01 Kasım 2017, 12:44 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Ünsal, Başaran'ın eşiyle ilgili açıklama yaptı

Ünsal, Başaran'ın eşiyle ilgili açıklama yaptı

Ünsal, Başaran'ın eşiyle ilgili açıklama yaptı...


Sait Başaran’ın eşiyle ilgili CHP İlçe Başkanının açıklaması

M. Celal Ünsal, AKP İlçe Başkanının eşinin vekil öğretmen olarak görevlendirmesiyle ilgili açıklama yaptı.

M. Celal Ünsal’ın yazılı açıklaması şöyle:

İlçemizde yayınlanan bir gazetede okuduğumuz bir haberle istifa ettirilen AKP ilçe başkanının eşinin vekil öğretmen olarak görevlendirildiğini öğrenmiş bulunuyoruz. Öncelikle bizim insanların işiyle, aşıyla ilgili herhangi bir sıkıntımız olamaz. Gönül ister ki 300.000’in üzerinde atama bekleyen gerçek öğretmenlere, ayrıca iş arayan yüzbinlerce üniversite mezunlarına, yine iş bekleyen milyonlarca gence iş temin edebilsek. Bu durumdan son derece mutlu oluruz.

İstifa ettirilen iktidar partisi ilçe başkanının eşi de bir kurumda çalışabilir ve kendisine görev verilebilir. Saygı duyarız. Ancak burada haksız ve adaletsiz bir uygulamanın olduğunu görüyoruz. 2 yıllık ilahiyat yüksekokulu mezunu olan hanımefendinin aldığı bu eğitimle sınıf öğretmenliği yapması doğru mudur? Bu görevlendirmeyi yapanlar acaba kendi çocuklarının eğitimlerini sınıf öğretmenliği ile ilgili eğitim almayan bir şahsa okutması için emanet ederler mi? Buna vicdanları el veriyor mu? Eğer aldığı eğitime uygun bir görevlendirme yaparsanız buna bir sözümüz olmaz.Liyakat esas olmalıdır. Aksine işsizler ordusundan bir kişinin bile azalması bizi mutlu eder.

Bu görevlendirmeyi yapan yetkililere bir tavsiyemiz var. O çocukların geleceğiyle oynamayın! Bu çocukların düzgün bir eğitim alması için pedagojik formasyon eğitimi almış sınıf öğretmeni görevlendirin. Hanımefendiye de alanıyla ilgili görevlendirme yaparak işine devam etmesini sağlayınız.

Saygılarımızla.


   2 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2994 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.031 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para