01 Kasım 2017, 12:32 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Doğalgazla ilgili toplantı yapıldı

Doğalgazla ilgili toplantı yapıldı

Doğalgazla ilgili toplantı yapıldı...


Sedat Yıldırım, Doğalgaz Aboneliği için yatırılan başvuru paralarına ilişkin muhtarlarla toplantı yaptı.

Tuzgölü toplantı salonunda Kaymakam Sedat Yıldırım Başkanlığı’nda, Başkent Doğalgaz yetkilileri ve 17 Mahallenin muhtarlarıyla doğalgaz hakkında bir toplantı yapıldı.

Toplantıya; Başkent Gaz’dan Müşteri Hizmetleri Müdürü Ebu Bekir Özbek ile İç tesisat Müdürü Burak Taşkınar katılırken toplantıda, Muhtarlardan daha önce ilçeye doğalgaz gelmesi için bankaya 371 liranın kimlerin yatırdığını isimlerinin belirlenmesi konusunda yardım istenildi.

İlçemize Doğalgaz’ın gelmesinde emeği olan önceki kaymakamımız Erol Karaömeroğlu döneminde doğalgaz için kişi başına yatırılan 371 TL olmak üzere toplam 6 bin abone bedellerinin Botaş’ın hesabında mı? Yoksa 2014  yılından itibaren kaldırılan eski adı İl Özel İdaresi olan şimdiki adı YİKOB’un hesabında mı? Şeklinde paranın hangi hesapta olduğunun belirleneceği,

Belirlenen paraların daha sonra abonelik için parayı yatıran şahısların isimlerin belirleneceği bir liste hazırlanacağı ve bu listede yazan şahısların hangi mahallede oturduklarını belirlemek içinde mahalle muhtarlarından yardım alınacağı belirtildi.

Muhtarlarda liste de yazan isimlere bakarak, kendi mahallesinde bulunan kişileri belirledikten sonra Doğalgaz yetkilileri de o belirlenen şahıslara; “Doğalgaz için abone olup olmayacaklarını? Eğer abone olmazlarsa parayı faiziyle birlikte şahıslara geri iade edeceklerini, abone olurlarsa daha önce yatırılan 371 liraya ek olarak doğalgaz abonesi için yatırılacak olan  541 liraya tamamlamak için ek para istenileceği ifade edildi.

Başkentgaz yetkilileri, daha önce yatırılan paranın kendilerinde olmadığını belirterek bu paraları yatıran kişilerin isimleri bulunması konusunda muhtarlardan yardım istedi.

Kaymakam Sedat Yıldırım da, konuyla ilgili hem muhtarlara hem de Başkent Gaz yetkililerine gerekli alternatifler sunarak fikir teatisinde bulundu.


   2 Kasım 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1717 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]