25 Ekim 2017, 13:58 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Muhtarlar Günü Kutlandı

Muhtarlar Günü Kutlandı

Muhtarlar Günü Kutlandı...Şereflikoçhisar’da Kaymakam Sedat Yıldırım, Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile 64 muhtarın katılımıyla 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı.

Hükümet binası önünde kutlanan programda ilk olarak Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kargın tarafından Atatürk büstüne çelenk konuldu. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasına müteakip Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kargın günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

“Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır” diyen Abdullah Kargın konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Mahalle sakinlerinin gönüllü katılımlarıyla ortak ihtiyaçları belirlemek, mahallenin yaşam kalitesini geliştirmek, belediye ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla ilişkilerini yürütmek, mahalle ile ilgili konularda görüş bildirmek, diğer kurumlarla işbirliği yapmak ve kanunlarla verilen diğer görevleri yapmakla yükümlü olan kimse olarak tanımlanmış olsada; yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlık müessesi 1829’dan bu yana faaliyetlerini sürdürmekte olup, muhtarlar bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Muhtarlarımız ve muhtarlık müessesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını koruyarak geleceğe ilişkin vizyonunun belirlenmesine yönelik çalışmaların yürütülmesi amacıyla 19 Ekim gününün Muhtarlar Günü olarak belirlenmesi genelgeyle uygun görülmüştür. Çalışma şartlarımızın her geçen gün daha iyileştirileceği yönündeki düzenlemeler belirtilen genelge doğrultusunda açıkca ifade edilmektedir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tüm muhtarlarla kucaklaşmak üzere başlatılan toplantıları her ay düzenli devam ettireceklerini söyledi. “Bu toplantılar ülkemizde sadece Cumhurbaşkanı değil devletin üst yönetimi nezdinde bugüne kadar düzenlenen en kapsamlı, en istikrarlı ve bana göre en verimli organizasyonudur. Keşke mümkün olsada 79 milyon insanımızın tamamıyla her gün yüz yüze birebir temas kurabilsek, konuşabilsek, dertleşebilsek. Ama sizler onların zaten vekilisiniz. Dolayısıyla sizlerle buluşmak, sizlerle biraraya gelmek 79 milyonla buluşmaktır, biraraya gelmektir” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır.

Bu kapsamda muhtarlar olarak bizler de üzerimize düşen sorumlulukları ve görevleri en iyi şekilde yerine getirerek başta milletimize ve devletimize olan şükran borcumuzu ödemeliyiz” dedi ve muhtarlar gününü kutladı.

Konuşmadan sonra Muhtarlar Günü programı sona erdi.  26 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1818 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


Davut
Yazı güzel.Yazıp vereni tebrik ediyorum.Gönül ister ki,beyinden kalbe,kalptende vicdana giden yazıyı uygulayan biri okusun.Hatta okumadan kendi içinden geçenleri kendi soylesin.Yani insanın vicdanından gelen diline geçsin.Bence tek adaylı bir seçimle(sonucu belli olan)oraya gelen beni halk seçti dememeli.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]