25 Ekim 2017, 13:53 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Polat’dan muhtarlara yemek

Polat’dan muhtarlara yemek

Polat’dan muhtarlara yemek...
Polat’dan muhtarlara yemek
“Vatandaşın kapısını çalacağı şahıslardan biri muhtarımızdır”


19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Belediye Başkanı Ferda Polat, muhtarlara yemek verdi.

Kent Müzesinde verilen yemeğe; Belediye Başkanı Ferda Polat, AK Parti İlçe Başkanı Sait Başaran, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Çetin, Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kargın,  İlçe ve çevre mahallelerin muhtarları katıldı.

Yemekte konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kargın; “Yemeğe eşlik ettiğiniz için teşekkür ediyor, gününüzü kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ferda Polat da yaptığı konuşmasında; “19 Ekim 1829 yılında kurulmuş olan bir teşkilatın mensuplarısınız. Kuruluşunuz tarih olarak çok eskiye dayanmaktadır. O zamandan bugüne kadar hizmet eden bir teşkilatsınız. O zaman ne kadar önemliyseniz bugün de yerel yönetimler olarak bizim için çok önemlisiniz. Özellikle Belediye ile vatandaşlar arasında bir köprü kurmaktasınız. Bundan dolayı da size ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Vazifenizi layıkıyla yerine getiriyorsunuz. Tabi vatandaşın en büyük sorun ve problemi olduğu zaman ilk başta kapısını çalacağı şahıslardan biri muhtarımızdır.

Bütün köylerimizin sorunlarının ne olduğunu biliyoruz. Çözmek için de elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Allah izin verirse bir program dahilinde bütün sorunlarınızı çözmek için önümüzdeki günlerde hükümetimizle, kaymakamlığımızla ve Belediyemizle birlikte çözeceğiz.  Ama tabi biraz zaman alıyor. Son zamanlarda Büyükşehirle birlikte bir takım yetki karmaşası olsa da Şereflikoçhisar Belediyesi’nin sorunudur.. Büyükşehir, ASKİ, Fen İşleri olarak bugüne kadar hiç farklı bakmadık. Size de her zaman dedikki; bütün sorunlar bize aittir. Çözüm noktasında bu sorunları çözeceğiz.”dedi.

KULLANABİLİR KONUT OLAN HERKESE DOĞALGAZ VERİLECEK

Konuşmasını yatırımlardan bahsederek devam eden Belediye Başkanı Polat; “Bu sene Şereflikoçhisar’da yatırım yılı oldu doğalgazla birlikte. Şereflikoçhisar’ın kendi imkanlarıyla, kendi bütçesiyle 2-3 tane projeyi hayata geçiriyoruz. Düğün salonumuz bitti. Bu sene gençlerimizin düğününü orda yapacağız. Orayı Şereflikoçhisar Belediyesi çalıştıracak.

Belediye Meclisinden yetki aldık. Şereflikoçhisar Belediyesi olarak bir şirket kuracağız. Hem düğün salonu hem Kültür Merkezini hem de havuzu yeni kalifiye elemanlar olarak belediye bu hizmeti kendisi üstlenecek. Yüzme havuzu da önümüzdeki ayın sonu bitecek. İlçemizin en büyük sorunu asfalt. Bildiğimiz gibi doğal olarak ilçemizde doğalgaz çalışması var. Bundan dolayıda zorda kalıyoruz.

Nisan Ayında kaynağı yaptığımız zaman arkadaşların hedefi 1000 konuttu, Bugün arkadaşlar doğalgaz 3500 konuta ulaştı. İnşallah 4000 konuta doğalgaz hizmet verecek. Tabi burada sizlerin ve bizlerin üzerine düşen bir konu var gelecekte önümüzün kapanmaması için. 4000 konut şuanda müracaat etmedi daha vatandaşlar. Başkent doğalgazla bir toplantı yaptık. E – 90 kenarına yazıhaneleri var. Önümüzdeki hafta orayı açacaklar. Vatandaşlarımız oraya gidip müracaat edebilirler.

