01 Kasım 2017, 12:35 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Kızılay Haftası Kutlanıyor

Kızılay Haftası Kutlanıyor

Kızılay Haftası Kutlanıyor...
28 Ekim-4 Kasım günleri arası Türkiye genelindeki okullarda kutlanan “Kızılay Haftası” münasebetiyle  “Türk Kızılayı Şereflikoçhisar Şubesi Yönetim Kurulu” adına Başkan Ömer Karacan  bir açıklama  yaptı.

Ömer Karacan  açıklamasında  özetle şunları belirtti: “Asırlık çınar olan Türk Kızılayı 11 Haziran 1868 Tarihinde; savaş alanında yaralanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusu ile doğmuştur. Hilali Ahmer cemiyeti adıyla kurulan dernek 1935 yılında  ‘Türk Kızılay Cemiyeti’ ve 1949 yılında ‘Türk Kızılay Derneği’ adını almıştır.

Kuruluşa Kızılay adını Ulu Önder ATATÜRK vermiştir. 149 yıldır da amacından sapmadan insan mutluluğu için çalışmaktadır.
Türk Kızılayı; ülkemizin ve dünyanın birçok coğrafyasında milyonlarca insana yardım eli uzatan dünyanın en önemli kuruluşlarından biridir.

Zor şartlar altında kalan her bir insan için umut ve güven kaynağı olan Türk Kızılayı, halktan aldığını yine halka ulaştırarak, alan el ile veren el arasında iyilik köprüsü olmaya devam edecektir” dedi.

“Türk Kızılayı insan odaklı medeniyet anlayışının somutlaşmış halidir.” diyerek açıklamasına devam eden Ömer Karacan;
“Kuruluş olarak şanlı geçmişimizin bizlere yüklediği ağır sorumluluğun farkında olarak  bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımızın Kızılay Haftasını içtenlikle kutluyor, doğal afetleri olmayan, sağlıklı, huzurlu ve barış ortamı içerisinde yaşam geçirmenizi temenni ediyorum. İyilik yolunda yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum” dedi.


   2 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1441 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para