08 Kasım 2017, 12:43 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

2018 yılı bütçesi 35 milyon TL

2018 yılı bütçesi 35 milyon TL

2018 mali yılına ait bütçe 35 Milyon Tl olarak kabul edildi...


2018 mali yılına ait bütçe 35 Milyon Tl olarak kabul edildi.

Kasım Ayı Olağan Meclis toplantısı Belediye Başkan Vekili Şah İsmail Atak, tarafından yapılırken toplantıya AK Parti Belediye Meclis Üyelerinden Savaş Şenoğlu ile Nasuh Ataç izinli oldukları için katılmadı.

2018 mali yılına ait tahmini bütçe 35 milyon TL olarak belirlenirken, toplantıda 2 gündem maddesi ile MHP Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan’ın yazılı olarak verdiği iki önerge ile Kemal Sezginer’in sözlü olarak ifade ettiği gündem dışı önergeler görüşüldü.

GÜNDEM DIŞI ÖNERGELER
Toplantı, ilk olarak gündem dışı önergelerin okunması ve görüşülmesi ile başladı. MHP Belediye Meclis Üyesi Halil Şahan’ın verdiği iki tane önergeler;

1-Bugün itibari ile 24 gündür İsmet Paşa caddesinde alt yapı faaliyetlerinin yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü, çarşı esnafının mağduriyetinin azaltılması için bu çalışmaların bir plan ve proje çerçevesinde daha hızlı yapılması, esnaf ve vatandaşın bu konuda bilgilendirilmesini ayrıca, üst zeminin de daha modern bir görüntüye kavuşması için üç boyutta bir zeminin ilçemiz kültürüne uygun yazı ve resimler ve grafikle kaplanması gerektiğini belirterek böylece ilçe merkezine yerli ve yabancı turist çekilmesinin amaçlanmasını istedi.

2-İlçemiz Küçük Sanayi Sitesinde bulunan işyerlerinde en küçük bir yağışta su baskınlarının olduğunu, esnafın maddi ve manevi olarak zarar gördüğünü, tekrar bir yağmur yağmasıyla birlikte işyerlerin su ve çamur içinde kalıp kalmayacağının esnafımız tarafından merak edildiğini, bu hususta hem Meclisin hem de esnafın bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.

Belediye Başkan Vekili Şah İsmail Atak da önergelere cevaben; “Cumartesi günü ASKİ Şereflikoçhisar Bölge Sorumlusu Mevlüt Saydam ile görüştüğünü, 15-20 güne kadar Küçük Sanayi Sitesinde alt yapı çalışmalarının başlayacağını belirtti.

Diğer bir gündem maddesiyle ilgili olarak MHP Meclis Üyesi Halil Şahan; ”Bir sefer borçlanırsın. Çarşının içi iyi olsun. Gerekirse Kültür Merkezi’nin maliyetini geçsin. Sosyal medya çağında burada insanların bir resim çektirmesi lazım” dedi.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Cafer Tayyar Altuğ; “Halil Şahan’ın 3 boyutlu bir proje sunduğunu, bunun oylanmasının mümkün olmadığını, kendisinin de bir proje önerebileceğini, mesela çarşının üstünün kapatılması gerektiğini ve zemininin de daha otantik bir görünüm olması gereken bir proje sunabileceğini belirterek “çarşının zemini için Belediye Meclisi olarak toplanıp çarşı esnafının taleplerini de dikkate alarak ortak bir fikir oluşturalım” dedi.

GÜNDEM MADDELERİ
Gündem dışı maddeler görüşüldükten sonra gündem maddelerine geçildi.

5393 Sayılı Belediye kanununun 62.maddesi gereğince 2018 mali yılına ait bütçe 35 Milyon TL olarak belirlenip oybirliğiyle kabul edildi.

Boğaziçi mahallesi küçük sanayi sitesinde 1646 ada 1,4,5,7 ve 8 nolu parseller için talep edilen imar plan değişikliğine ait İmar komisyon raporu okundu ve raporda komisyon tarafından İmar plan değişikliğinin uygun görülmediği ifade edilirken söz konusu rapor oy birliğiyle kabul edildi.

KEMAL SEZGİNER;
Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra MHP Belediye Meclis Üyesi Kemal Sezginer, sözlü olarak gündem dışı önergeler sundu.

İlk olarak kaldırım işgallerine değinen Sezginer; “Kendisinin şahit olduğu bir olayı anlatarak, iki bayanın kaldırımdan geçemediğini, yoldan araç geçtiği içinde yola inemediklerini ve bu sırada esnafın o iki bayanlara “gözün kör mü yoldan gitsene” dediğini söylediğini, bunlara meydan verilmemesi gerektiğini, Belediye’nin bu konunun hiç üstüne gitmediğini, Nedeninin ne? Olduğunu sorarak; “Ya zabıtayı çalıştıramıyorsunuz ya da gelecek seçimler için oy kaygısını düşünerek bu kaldırımların işgali için üzerine gitmiyorsunuz. Şahsım adına tüm bunları resimleyip, kameraya çekip bir üst makamlara götüreceğim” dedi.

İkinci olarak Aylık oturumlara değinen Sezginer; “Aylık oturumlar bizde bir kere oluyor. Tüm Belediye Başkanları ile görüştüm ayda bir kez toplantı olan ilçeler; Evren, Çamlıdere ve Şereflikoçhisar. Şimdi önerge veriyor arkadaş ve cevabını da istiyor. Cevabın aynı anda verilmesi mümkün değil. Önümüzdeki ay önerge verelim Ocak ayında aylık toplantımızı birden fazla yapalım. Hem gelecek Belediyelere hem Belediye Başkanlarının hem de Meclis Üyelerinin çalışmasını sağlar” dedi.

Başkan Vekili Şah İsmail Atak ta; “Diğer ay bir önerge verirsiniz Ocak ayından itibaren de toplantılar birden fazla yapılır” dedi.

Kasım Ayı Olağan Meclis toplantısı, önerge ve maddelerin görüşülmesinden sonra Aralık Ayı Meclis toplantısında buluşmak dileğiyle sonlandırıldı.   9 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1684 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]