08 Kasım 2017, 11:57 - Anasayfa // Genç Bakış Haberi yazdır

Kazananlardan olmak!

Kazananlardan olmak!

Geçen yıl 31 Ağustos 2016 tarihinde bir işim gereği Ankara’ya gitmiş ve...


   Geçen yıl 31 Ağustos 2016 tarihinde bir işim gereği Ankara’ya gitmiş ve işimi hallettikten sonra Kızılay’dan Aşti’ye geçmek üzere Kızılay metrosuna girmiştim.
 
   Metronun içerisinde, Ankara’ya yabancı olduklarını ve Ankara dışından geldiklerini düşündüğüm 40-50 yaş aralığında iki tane bayan bana yaklaşmışlar ve Anıtkabire nasıl gidebileceklerini sormuşlardı. Ben de kendilerine Anadolu metrosunda (Eski adıyla Tandoğan metrosu) inerseniz biraz yürüyüş mesafesiyle ulaşabilirsiniz şeklinde yardımcı olmaya çalışmıştım.

   Derken aradan iki dakika bile geçmeden bu sefer yanında 6-7 yaş aralığında bir çocukla 40’lı yaş civarlarında ve konuşmasından Azerbaycanlı olduğunu anladığım ve ülkemizde çalıştığını düşündüğüm bir erkek yanıma  yaklaşmış ve o da Anıtkabire gitmek istediğini söylemişti ve ona da gereken cevabı vermiştim.

   Yani şimdi benim bu cümleler ışığında anlatmak istediğim, tarih vicdanında kalplerde yer edinmiş ve gönülleri kazanmış olanların kabirleri aradan geçen yıllara rağmen hiçbir baskı ve zorlamaya gerek kalmaksızın ziyaret ediliyor.

   Ama öbür taraftan makamlarını ve konumlarını baskı-şiddet-zulüm ve korku üzerine kurmuş olanlar sağlıklarında, -zulmün ve korkunun etkisiyle- çoğunluk tarafından belli bir süre kabul görseler de, böylesi tiplerin gebermeleri sonrasında tarih vicdanında kalplerde yer edinemedikleri ve gönülleri kazananlardan değil kaybedenlerden oldukları su götürmez bir gerçektir.

   Mesela bir örnekle, Almanya’da ikamet eden bazı yakınlarımdan da edindiğim bilgilere göre bugün Almanya’da Hitler’i övmek ve onun hakkında güzel sözler söylemek şöyle dursun, onun adını dahi söylemek yasaktır ve ceza gerektiren bir durumdur.

   Ben burada sadece Hitler örneğini verdim ama tabi bu değerlendirme diğer diktatörler içinde yapılabilir.

   Ve hatta dünyanın herhangi bir ülkesinde, birtakım dış mihrakların etkisiyle ve medyanın yönlendiriciliğiyle belli bir süre gözlerde büyüttürülüp konum kazandırılanların da, belli bir noktadan sonra gerçek yüzlerinin görüleceği ve tarih vicdanında hak ettikleri değeri kazanacaklarının altı çizilebilir. Saygı ve sevgilerimle efendim.


  9 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1601 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


gurbetci kochisarlı
yasin bey takip ettiğim kadarıyla yazılarınızı gösterişe kaçmadan sade bir üslupla yazıyorsunuz ve yine takip ettiğim kadarıyla siyasi içerikli yazılarınızdada düşüncelerinizi zihninizden geldiği gibi mertçe paylaşıyorsunuz sizi yurtdışından bir hemşeriniz olarak tebrik ediyorum lakin bir istirhamımıda dikkate alacağınızı düşünüyorum lütfen ara vermeden düzenli şekilde her hafta yazın selamlarımla
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Genç Bakış Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]