek gençlik lokali açsın burayı işletmecilere kiraya verelim gece eksoz patlatan drif yapan araçların plakalarını 155 bildiriniz hele hele lise önlerinde üniversitelerin çıkış saatlerinde bu gibi olay yapanları en yakın kolluk kuvvetlerine bildirelim bir zamanlar adını herkes bilir otobüsün yolunu kesen malum kişi yanında birkaç berduş arkadaşı ile öğrenci kızların evini basmıştı olay resmiyete intikal etti ve o malum kişi ceza aldı önce evlerde yurtlarda kalan çocuklarıda kendi çocuğunuzun yerine koyun onları üzmeyelim yardımcı olalım onlar ilçemizin kültür elçileridir
Vatandaş
Bu konu daha önce kaç defa gündeme geldi. Bu ilçede kaç tane şahinci kaç tane motorcu var. Emniyet bunlari bilmiyormu. Bırakın. Üniversite öğrencileri ortaokula giden kızlar rahatsız ediliyor bu ilcede. Daha önce bir bayan vatandaşımız okul Önlerinde bayanalra sözlü taciz edildiğini duyduuk. Başka ne diyelim
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.079 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
fidan Bostancı nakliye firmaları gebze evden eve nakliyat