Kullanabilir konut olan herkese doğalgaz verilecek. 2004 yılından önce yapılmış konutlardan herhangi bir şey istemeyecekler. 2004 yılından sonra yapılan konutlardan sadece ruhsat isteyecekler.

Doğalgaz olarak kaloriferde kullanmasakta bu sene sizden ricam bu konuda gayret edelim.

Vatandaşın mutfakta kullanması için aboneliğin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Çünkü önümüzdeki yıl Başkent Doğalgaz; “Ben 4 bin konut bağladım. Şuanda kullanan bin konut değil. Ben bu kadar yatırım yaptım ama bu yatırımın karşılığını alamadım” diyecek. O zaman ne yapacak? Önümüzdeki yıl beklide çalışmayacak.

Biz onlara fırsat vermeyeceğiz. İnşallah 11.ayın sonu itibarı ilede bağlanan yerlere doğalgaz verecekler.

17 mahallenin 17’sine Başkent Doğalgaz 5 yıl içerisinde doğalgaz çekmek zorunda. Bu bir kanundur. Abonelikler 550 civarında. Daha önce taahhüt olarak yatırılan 371 liralık paralar konusunda Kaymakamlık ve Başkent Doğalgaz ile bir toplantı yapılacak. Başkent Doğalgaz diyorki: “Bu parayı komple bizede aktarsanız abone olmayan yada doğalgaz vermediğim vatandaşların parasını almam”
Kaymakam Beylede görüşüp geri vatandaşa parasını tahsil edebilirsek bir sorun kalmayacak. Daha sonra da sıfırdan gelip müracatınızı yaparsınız” dedi.

KÖYLERİN SORUNLARI
“Doğalgaz bittiği zaman önümüzdeki yıl yama yapılan her yere asfalt atacağız” diyen Başkan Polat, köylere de Şereflikoçhisar Belediyesi olarak 6.aydan itibaren komple sati kaplama yapacaklarını belirterek bundan sonrada köylere hizmetin devam edeceğini ifade etti.

Polat; “5-6 köyün olmayan kanalizasyonu için hem Büyükşehir Belediyesi ile görüştüklerini hem de YİKOB’a bildirdiklerini ifade ederek önümüzdeki yıllarda kanalizasyonsuz köylerde çalışmaların başlanacağını söyledi.

BORÇLU BİR BELEDİYE’DEN BORÇSUZ BİR BELEDİYE’YE DÖNÜŞTÜRDÜK
“Biz yatırım yaparken ilçenin en büyük sorunu nedir? Bunu ele alarak yatırım yapıyoruz” diyen Belediye Başkanı Ferda Polat; “Şuan yapmış olduğumuz yatırımlar Şereflikoçhisar Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla, kendi ekonomisiyle hayata geçirdiği hizmetlerdir.

Kültür Merkezini 8 milyon 700 bin liraya ihale ettik, Yüzme havuzunu 1 milyon 470 bin liraya ihale ettik. Bunları Belediyemizin imkanlarıyla gerçekleştirdik. Düğün salonu Şereflikoçhisar Belediyesi’nin kendi ekonomisiyle gerçekleştirdik. Elhamdülillah borçlu bir Belediye’den borçsuz bir Belediye’ye dönüştürdük. Şuanda Türkiye’de ekonomisi düzgün olan 10 Belediyelerden biridir Şereflikoçhisar Belediyesi. Bunuda önümüzdeki dönem hizmet olarak sizlere yansıtacağız. Senin işin benim işim yok. Bundan sonra bütün işi Şereflikoçhisar Belediyesi olarak sorunlarınızı çözeceğiz.
Gününüzü tekrar kutlar, ailenizle birlikte nice yıllar dilerim.

Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyorum; 1829 yılında kurulmuş bir teşkilatın farkındalığını hissederek sizlere bir muhtarlar günü armağan etti” dedi.

Belediye Başkanı Ferda Polat konuşmasını yaptıktan sonra, yemek sohbet eşliğinde sona erdi.        (Zeynep GÖRGÜLÜ)   26 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1698 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


bu ara muhtarlar revaçta
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]
senetle para