01 Kasım 2017, 12:47 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yetim kaldık!

Yetim kaldık!

Yetim kaldık!...


YETİM KALDIK!
Hakverdi Altuğ’a göre “Gökçek; manevi babamız, eşi; manevi annemizdi”


AKP’nin siyasi literatürümüze kazandırdığı; ‘seçimle gelir buyrukla gider’ uygulaması Ankara Büyükşehir Belediyesinde de görüldü ve Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek, Cumartesi günü Olağanüstü toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi’nde istifa ettiğini açıkladı.

İstifasını gecikmeli olarak açıklayan ve bu nedenle de günlerce; “istifa etmeyeceği, direneceği, gerekirse partiden ayrılıp bağımsız olarak görevine devam edeceği” yönünde yorumlar yapılan İ. Melih Gökçek, ‘diren Melih’ çağrılarına rağmen direnemedi ve belediye başkanlığını bıraktı.

İ. Melih Gökçek’in istifasını Ankaralılar nasıl karşıladı? Kimler üzülüp, kimler sevindi? Bunu bilemeyiz ama, bu gelişme Şereflikoçhisarlılar olarak bizleri derinden etkiledi.

Çünkü İ. Melih Gökçek bizim manevi babamız, eşi Nevin Gökçek ise manevi annemizdi.
Bunu 2012 yılındaki Anneler Günü’nde dönemin İlçe Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ açıklıyordu.
Bahse konu Anneler Günü ile ilgili basında yer alan haberler şöyleydi:

Şereflikoçhisar Belediyesi tarafından organize edilen ‘Anneler Günü’ programına katılan Nevin Gökçek, yılın annesi seçildi. Kutlama programına katılan anneler gönüllerince eğlendi.

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ ve eşi Zehra Altuğ tarafından düzenlenen ‘Anneler Günü’ programı Şengül Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek’in yanı sıra AK Parti İlçe Başkanı Ferda Polat, belediye meclis üyeleri ve davetliler katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda ilk olarak canlı müzik sunumu yapıldı. Müzik eşliğinde katılımcılar ve Yatılı İlköğretim Okulu (YİBO) öğrencileri halay çekerek oyun oynadı.

Ardından Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ bir konuşma yaparak, tüm annelerin anneler gününü kutladı. Altuğ, “Şereflikoçhisar’ın manevi babası Melih Gökçek’tir, manevi annesi ise Nevin Gökçek hanımefendidir. Allah başımızdan kendilerini eksik etmesin.” dedi.

Belediye Başkanı Hakverdi Altuğ konuşmasının bir başka yerinde de; “bana göre Ankara’nın annesi Nevin Gökçek, Şereflikoçhisar’ın annesi ise Zehra Altuğ’dur” benzetmesi yaptı.

Son olarak kürsüye davet edilen Nevin Gökçek, “Analar o kadar mukaddestir ki, ana gibi yar Bağdat gibi diyar olmaz.” sözü ile konuşmasına başladı. Gökçek, “Gün geçtikçe üzülerek belirtmek istiyorum ki anne babaya saygı azalıyor. Peki öbür dünyada bunun sualini nasıl verebiliriz. 94 yaşında annem var, onun kılını dünyaya değişmem. Ne olursa olsun analarımızı üzmeyelim. Hiçbir anne evladına bir zarar gelmesini istemez. Canınız çok mu sıkıldı? Hayattan vaz mı geçtiniz, sizlere tavsiyem Şereflikoçhisar’ın en büyük şansı olan onların duasını almak kadar güzel bir şey olmayan YİBO’ya gidelim, bir çocuğun ihtiyacını giderelim. Tüm sıkıntılarınızın burada yok olacağını göreceksiniz. Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.’’ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmaların sonunda yılın annesi seçilen Nevin Gökçek’e plaket ve çiçek takdim edildi.

Bu haberlerden de anlaşılacağı gibi İ. Melih Gökçek’in istifasıyla manevi babamızı ve dolayısıyla

O’nunla birlikte manevi annemizi siyaseten kaybettik ve yetim kaldık!   2 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2501 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Ali
Size ne melih başkanı karıştırıyorsunuz ne manevi babası hakverdi başkana hakaret atmayın bunu yazan önce kendisine baksınkimseyi eleştirmesin önce gittsin chp zihniyetini eleştirsin
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para