18 Ekim 2017, 14:46 - Anasayfa // GÜNCEL HABERLER Haberi yazdır

Hangi projelerin gerçekleşebileceği görüşüldü

Hangi projelerin gerçekleşebileceği görüşüldü

Kalkınma Ajansı’nın toplantısında ‘Hangi Projelerin Gerçekleşebileceği’ görüşüldü...






Kalkınma Ajansı’nın toplantısında ‘Hangi Projelerin Gerçekleşebileceği’ görüşüldü.

Kalkınma Ajansı “Hangi İlçede; Tarım, Turizm ve Sosyal alanda hangi tür projeler geliştirilebilir?” konusunda toplantı yaptı.

İlçemiz Kaymakamlığı öncülüğünde Ankara Kalkınma Ajansı tarafından “Hangi ilçede; Tarım, Turizm ve Sosyal alanda hangi tür projeler geliştirilebilir?” konulu bir toplantı yapıldı.

İlçe Gençlik Merkezi’nde yapılan ve Şereflikoçhisar, Bala, Evren ve Haymana İlçelerinden de katılan ekiplerle Ankara Kalkınma Ajansından gelen ekipler, ilçelerde hangi tür projeler geliştirilebilir? konusunda karşılıklı fikir teatisinde bulundular.

Ankara Kalkınma Ajansından; Yatırım Destekleme Ofisi Uzmanı Erdem Koçoğlu, Proğram Yönetim Birimi Uzmanı Alper Demir, İl Geliştirme ve Strateji Birimi Uzmanı Tuğçe Kadıoğlu ve İzleme Değerlendirme Birimi Destek Uzmanı Atilla Erdal katıldı.

Toplantının amacının; “Bölgenin Kalkınmasında önem arz eden bu çalışma sayesinde ilçede proje Kültürü ve Sosyal farkındalığın artırılacağı” ifade edilirken Kırsal inovasyon çalışmaları kapsamında Ankara’nın ilçelerinde yapılan toplantılar sayesinde; İlçelerin ihtiyaç duyduğu konularda proje grupları oluşturulacağı, bu sayede de ilçenin kurumlara destek başvurusu yaparken hangi alanda başvuru yapacağının belirleneceği kaydedildi

Toplantıda Şereflikoçhisar, Bala, Evren ve Haymana’dan katılan ekipler ile Kalkınma Ajansından gelen ekipler karşılıklı olarak bölgelerinde hangi ürünler yetişir, nasıl yetişir? Ürünlerin yetişmesi için toprağın nasıl olacağı? Ürüne nasıl bakım yapılacağı, bölgeye has şu ürün yetişirse daha iyi olur ya da o bölgede en çok hangi ürünler yetişiyorsa o ürünler üzerinde çalışmalar yapılsın” gibi fikir teatisinde bulundular.



     19 Ekim 2017



Yönetici tarafından yazılan bu haber, 1815 defa okunmuştur.


YORUM YAZ


dilek
sayın kalkınma ajansına sesleniyorum gelin bir projem var diye kendi kalkınma ajansına bir link açın herkes kendi ilçesini köyünü iyi tanır ilçemiz için en iyi proje gelin tuzgölüne yakın yaylaya manda yetiştiriciliği yapılsın burada elde edilen süt ile manda yoğurdu ile marka olalım tüm büyükşehirlerde yaşayanlara köyümüze geri dönelim projesi ile 3 yıl ödemesiz geri kalanı 3 yılda ödemeli süt ineği verilsin bu insanlara ilçemiz sınırları içinde bir alana merası olan suyu olan bir bölge tahsis edilsin devlet bu kişilere 20 yılda ödemeli ev yapsın bakalım ilçe nasıl çoğalır ilçemiz kavak pazarı mevkiine yöresel ürünler satan pazaryeri açılsın yoldan giriş verilsin bakın ne güzel olur bölge okulu yol kenarı park alanı olarak ilçenin kullanımına açılsın köyde yaşayanlara sera yapımı sera yetiştiriciliği kursu verilsin ilçemin domatesi biberi süper gelin bunlara bakalım
tuz gölü tuz gölü
1,tuzgölünün içerisinde turistlere fayton turu yaptıralım ortaya kafe vb tesisler konabilir...
2,güneş enerji ve rüzgar enerji sistemleri ilçemize yaptırılabilir
3.Hirfanlı barajında tekne turları yapalım
4.Şu resimdeki komisyondan sıkıldık zorlu yemek yiyolar birde poz verirken kasılmasınlar
TARIM TARIM TARIM 2
SAYIN yetkililer ELEKTİRİK ÇEKİLMEYEN TARLA KALMASIN ...Bak pasta börek yemeden kasılmadan fikirler sunuyoz
tarım tarım tarım
SAYIN KAYMAKAM BEY :HİRFANLI BARAJI YANIMIZDAYKEN BUNU NEDEN SULAMADA KULLANMIYORUZ ONBİNLERCE DÖNÜM ARAZİMİZ BURADAN SULANABİLİR..SULAMAYLA BİRLİKTE YONCA PANCAR MISIR PATATES SOGAN KARPUZ DOMATES VB ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ KAYDA DEĞER BİR SERMAYE OLACAKTIR
vatandaş
Toplanıp toplanıp pasta börek yiyorsunuz kasıla kasıla fotoğraf cektiriyorsunuz..
Arkadaş hele hele şu pozlara bakale
ADI YOK
gökten altın yağsa şereflikoçhisara tozu düşmez.ne türkiyenin gelirinden ne büyükşehirin nimetlerinden yararlanabiliyoruz.evren ilçesi bile büyükşehirden nemalanıyor bize hava gazı.ama belediye başkanımızın hakkına yemeyelim adı fetö ile anılıyor bir manevrayla yırtıyor.adı yolsuzlukla anılıyor anında bir bacak arası çalımla kurtuluyor.bunlar işkur canavarı işkur kursuna üç beş kişi yazdırmak bu zavallıların en büyük işleri.kalkınma! burada büyle bir sözcüğün esamesi okunmaz.resmen köy olduk hala o koltukta oturuyorlar.bize kasaba bile olamayacak kulu ve ortaköy bizi geçti.yazıklar olsun!!!!
bir türlü kalkınamadık gitti
alosman
sonuç ne ? elde var sıfır. koçhisar gitgide geriye doğru gidiyor. bugün şahit oldum bir esnafımız daha aksaraya taşınıyor. azcık sahip çıkalım memleketimize.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ŞEREFLİKOÇHİSAR ÇENGEL GAZETESİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNCEL HABERLER Haberleri

Tümü

ilancomtr

Emekçioğlu

Ş.K.YEM

Tekin İnşaat

Yıldırım İnşaat

Hazır beton

Muammer'in Yeri




İzinsiz kopyalanamaz.

Adres : Çengel Gazetecilik - Matbacılık Ofset Tesisleri - Ekici Mah Ali Babacan Cad. Koçaş Pasajı No:16-20
Tel :0.312 687 1544
Faks : 0.312 687 1544
Bu site 0.109 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]