25 Ekim 2017, 13:42 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Yıldırım, uyuşturucu ile mücadele programına katıldı

Yıldırım, uyuşturucu ile mücadele programına katıldı

Yıldırım, uyuşturucu ile mücadele programına katıldı...


Kaymakam Yıldırım ‘Uyuşturucu İle Mücadele Eğitimi’ Çalışmaları Programına katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda gerçekleştirilen “Uyuşturucu ile Mücadele Farkındalık Eğitimleri Açılış Töreni”ne Kaymakam Sedat Yıldırım Binbaşı Mustafa Gezer ile birlikte katıldı.

Ankara Valiliğince yapılmakta olan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları kapsamında, özellikle lise öğrencilerinin ve halkın eğitilmesi amacıyla hazırlanan programın hazırlıkları İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, formatör eğitimlerinin hazırlıkları ve icrası Halk Sağlığı Müdürlüğünce, toplantıya katılım ise İlçe Kaymakamları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünce sağlandı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ankara Valisi Ercan Topaca şunları kaydetti: “Bugün evrensel bir sorunla mücadele etmek için buradayız. Bu sorunun adı ‘Uyuşturucuyla Mücadele’dir.
Gerçekten bütün insanlığın karşı karşıya bulunduğu en önemli sorunların başında uyuşturucu gelmektedir. Belki bu, tarihin çok eski zamanlarından beri var olan bir sorundu. Ama bugün geldiğimiz, yaşadığımız zaman dilimi içerisinde bütün ülkelerin, bütün devletlerin, bütün insanların en önemli sorunu haline geldi.

Vali Ercan Topaca, özellikle okul müdürlerine seslenerek:

“Karşılaştığınız, hissettiğiniz, gördüğünüz her sorunu görevli polis memurları ile paylaşın. Sizin önemsemediğiniz, küçük gördüğünüz veya ilgisiz gibi düşündüğünüz bir sorun, inanın bazen çok büyük bir şebekenin çökertilmesine vesile olabilir. Dolayısıyla bildiğiniz, gördüğünüz her şeyi arkadaşlarla paylaşın. Gördüğümüz bir başka şey, uyuşturucunun yoğunlaştığı alanlar daha çok böyle iç içe girmiş sokakların olduğu, evlerin içine girdiği yolların var olduğu, metruk binaların olduğu yerlerde bu iş daha fazla oluyor. Dolayısıyla Ankara’da, yaptığımız toplantılarda karşılaştığımız sorunlardan biri de bu metruk binalar. Belediyelerimizle iş birliği yapmak suretiyle bu metruk binaların yıkımı konusunda çok önemli bir çalışmamız var” ifadelerini kullandı.

 

            26 Ekim 2017Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1299 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri
İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]