25 Ekim 2017, 14:02 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

CHP M. Celal Ünsal ile devam, dedi

CHP M. Celal Ünsal ile devam, dedi

CHP M. Celal Ünsal ile devam, dedi...
CHP M. Celal Ünsal ile devam, dedi
Levent Gök, Aykut Erdoğdu, Necati Yılmaz ve Adnan Keskin İlçe kongresine katıldı


Cumhuriyet Halk Partisi’nin 36.İlçe Kongresi yapıldı ve Kongre sonunda yapılan seçimde Mahmut Celal Ünsal yeniden Başkan seçildi.

Cumartesi günü Parti binasında yapılan Kongre, Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra Divan oluşturuldu. Divan Başkanlığı’nı CHP İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Doğan, katip üyeliklerini de Taner Akkaya ile Hüseyin Güçlü yaptı.

Kongre’nin blok liste usulü ile yapılması için lehte konuşan Mahmut Celal Ünsal şunları söyledi; “100 Yıllık bir Cumhuriyeti yıkacağız mı yıkmayacağız mı? Demokrasiye mi sahip çıkacağız çıkmayacağız mı? Bu açıdan bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak verdiğimiz mücadele diğer siyasi partilerden çok farklı. Diğer siyasi partilere baktığımız zaman kendi ikbaleri uğruna mücadele ediyorlar en küçük ilçeden en küçük beldeye kadar ile kadar belediyelere kadar. Hatta iktidara kadar. Cumhuriyeti koruyabilecek tek parti varsa Cumhuriyet Halk partisi’dir. Bu açıdan zamanı olan Ben de bu görevi yaparım ben de çalışırım diyen sokak sokak gezecek arkadaşlara ihtiyacımız var.

Kuşkusuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bütün üyeleri yeterlidir. Hepsi bu göreve lâyıktır ancak bazı arkadaşların özel durumları işleri güçleri pek buna müsaade etmiyor arkadaşlar.

Celal Ünsal’ın konuşmasından sonra blok liste oybirliğiyle kabul edildi.
Mahmut Celal Ünsal yeniden Başkan seçildi

Daha sonra gelen hayırlı olsun telgrafları okundu. İlk olarak genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajı okundu, sonrasında kongreye mesaj gönderen milletvekillerinin isimleri okundu Kongre için iyi dileklerini sundukları ve kongrenin başarılı geçmesini diledikleri belirtildi.

KONUŞMALAR:

Kongreye katılanlar birer konuşma yaptılar.

İlk konuşmayı CHP bölgemiz milletvekili grup başkanvekili Levent Gök yaptı. Gök konuşmasında şunları söyledi: “Koçhisar’ın benim gönlümde ayrı bir yeri olduğunu hepiniz bilirsiniz. En sık ilişkiler içinde olduğumuz bir ilçemiz her zaman birbirimize destek verdik. Biz de Koçhisar’ımızın sorunlarını meclis gündemine taşımaya yardımcı olmaya gayret ettik, ilçe başkanımız Celal Bey her zaman Koçhisar’ın sorunlarını bize iletti. Koçhisar dış ilçelerimiz içinde çalışkanlığıyla her zaman öne çıkan bir ilçemiz. Esas görev bundan sonra başlayacak.

Bu seçimlerin bir başka telafisi olmayacak inanıyoruz ki gerek referandumda alınan sonuçlar gerekse adalet yürüyüşü ile beraber CHP’nin Türkiye’nin önüne koymuş olduğu mücadele yöntemleri hem mecliste hem de meclis dışında bütünleşerek Türkiye Cumhuriyeti’nin Yapı taşlarını bozan bu iktidara karşı kurumların ve kuralların yerleşeceği ve Laik, Sosyal Demokrat anlayışla Türkiye’nin yönetileceği bir sürece gireceğiz.  

Koçhisar’da belediye başkanlığı mutlaka alınması gerekiyor, canlı bir yapımız var. Daha önceki seçimlerde gördüğümüz ciddi oylar var. Bu yerel seçimlerde Koçhisar içinde barışık olarak yerel seçimleri Öncelikle hedefleyen arkasından bunun sonucunu Cumhurbaşkanlığına ve genel seçimlere yansıtacak bir anlayışla çalışmaları sürdürmeli. Bunu yapma kararlılığı içerisinde olursak Koçhisar’ın da biz tarihini daha iyi noktalara doğru getirilmesine yardımcı olabiliriz ve Türkiye’nin de partimizin de çok daha güçlü olmasına hep beraber katkı verebiliriz” dedi.

