08 Kasım 2017, 12:22 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Mustafa Alıcı’nın kar lastiği açıklaması

Mustafa Alıcı’nın kar lastiği açıklaması

Mustafa Alıcı’nın kar lastiği açıklaması...


Şoförler Odası Başkanı Mustafa Alıcı kar lastiği uygulamasına ilişkin bir açıklama yaptı. Alıcı’nın yazılı açıklaması şöyle:

2012 yılında ticari araçlara uygulanmaya başlayan kış lastiği uygulaması 1 Aralık’tan itibaren karayollarına çıkan veya şehir içerisinde seyahat eden tüm araçlar kış lastiği takmalı.

2012 yılından bu yana uygulamada olan ve ticari araçları kapsayan kış lastiği takma zorunluluğu ulaştırma, denizcilik ve haberleştirme Bakanlığınca 1 Nisan 2017’de Resmi Gazete’de yeni tebliğ yayınladı. Kış lastiği zorunluluğuna ilişkin esasları belirleme yetkisinin 9 Şubat 2017’de resmi Gazete’de yayınlanan 687 Nolu KHK ile Bakanlığa verildiği. 1 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kış lastiği kullanma zorunluluğu ile ilgili usul ve esaslar hakkında Tebliğ ile kanun maddesine bağlı olarak usul ve esaslar belirlenmiştir.

Buna göre 1 Aralık - 1 Nisan Tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanma zorunluluğu olup yapılan düzenleme hususi olarak tescil edilmiş taşıtların kış lastiği takmalarını kapsamamaktadır. Ayrıca belirtilen Tarih aralıklarında il sınırları içerisinde kış lastiği uygulanacağı tarih aralıkları il sınırları içerisinde kış lastiği uygulanacağı tarih yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların dışında kalan hususi araçlar için kış lastiği zorunluluğu olmamasıyla birlikte can mal güvenliği ve güvenli seyahat için kış şarlarında tüm araçlarda kış lastiği kullanılmasını öneriyoruz.

1 Aralık – 1 Nisan Tarihleri arasında kış lastiği takmayan ticari araçlara 625 lira para cezası uygulanacaktır.

Zor şartlar altında hizmet veren ticari araç sahipleri ve hususi araç sahipleri lütfen araçlarınız kışlık bakımlarını itinalı bir şekilde sanayici esnaflarımızla araç bakım cetveli ile; Antifrizini, akü yağ, araç kalorifer bakımı yani aracınızın kışlık rutin bakımını takip ederek kış şartlarına uygun yaptırmanız hem sizin hem aracınızın hem de karayollarında seyreden Araç ve yaya ve canlıların hem can hem de mal güvenliği açısından önemlidir.

Türkiye 10 günlük kurban bayram tatili sürecince meydana gelen kazalarda 122 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir Ocak-Temmuz döneminde meydana gelen 231 bin 42 kazada 1939 kişi olay yerinde hayatını kaybetti.

Halkımızdan istediğimiz araçlarımızla değil; toplu taşıma araçlarını kullanmak ve yaygınlaştırmak maddi olarak tasarruf sağlamamız. Gideceğimiz yerlere güvenle gideriz. Trafik hayattır. Esnafımıza ve vatandaşlarımıza araçlarıyla hayırlı yolculuklar diler Kazasız belasız bol kazançlı mutlu günler dileği ile. Trafik sevgi saygı ve mutlu günler Hoşgörüyle Güzeldir.    9 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1424 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]