GENEL BASKAN YARDIMCISI AYKUT ERDOGDU;
Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu yaptığı konuşmasında; “Siyaseti nitelikli hale getirmemiz gerekiyor siyaset yani politika halkın hayatını daha iyiye götürme sanatıdır. Onun için yapılması gerekir. Bunun için önce mevcut durumu tespit etmeliyiz, sonra mevcut durumda kendi koşullarımızda daha özgür, daha zengin, daha kardeşçe bir ülkeyi nasıl yaratırızı? beraber düşünmeliyiz.

Ülkenin son 100 yıllık tarihine bir bakın; bu cumhuriyeti kuran bu altı ok hareketi, hala devam ediyor. Ama rakiplerine bir bakın rakiplerinden kimse kaldı mı? Bir dönem Demokrat Parti ile mücadele etti, onlar da ülkeye hizmet etmek istediler ama yanlışları oldu. Demokrat Parti kapandı sonra Adalet Partisi geldi, sonra Doğru Yol Partisi Geldi sonra Anavatan Partisi geldi en sonunda belki siyasi tarihimizin en zor rakibi en zor rakibi derken bunu güçlülük anlamında demiyorum ama memlekete yaptıkları itibariyle söylüyorum en zor rakibi ile mücadele etmek zorunda. Ben eminim 5 sene sonra rakip olmayacak. Ama bu 15 yılın belki bir- iki yıl daha 2019 yılı olursa 17 yılın çok ağır bedeli olacak.

Dönüp ülkemizin durumuna bakalım nasıl iktidara geldiler? Amerika Birleşik Devletleri’nden büyük bir destek aldılar. İlk iktidara geldikleri; 2003’ü, 2004’ü ve 2005’i hatırlayın. Arkalarında Avrupa Birliği destekleri, arkalarında Amerika Birleşik Devletleri’nin desteği ve bir koalisyon vardı. Kim vardı koalisyonda; bu AKP’liler, Fethullahçılar, Avrupa Birliği yanlısı liberaller ve ayrılıkçı Kürt hareketleri. Dörtlü bir koalisyon vardı bu dörtlü koalisyonun önündeki engel neydi? Milli güçlerdi, anti-emperyalist güçlerdi, Cumhuriyet Halk Partisi’ydi ve en önemli güç olarak gördükleri de Türk Silahlı Kuvvetleri idi.

Biz diyorduk ki, Türk Silahlı kuvvetlerine bir tezgah kuruyorsunuz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin belini kırmaya çalışıyorsunuz. Bunun bedeli ağır olur” o sırada ekonomik olarak ne yaptılar? bir yeni sermaye sınıfı yaratmaya çalıştılar. Bu yeni sermaye sınıfı ticaretten para kazanarak helal yoldan yapılmaya çalışmadı hepimize ait kamu varlıkları, hepimizin vergilerinden olan ihaleler, haksız ve hukuksuzluk olarak bunlara  yığılmaya başlandı. Ve bunlara denildiki “Bunlar Cihadın Kalesi’dir” Cihad kafire karşı verilir. Kendi milletine karşı cihad verilmez. Bunun adı ihanettir. Cihadı da böyle kirletmemek lazım. Haramdan cihad olmaz.

Geldiğimiz nokta ise Türkiye’nin adalet sistemi çökmüştür. Bir dönem adalete Fethullahcı yargıçlar alınıyordu, şimdi hak yolcu yargıçları alınıyor. Yargıç aranmıyor, Savcı aranmıyor, adalet aranmıyor “Adamını bulmak” aranıyor. AKP’nin İlçe Başkanlarına koşmak aranıyor. Devlet sistemimiz çöktü. Bürokratların eli, ayağı titriyor. Eğitim sistemimizin bir haline bakın. Bir dönem Fetullahçılara emanet ettiler. Bugün geldiğimiz noktaya bakıyorsunuz Türkiye’nin her tarafını İmam Hatip yapıyorlar. Bu Ülkenin İmama ve Hatibe ihtiyacı var ama bu ülkenin bütün çocuklarını İmam ve Hatip Liselerine mahkum etmek ülkeye yapılmış büyük kötülüktür.

Bu ülkenin insanı üretiyor ama kazanamıyor. İlk yapmamız gereken bu ülkede adaleti tesis etmek zorundayız. Adaleti tesis ettiğinizde yabancılarda size güvenmeye başlar. Sonra barışı tesis etmek zorundayız. Sonra çevremizdeki ülkelerle dosthane ilişkiler kuracağız.

2019 yılı kader yılı bizim için. Sizi aldatmak isteyecektir. Milli çıkarlarımızı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel çıkarlarına indirirseniz önce özgürlüğümüzü sonra vatanımızı kaybederiz. 2019 yılında tekrar bu ülkeyi bulunduğu yerden alıp daha ileriye götürmek amacıyla hep beraber çalışmak zorundayız. Bunlar daha kötüye geldikçe bu altı okun kıymetini daha iyi anlayacaklar” dedi ve kongre sonucunda seçilecek Başkan ve Yönetime başarılar diledi.

NECATİ YILMAZ;
CHP Milletvekili Necati Yılmaz da; “Bu kongrelerimizin görevi, 2019’a hazırlığa ihtiyacımız olduğu içindir. Peki ne durumdayız? Etrafımız ateş çemberi. Ülkemiz içerisinde AKP’li anlayışla şekillenen, kurumları çürüten, kuralları değersizleştiren, keyfiliği yöntem olarak kabul edilen bir yönetim anlayışıyla, ne kuralın ne kurumun kalmadığı hepsinin çürütüldüğü bir dönemin içinden geçiyoruz.
Biz dayanışmacı, yardımlaşmacı, birbirimizi anlayan, birbirimizin farklılıklarıyla kabul eden kurumsallıklarına değer veren kuralı kıymetli gören ortak akılı öne çıkaran, bunun üzerinden Toplumsal, Siyasal Kültürü var edeceğiz. Türkiye’ye seçenek sunacağız. Yaparken de bunların yaptığı haksızlıkları ve bizim düşlerimizin güzelliği Cumhuriyetimizin bize yaşattıklarıyla umutla yürüyeceğiz. Bu yürüyüşü başaracağımıza inanıyorum.

ADNAN KESKİN;
İl Başkanı Adnan Keskin de yaptığı konuşmasında; “Türkiye’deki konjöktür değişti. Biz artık AKP’ye oy versekte onlar artık iktidar olamaz. Onlar kendi hırsızlarını, arsızlarını, kendilerinde ayıklamaya başladılar. 23 senedir Ankara Büyükşehir Belediye’sini Melih Gökçek’e teslim ettiler. Şimdide diyorlarki sen Fetöcusun, sen hırsızsın, çekil. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Bizim CHP Belediyesi’nde böyle bir düzen gördünüz mü?

2019 seçimleri Türkiye’nin önünde çok önemli bir sahne var. Çok önemli politik bir sahne var. Yerel seçimleri yapacaklar. Önce şuna emin olun. Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacğız. Yerel seçimlerde eminiz. Şuan her şey bizim lehimize.
Biz inandık. Bunların bu ülkenin başından götürülmesi lazım. Onu da yapacak tek parti Cumhuriyet Halk Partisidir.”dedi.

Konuşmalardan sonra 16.09.2015 – 21.10.2017 dönemi Yönetim Kurulu Çalışma Raporu ve Hesap raporu Başkan Mahmut Celal Ünsal tarafından okundu.

Çalışma raporu ve Hasep raporları okunduktan sonra ayrı ayrı ibra edildiler ve raporlar oybirliğiyle kabul edildi.

Raporlardan sonra seçime geçildi. Seçim sonucunda Mahmut Celal Ünsal tekrar Başkan seçildi. Yönetim Kurulu Üyeleri de şu isimlerden oluşuyor;

Ercan Acarbaş, Osman Alıcı, Mevlüt Altındağ, İsmet Andaç, Hülya Filiz Arman, Üzeyir Aydoğdu, İbrahim Güzel, Hazım Öztürk, Mehmet Sertkan, Bekteş Yalım, Turgay Yıldız ve Ayşe Yiğiter.
İl Delege adayları ise; Haydar Arıduru, Bayram Görkem, Fikret Özdemir, Mahmut Celal Ünsal ve Nezi Yılmaz.  26 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 2145 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Celal başkanımı tebrik ederim
Demokratik sistemlerde iktidar ve muhalefet bir bütün olarak tasarlanmıştır. muhalefet sadece itiraz etmemeli, alternatif de sunmalıdır. muhalefetin olmadığı bir demokraside aslında sistemde yarım kalmıştır. Öncelik ülke menfaatlerinin öne çıkarılması olmalıdır.Özellikle bazı siyasilerin devrimci örgütlere nisbet yapıp yapıp hesap sorarız asarız keseriz tavırları ve alışkanlıkları ne demokratik sisteme yakışmıştır ne de sosyal demokrasiye. Bu siyasiler şunu artık anlamalıdır, bu tür davranış psikolojilerini toplumun sağduyusu kabul etmemektedir. Israrla halkı koyun yerine koyup ve ortamı gerecek bu davranışlar ben milletin vekiliyim diyen insanlara yakışmamaktadır. Şunu unutmayın artık, siz devrimci bir örgüt mensubu değil demokratik sistemde bir parlementersiniz.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]